reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

Hej

Dziewczyny strasznie bym chciala z wami pisać i wymieniać doświadczenia codziennie w opiece nad maluszkiem ale piszecie sporo i malo czasu mam wiec nie nadażam za wami.... gubie sie w postach jak zaczynam czytac to zanim skoncze polowy nie pamietam i bez sensu odpisywanie....

Mam taki pomysł aby utworzyć nasza grupę na facebooku, tam mozna stworzyc tajna grupe do ktorej nikt oprocz nas nie bedzie mial dostepu/ Wiem ze to swietnie dziala bo tak z moimi sieprniówkami sie przenioslysmy i od 2 lat prawie piszemy tam i jest zajebiscie, jest przejrzyscie, fajnie sie czyta i szybko posty, wszystko mozna odnalezc i wrzucac foteczki na biegu. Naprawde uwierzcie mi ze jest rewelacyjnie, nikt sie nie gubi i obojetnie o jakiej porze dnia sie wjedzie mozna wszystko odnalesc, a no i poznalysmy sie lepiej i naprawde jest rewelka. Zastanówcie sie prosze , bo prędzej czy pozniej tutaj coraz rzadziej sie bedzie wpadac bo trudno tutaj ogarnac wszystkich a fajnie by bylo byc na bierząca ze wszystkim ;)


buziaki wam zostawiam;-)
 
reklama
Hej Mamuśki:)

my dziś mieliśmy trochę cięzkie popołudnie. Mały nie chciał kupki zrobić i do tej pory nie zrobił, nawet po moim mleku. Właściwie cały czas miał włączoną opcję czuwania. Przed myciem robiliśmy mu masaże, kładlismy na brzuszek, przystawiłam go jeszcze raz do piersi i zobaczymy, może cos ruszy. Grunt, że nie płacze przy tym w niebogłosy.

Kupiłam ostatnio tą herbatę koperkową, ale teraz jak Was tak poczytałam, to się zastanawiam, czy podam. Narazie dostaje rumianek i dla niego kupuję ten w koszyczkach. Sama duzo tego trunku piję.

Biłka, a dzwoniłaś do urzędu? Teraz niby jest to ograniczenie w dochodach do 1992 zł/os w rodzinie. I się zastanawiałam, czy brać z pracy zaświadczenie o dochodach i jeśli tak to za rok, czy ostatnie 3 m-ce. Pamiętaj, ze jak dostaniesz pesel (może być już po 2 tyg. nawet) to trzeba zgłosić dziecia do zus-u i wziąć druk ZNCA, który potwierdza fakt, ze dziecko jest ubezpieczone. Jak będziesz robiła usg bioderek w intercorze to będą tego wymagać. Tak bynajmniej mi koleżanka mówiła.

Magda_z_UK - szacun za organizację dnia:) mi czas szybko leci, ale Tobie to juz musi zapierdzielać (delikatnie mówiąc). Cieszę się, że Marcelek powoli zaczyna przybierać na wadze:) Zobaczysz, teraz będzie coraz lepiej:)

Mila83- wyślę Ci też na prv mojego maila i czekam na książkę:) Tyle piszecie o niej, że sama sprawdzę:)

Mam do Was pytanie, w co ubieracie pociechy na spacer? Ja mam kombinezon na 62, ale Mały urodził się w rozmiarze 57 i tonie w tym kombinezonie. Jak go wkładaliśmy w ten kombinezon, to było mu nie wygodnie. W tym tyg. pójdziemy na spacer ( nareszcie!) i się zastanawiam nad jakąa alternatywą dla tego kombinezonu.

A i napiszcie proszę, czy brałyście zaświadczenia o dochodach do becikowego/

Zmykam, bo padam na twarz..
Dobranoc Mamuśki:*
 
patinka - piekny śmieszek z tego Olka:)


agaagaaga14 - Helcia odpoczatku spala w nocy min.4h..ja robilam odrazu od powrotu ze szpitala tak ze w dzien ja karmilam co 2h i wybudzalam i trzymamy ja w dzien w pokoju w bujaczku lub kołysce przy swietle i tv a w nocy spi w lozeczki w sypialni i jest tam ciemno do przewijania tylko mala lampka...no i szybko ogarnela ze noc to noc i nawet jak nie spi to lezy grzecznie a my spimy..a co do gardla to mała tez chrumka ..pytalam o to lekarza i to raczej normalne , czasami to sapka od uczulania jakiegos najczesciej na nabial...ale raczej to oczyszczajacy sie organizm jeszcze po przebywaniu w brzuszku - tak mowil lekarz. A co do mycia dziewczynkowego to trzec bardzo nie mozna ale tam kupka czesto wpada wiec trzeba umyc..ale nam lekarz mowic ze najlepiej porzadniej umyc w kapieli ale delikatnie a chusteczkami przecierac jak kupke zrobi




