reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Steryd na płuca

reklama
Sterydy na płuca działają po dwóch dawkach podanych w czasie co 24 godziny, czyli 48 godzin. I pewnie kilka godzin jeszcze trzeba poczekać po drugiej dawce. Najlepszy efekt ich działania można zaobserwować do 14 dni po podaniu. Sposób ich działania zależy od organizmu, więc u jednej ciężarnej zadziałają od razu, u innej nie.

Ja dostałam dwie dawki, kobieta, która leżała ze mną na sali również, ale u niej nie zadziałały. W dzień podania właśnie drugiego zastrzyku urodziła i dziewczynka nie oddychała sama.

Są też sterydy w czterech dawkach, ale rzadko je dają, więc co do nich się nie wypowiem.
 
Po jakim czasie sterydy na płuca działa
Cześć, wiem, że Celestyne działa w ciągu 24 godzin od podania, może zacząć działać już po 4-5 godzinach. Największa skuteczność jest w okresie od 24 godziny od momentu podania drugiej dawki do końca 7 doby. Ja miałam podane dwie dawki jedną w piątek, drugą w sobotę, syn urodził się w nocy z niedzieli na poniedziałek w 31 tc i nie miał żadnych problemów z oddychaniem.
 
Do góry