reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

A czy lekarze byli w stanei orzec dlaczego tak się dzieje, że tracisz kolejne ciąże? To moje ogromne gratulacje. Teraz już musi być dobrze. Jest fasolinka i serduszko, więc jeszcze 8 miesięcy i się poznacie :)
Dziękuję za obszerne wyjasnienie, nie wiedziałam że coś takiego jest porozmawiam o tych badaniach jeszcze na następnej wizycie z moim lekarzem.

Dokładnie to nie wiadomo czemu tak się działo, mam PCO, Hashimoto, tarczyce więc może coś przez to najważniejsze że teraz jest ok. Boję się tylko 8 I 10 tyg bo właśnie tak kończyły się poprzednie moje ciążę, ale nie wariuje i myślę pozytywnie;)
 
reklama
Czyli że robiąc NIFTY Pro można już nie robić pappy? Dobrze wiedzieć. Jeśli pójdzie wszystko dobrze, to przemyślę to badanie, bo jednak warto.
Mam 33 lata więc mi raczej pappa na nfz nie przysługuje i na pewno nie będę robić tego badania prywatnie, bo dla mnie to szkoda kasy na to. Wolę dołożyć i zrobić lepsze badanie. Z tego co czytałam to wiele kobiet żałuje, że robiło pappę, bo jak wyjdą złe statystyki, a nie chcą robić badań inwazyjnych to całą ciążę boją się, że dziecko jest chore.
 
Ja planuję badanie NIFTY PRO
Wczoraj mi lekarz zasugerował badanie Harmony, że niby jest nowocześniejsze ... czy ty sie orientujesz w temacie ? Moja koleżanka zaś robiła badania test panorama .. niby te wszystkie są podobne ale z tego co wyczytałam NIFTY wykrywa więcej wad.. sama juz teraz nie wiem i mam mętlik
 
Wczoraj mi lekarz zasugerował badanie Harmony, że niby jest nowocześniejsze ... czy ty sie orientujesz w temacie ? Moja koleżanka zaś robiła badania test panorama .. niby te wszystkie są podobne ale z tego co wyczytałam NIFTY wykrywa więcej wad.. sama juz teraz nie wiem i mam mętlik
Który test jest niby nowocześniejszy to nie wiem. Są drobne różnice między nimi np. W Panoramie jest robiona dodatkowo ocena genu MTHFR matki (czyli czy zwykła postać kwasu foliowego jest szkodliwa i trzeba zażywać tylko metylowaną postać), pozostałe dwa tego nie mają. Za to Panorama nie bada zaburzeń chromosomów płciowych dziecka X i Y, a pozostałe dwa badają to. Z tych trzech tylko NIFTY bada jakieś zespoły mikrodelecyjne i jest jakieś ubezpieczenie, polegające na tym, że wypłacają kasę jeśli po porodzie okazałoby się, że wynik był fałszywie pozytywny, a dziecko jest chore, a gdy jest zły wynik płacą też za wykonanie dodatkowo amniopunkcji. Różnią się też krajami, do których wysyłane są próbki krwi. Ja wybrałam NIFTY PRO, bo mają najszerszy zakres badań przy właściwie takiej samej cenie. Najpierw chciałam jeszcze inny test, ale tamtego już nie można wykonać nie wiem czemu.
 
Jak wasze samopoczucie w dzisiejszym dniu, bo ja mam nudnosci i wymioty a szczegolnie po obiedzie. Do tego ból krzyża nawet nie wiem jak mam leżeć
 
reklama
Mnie też zaczyna mdlić, szczególnie rano, wieczorem i z głodu. Na szczęście bez wymiotów i miejmy nadzieję że tak zostanie ;)
 
Do góry