gosia081145 - Helenka dopiero jak miała 7 tygodni zaczęła lezec w bujaczku..wczesniej odrazu wrzeszczała..bo była za mała i jej było niewygodnie..wiec poczekaj jeszcze chwile moze sie zmieni jej pozycja i bedzie ok


alicja32 - wlasnie dokladnie to samo mowil nasz lekarz zeby lekko masować..tak robilismy i juz jest ok..szybko minelo naszczescie:)


biłka - chyba ty byłaś ostatnia z tego co kojarze:) kurcze faktycznie trzeba sie tymi chrzcinami juz zajac..bo potem sie obudze za pozno i nie bedzie knajpy...co do becikowego to jeszcze nic nie sprawdzalam bo mi sie nie chce...poniewaz mam swoja firme dopiero ogarnelam kase za chorobowe z ciazy i dostalam pierwszy miesiac maciezynskiego..pol roku walczylam z zusem;/ wiec mam dosc...


caroline - bujaczek to rewelacja..dziedzia na widoku...jak sie wkurzy to wlaczam bujanie i spokoj:) fajnie ze juz nocki ladnie przesypiacie, wiem jakie to szczescie moc sie wyspac:)


sylvanas - trzymam kciuki..dobrze ze jestescie pod dobra opieką..buziaki.


muuuum_to_be - jesli chodzi o nianie to zalezy czy chcesz z kamerka czy bez..my mamy avent scd610 - i ja bym nie zmienila na nianie bez kamerki..bardzo sie to przydaje..widze czy ssie raczke czy wszystko ok:)


ada1989- podziwiam wszystkie mamy ktore maja wiecej dzieciaczkow...ja juz ogarniam spokojnie ale na poczatku to byl hardcore zeby sie ze wszystkim wyrobic...wiec extra ze masz mozliwosc wyjsc na urodzinki i sobie tak fajnie radzisz




magda z uk - ciebie tez bardzo podziwiam..super mamusia..manager:)


ala1911- ja mam dwa rozmiary kombinezonow a i tak jak juz jeden zrobil sie przymaly to drugi jest duzo za duzy mimo ze to rozmiary 56 i 62...no i zakladam jej polarkowy pajacyk i na to ten za duzy kombinezonik ale nie wkladalam jej na poczatku raczek w rekawki zeby miala wygodniej..a teraz juz jest wieksza wiec wkladam:)




marzenixx - ja jestem za , bo caly czas nie mam dostepu do watku zamknietego tutaj na forum
 
Hej,

ja jak zwykle od 6 na nogach, bo mały już ma taki rytm dnia (prawie jak w ciąży). Dałam jeść, chwilę poleżał i brzuszek się odezwał. Udało mi się go uspokoić, ale siedzę jak na szpilkach...

Życzę Wam miłego dnia:)
 
witam:-)

marzenix-swietny pomysl,jestem jak najbardziej ZA :-)

bilka-jak bylam w urzedzie miasta po akt urodzenia dziecka to dali mi druki do wypelnienia,gdzie musze dolaczyc zaswiadczenie o dochodach z urzedu skarbowego za poprzedni rok,wiec musze pita rozliczyc-(z pracy juz dostalam) i zaswiadczenie od lekarza ze bylam od10 tc pod opieka,ale byc moze w kazdym urzedzie jest inaczej.

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dl...zowa-zapomoga-z-tytulu-urodzenia-sie-dziecka/

taki druk w szczecinie obowiazuje- wiadczenia.szczecin.pl/files/upload/files/swiadczenia/swr/zalacznik_4.pdf


milego dnia mamuski:-)
 
Ostatnia edycja:
Witam sie i ja;) Wczorajsza noc byla koszmarna za to dzis Milencia mnie zaskoczyla i pieknie spala teraz jeszcze sobie drzemie ;) Wczoraj ja werandowalam ale jakos specjalnie nie byla zadowolona i jadla swoj kombinezonik ;D Dzisiaj kolejna proba gdyz jutro nasz pierwszy spacer (wizyta u pediatry) Ciekawe ile moje sloneczko przytylo na cycusiu ;D

sylvanas duzo zdrowka dla corci!

