reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

U mnie dziś na obiad były gołąbki :) ale na jutro nie mam pomysłu.

Co do wizyt u gin z partnerem, to ja wcale nie mam na to parcia. Nie uważam, żeby to była jakaś konieczność...
My też nie chodzimy razem. Jedynie na to dodatkowe polowkowe byliśmy dotychczas razem. Tak to był albo w oracy, a w drugiej ciąży zostawał z synem
 
reklama
Dziewczyny czy któraś już odstawiała może duphaston? Ja zgodnie z zaleceniami lekarza od piątku brałam połowę dawki, a od poniedziałku nie biorę już w ogóle i powiem Wam, że wczoraj i dzisiaj czuję się tak zadziwiająco dobrze, że sama jestem w szoku - brak wymiotów i mdłości 😲 Dzisiaj zaczęłam 13 tc (12+0) i zastanawiam się, czy to polepszenie mojego samopoczucia to wynik tego, że za chwilę wejdę w II trymestr, czy może to być skutek odstawienia duphastonu? 🤷‍♀️
Ja zapomniałam na wizycie zapyta o duphaston 🙄 i biorę jak brałam dwie tabletki dziennie i nie wiem czy czekać do następnej wizyty za trzy tygodnie czy też już odstawić 🤔
 
Odnośnie 2 miesięcy urlopu, które miałoby przejść na ojca, to będą one do wykorzystania do 8. roku życia dziecka. Więc to zawsze daje większą swobodę.
Tak czy siak według mnie to nie jest dobre rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że to będzie kosztem matki.
I np karmienia piersią. No ojciec nie nakarmić cyckiem w ciągu dnia. A ja np ani za pierwszym razem, ani za drugim nie mogłam odciągnąć, a karmiłam ponad 13 msc
 
Mi kazala brac dalej mimo że przestalam plamić, ale wy macie normalna dawkę ja mam jakąś końska 🤦‍♀️🤦‍♀️ 3x po 2
W sumie w 13 tyg jak już łożysko przejmuje funkcję odżywczą to nie wiem czy duphaston spełnia jeszcze swoją rolę a czy nadmiar może zaszkodzić 🤔nie wiem i zła jestem że nie popytalam chociaż wiedziała że biore i nic nie mówiła o odstawieniu.
 
W sumie w 13 tyg jak już łożysko przejmuje funkcję odżywczą to nie wiem czy duphaston spełnia jeszcze swoją rolę a czy nadmiar może zaszkodzić 🤔nie wiem i zła jestem że nie popytalam chociaż wiedziała że biore i nic nie mówiła o odstawieniu.
Właśnie pdoibno bierze się do max 2trymestru
 
reklama
Do góry