reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Pomóżcie:) cala noc chodze do lazienki bo parcie na pecherz jest silniejsze niz zwykle i sie kręce bo boli mnie brzuch jak na miesiaczke , ale to juz od kilku dni..skurcze przepowiadajace od ponad 2 tygodni a dzis rano zauważylam w toalecie duża ilosc sluzu zabarwiona krwia ( bardziej kolor brazowy tak jakby)nie wiem czy to ten czop sluzowy. Czy powinnam odrazu jechac do szpitala? Czytalam ze odejscie tego nie jest zwiastunem porodu, moj lekarz teraz na urlopie nie wiem co zrobic [emoji848]
Jestem w 38 tygodniu.
Ja jestem w 39 tygodniu, mam te same objawy. Opisany śluz wskazuje, że jest to czop. Mi odchodzi w dużych kawałkach i już trzy dni. Dzisiaj jak ruszył jeszcze w łóżku, to myślałam, że mi wody odchodzą.
Czop może odchodzić nawet kilka tygodni przed porodem i jego odchodzenie nie nakazuje jechać od razu do szpitala. Trzeba czekać na dalszy rozwój akcji. Trzymam kciuki ✊
 
reklama
Ja jestem w 39 tygodniu, mam te same objawy. Opisany śluz wskazuje, że jest to czop. Mi odchodzi w dużych kawałkach i już trzy dni. Dzisiaj jak ruszył jeszcze w łóżku, to myślałam, że mi wody odchodzą.
Czop może odchodzić nawet kilka tygodni przed porodem i jego odchodzenie nie nakazuje jechać od razu do szpitala. Trzeba czekać na dalszy rozwój akcji. Trzymam kciuki [emoji110]
No wlasnie nic poza tym nie odczuwam i nie chce niepotrzebnie jechac do szpitala bo powiedza, ze jeszcze nie czas, poczekam jeszcze troche na rozwoj sytuacji. Też trzymam kciuki za Was [emoji173]
 
Pomóżcie:) cala noc chodze do lazienki bo parcie na pecherz jest silniejsze niz zwykle i sie kręce bo boli mnie brzuch jak na miesiaczke , ale to juz od kilku dni..skurcze przepowiadajace od ponad 2 tygodni a dzis rano zauważylam w toalecie duża ilosc sluzu zabarwiona krwia ( bardziej kolor brazowy tak jakby)nie wiem czy to ten czop sluzowy. Czy powinnam odrazu jechac do szpitala? Czytalam ze odejscie tego nie jest zwiastunem porodu, moj lekarz teraz na urlopie nie wiem co zrobic [emoji848]
Jestem w 38 tygodniu.
1. Regularna akcja skurczową. Co 5min przy pierwszej ciąży podobno wystarczy lub
2. Odejście lub saczenie się wód plodowych. Ale też wczoraj nieco zdygalam bo dość tak mocno na okres mnie zaczęło boleć i już z mężem w strachu że to już się zaczyna. A tu nic więcej się nie działo.
 
1. Regularna akcja skurczową. Co 5min przy pierwszej ciąży podobno wystarczy lub
2. Odejście lub saczenie się wód plodowych. Ale też wczoraj nieco zdygalam bo dość tak mocno na okres mnie zaczęło boleć i już z mężem w strachu że to już się zaczyna. A tu nic więcej się nie działo.
Tak tak zdaje sobie sprawę dlatego czekam na rozwoj sytuacji. Tylko nie wiedzialam czy tym kolorem powinnam sie martwic :) szkoda, ze nie ma jednakowego schematu to bysmy tak nie gdybaly :)
 
Dziewczyny jeździcie do szpitala na ktg? Jak rodziłam 7 lat temu, to była to norma, bliżej terminu jeździło się co tydzień... teraz gin powiedział mi że już nie robią🤔
 
Na szkole rodzenia położna mówiła, że kiedyś się od 38 tygodnia jeździło a się zmieniło i robią od 40 czyli po terminie... Ona uważała, że powinno się od 38 już jeździć, bo jest bezpieczniej.
Pytałam więc ginekologa na ostatniej wizycie a już byłam w 38 tyg czy powinnam to mówił że nie...
 
reklama
Do góry