Magda z Uk mamusia na pelnych obrotach ja bym chyba padla po 1 dniu. Z jedna mala zabcia jest ciezko mi wiec PODZIWIAM!

ala ja mam tez problem bo moja mala topi sie w kombienzonie i jest jej niewygodnie i zmierzla jest w nim ale co poradzic na dworze podobno dzieci i tak spia ;)

bilka o wlasnie mi przypomnialas o calej papierologii z becikowym;/ Tez mnie to czeka. A to fajnie ze juz werandujesz ja tez zaczelam od wczoraj i wydaje mi sie ze zakonczylas grudniowo-styczniowo-lutowe mamusie ;D

agaagaaga super ze wizyta u pediatry udana. Dziwne ze w szpitalu tego nie zauwazyli u twojej corci ale na szczescie wszystko jest ok ;)

martinek no wlasnie dlatego sie wstrzymam bo jest za malusia na lezaczek ;)

patinka moja mala tez ma strasznie sucha skore probuje wszystkiego od emolientow po oliwki i kremy teraz od 2 dni smaruje bambino pielegnacyjny z pantenolem jakis nowy ale narazie nie widze poprawy

marzenixx ja jestem za pomyslem;) Nic dziwnego ze nie masz czasu na forum dwojka dzieciaczkow wiec zajecia masz ;)


Nie wiem co jeszcze mialam napisac pamiec nie ta;p Ma ktoras z was Mustela na zime krem do twarzy? Bo mojego D wysylam po ten krem i po krem na odparzenia z Musteli bo mam probke i jest super bo jak pisalam wczesniej bepanten zaczal uczulac.
 
Witam i daję znać że żyję
Też bym chciała tu zaglądać codziennie, ale teraz mam "gorący czas", moja druga praca zajmuje mi teraz sporo czasu. Muszę wszystko pozamykać do końca marca, a czasu niewiele.

Leonek to istny aniołek, śpi, je i ta na okrągło. Odpukać wcale nie płacze. Przybiera jak szalony na maminym mleczku, w poniedziałek byliśmy u lekarza, waży już 5300!!! Z fotelikiem jest bardzo ciężki, wg męża. Miał usg bioderek, wszystko w porządku.

Myślę o Was często i mam nadzieję, że jak pozałatwiam wszystko z pracą to będę częściej wpadać. Pozdrawiam całą ekipę
 
Co do karmienia to staram się jeść wszystko: kanapki z dużą ilością warzyw, papryka, pomidory, szczypiorek, ogórki, jedynie nie jem kiszonych.
Z owoców jem banany, jabłka, cytrusy (pomarańcze, mandarynki), nie próbowałam jeszcze kiwi. Stwierdziłam, że z pomarańczy nie zrezygnuję teraz w zimie. Orzechy też jem, kakao pije.
Nie jem tylko smażonego i kapuścianych rzeczy oraz słodyczy, ale to ostatnie ze względu na wagę.
 
Witajcie!!

Bilka- wozek na balkonie caly dzien wczoraj byl wiec sie wywietrzyl i juz nie czuc nic :tak:
Patinka- moj maly tez ma sucha skore na czole moja polozna mowila ze to jeszcze po tych maziach jakas pozostalosc ja smaruje to oliwka i powolutku schodzi, moj maly mial problemy tez p. na nogach czy raczkach z taka sucha skora i jak go kapie to wlewam pare kropel do wanny i juz jest poprawa, wiec moze tez spruboj!

Ala - ja tez mam za duzy kombinezonik bo kupilam rozmiar 62 a maly urodzil sie 50, ale zakladam mu i nic nie przeszkadza, slyszalam ze kombinezony nie musza byc tak super dopasowane

U nass byla polozna dzis i maly warzy 4320 wiec bardzo ladnie przybiera, noc kiepska byla bo kladlam go do luzeczka po karmieniu, a tak to caly czas spal u nas w luzku ale ostatnio nakryl sie koldra i dobrze ze sie obudzilam i mu ja zdjelam, wystraszylam sie strasznie i z naszym luzkiem juz koniec dla niego! Nawet nie chce myslec ze moglo by sie stac cos zlego ....

Milego dnia kobitki '!
 
reklama
Witam

Ja podobnie jaki inne dziewczyny was podczytuje regularnie ale ciezko czas znalezc zeby cos napisac.
Ania moja na cycusia sie chyba obrazila i cos sie zaczela bardzo krecic i czasami nawet nie wezmie wiec butla u nas poszla w ruch. Zreszta wczoraj chcialam sciagnac mleczko i po 15 minutach z obu piersi sciagnelam 30ml :confused: Jesli tylko tyle mala zjada u mnie to wcale sie nie dziwie ze ona sie denerwuje. Ogolnie jest grzeczna.
Anders chory, strasznie kaszle i w nocy spac nie moze wiec ja kursuje od jednego dziecka do drugiego. Maz po prawie 5 tyg we wtorrek wrocil do pracy wiec jestem sama z dziecmi. DO tego 4 marca wyjezdza na kurs na 2 tyg a od 1 kwietnia do 29 maja bedzie w Stanach na jakis tam manewrach/cwiczeniach, Przeraza mnie perspektywa tego ze na tyle czasu bede sama. :-( Moja mama nie bardzo sie kwapi zeby do mnie przyjechac, niewiem jak ja sobie dam rade.

Marzenix fajny pomysl z ta grupa na facebooku

Oho moja mala panna sie obudzila i kupke cisnie wiec lece..

Pozdrawiam was kochane.
 
Do góry