reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

@Domma ja dzień zaczynam prawie bezboleśnie. Od południa zaczynają się lekkie niedogodności i tak już postępuje do wieczora. Jak kładę się spać, to jestem tak obolała, że nie mogę znaleźć pozycji do leżenia. Mała nieraz tak się ułoży, że leżenie na jednym boku w ogóle nie wchodzi w grę. W nocy budzi mnie ostry ból nogi i tak zmieniam pozycję praktycznie co godzinę. Piszesz o bólu krocza/pachwin, ja odczuwam bardziej w tym miejscu ból całej miednicy i też, jak się rozruszam, to stopniowo puszcza. Myślę, że to już takie niedogodności związane z etapem ciąży, na jakim jesteśmy.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja te. Bóle mam już chyba od początku 8 miesiąca. Lekarz mówił że widocznie mała mi tak naciska bo wszystko jest ok.
Kirde a ja miałam wizytę 1,5 tygodnia temu i muszę jeszcze czekac 1,5 tygodnia. Wizyta na 7.01, termin na 20.01 :/ i tak się cały czas zastanawiam czy nie dzwonić do kliniki… mam te bóle krocza/pachwin w momencie obracania się w nocy są najbardziej uciążliwe, jak wstaje bądź zaczynam iść to to boli mnie chwile później już nie.. nie wiem czy to normalne czy co zrobić czy spróbować się dostać wcześniej do lekarza czy podejść na pogotowie.. tak jakoś nie potrafię podjąć decyzji. Poza tym czuje się dobrze nie mam krwawień ani nic mały co chwile szaleje w brzuchu :|
 
Ja mam termin na 16 stycznia, wizytę mam 4stycznia + ktg, będzie to odstęp 2 tygodni od ostatniej.
4 stycznia też będę wiedzieć czy mam czekać az samo sie zacznie czy bedzie cc bo córka w 36 tyg ważyła 2495g wiec będzie drobna. Jeśli nie bedzie ważyła conajmniej 3700 to lekarz chce mnie skierowac na cc. Boję się strasznie i nastawiłam sie na poród sn, ale nie będę dyskutować z lekarzem bo on wie lepiej co lepsze dla dziecka.
Oo. Nie wiedziałam że jest też jakaś dolna granica wagi do SN. Ja to się modlę żeby Moja była jak najmniejsza do porodu xD może byłoby chociaż trochę lżej..
Jasne, oni decydują.
 
@Domma ja dzień zaczynam prawie bezboleśnie. Od południa zaczynają się lekkie niedogodności i tak już postępuje do wieczora. Jak kładę się spać, to jestem tak obolała, że nie mogę znaleźć pozycji do leżenia. Mała nieraz tak się ułoży, że leżenie na jednym boku w ogóle nie wchodzi w grę. W nocy budzi mnie ostry ból nogi i tak zmieniam pozycję praktycznie co godzinę. Piszesz o bólu krocza/pachwin, ja odczuwam bardziej w tym miejscu ból całej miednicy i też, jak się rozruszam, to stopniowo puszcza. Myślę, że to już takie niedogodności związane z etapem ciąży, na jakim jesteśmy.
Pozdrawiam
Mam identycznie, w nocy do godzinę zmiana boku. Przy każdym obrocie Mała się budzi jak już zdążyła zasnąć. Mam straszne wyrzuty sumienia. Miałam też parę dni z tym bólem całej miednicy, myślałam że mi się rozpadnie na kawałki.. Ale przeszło na szczęście. Trzymam kciuki za nas wszystkie, czekam z niecierpliwością na relacje każdej z Was bo ja dopiero na końcu 25/27 styczeń.
 
Bóle pachwin i krocza też mam. W nocy nie mogę się obrócić bez bolu z boku na bok. Aż płakać mi się chce. Dodatkowo wczoraj na wieczór zrobiłam sobie coś w kręgosłup przy chodzeniu... Jakby mi jakiś krążek wypadł... Nie mogę się obrócić bez bólu już totalnie, położyć się na plecach nie mogę w ogóle, boli jak leżę, jak chodzę i jak siedzę... Jakby mi się dziś poród zaczął to nie wiem jakbym dała radę przy skurczach...
 
Co najmniej 3700 czy miało być 2700?? Hehe ja nie słyszałam że robią cesarkę jak dziecko jest drobne, bynajmniej mój lekarz nic o tym nie mówił ani w szpitalu przy 1 porodzie.
Ja mam termin na 16 stycznia, wizytę mam 4stycznia + ktg, będzie to odstęp 2 tygodni od ostatniej.
4 stycznia też będę wiedzieć czy mam czekać az samo sie zacznie czy bedzie cc bo córka w 36 tyg ważyła 2495g wiec będzie drobna. Jeśli nie bedzie ważyła conajmniej 3700 to lekarz chce mnie skierowac na cc. Boję się strasznie i nastawiłam sie na poród sn, ale nie będę dyskutować z lekarzem bo on wie lepiej co lepsze dla dziecka.
 
Co najmniej 3700 czy miało być 2700?? Hehe ja nie słyszałam że robią cesarkę jak dziecko jest drobne, bynajmniej mój lekarz nic o tym nie mówił ani w szpitalu przy 1 porodzie.
Oczywiście miało być 2700🤦‍♀️ja też sie zdziwiłam, ogólnie lekarz obawia się hipotrofii płodu więc zasugerował zakończenie ciąży wcześniej jeśli będzie poniżej siatki centylowej na kolejnym usg. Wizytę mam u innej lekarki, która u niego pracuje wiec ona ma podjąć decyzję co też mnie wkurza bo on sobie wyjeżdża na urlop 🤦‍♀️ no zobaczymy, obym do tego 4 stycznia wytrzymała, a później niech sie dzieje co chce 😊
 
reklama
Nie ale jak o tym czytam to nie ma podstaw żeby robić całkowicie inne objawy, a ty miałaś?

7.01 idę do gina na wizytę poczekam do wizyty.. No ja mam ból pachwin przy obrocie z boku na boku i jak chwilę siedzę i chce zacząć iść.. Zanim zrobię parę kroków to jest ból.. :( innych objawów brak. Mam pakiet w luxmedzie i dziś rano załatwiłam teleporade Pani ortopedy, powiedziała żeby leżeć na boku dając poduszkę między nogi i można robić zimne okłady, zapisała na 10.01 na wizytę gdzie wykona takie badanie, powiedziała że gdyby te rozejście było spore to jest to wskazanie do cesarki... Ale mam się nie martwic na zapas tak to określiła, Więc odpoczywam i czekam na wizyty..
 
Do góry