reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Mam pytanie do dziewczyn które chodzą tylko na wizyty na nfz jak one u Was wyglądają ? Ja w życiu byłam 2 razy na nfz i co jedna to gorsza....
Ja prowadzę ciążę na nfz, poprzednia także. Pierwsza prowadziłam prywatnie i byłam barfzo niezadowolona. Wliczając w to źle podana płeć w 21 tygodniu!
Sprzęt bardzie dobry, zdarzają się poślizgu w czasie, ale nie jakieś duże. Pan i doktor jest barfzo specyficzna, nie wszystkim pasuje jej sposób bycia (np. Tekst ściągaj gacie :D) ale jest bardzo dobrym lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej kobietki 😊
Dzień jak codzien. Wymioty i mdłości.
Pospalismy sobie do 8:30 z synkiem.
Dzisiaj na obiad spagethii planuje.
W ogródku bym musiała chwasty powyrywać ale brak mocy 🙈
Dziewczyny jakie macie ciśnienie ??
Ja mam mierzyć i sprawdzać .
Mi u lekarza wychodzi za każdym razem 140/80 już mi leki chciała pisać ale powiedziałam że w domu mam niższe i nie wiem jak to w końcu jest czy ja się tak wizytą stresuję więc koniec końców też ugadałam się na codzienne mierzenie i zapisywanie do kolejnej wizyty pomiarów ciśnienia
 
Ja zapomniałam na wizycie zapyta o duphaston 🙄 i biorę jak brałam dwie tabletki dziennie i nie wiem czy czekać do następnej wizyty za trzy tygodnie czy też już odstawić 🤔

A w ktorym tc jesteś i kiedy masz najblizszą wizytę? No mi wlaśnie lekarz na wizycie ostatniej powiedział, że z wejściem w ten 13 tc to już najwyższa pora odstawić duphaston, ale z tego co podczytywałam kiedyś na internecie to widzialam, że dziewczyny brały nawet i do 16 tc albo i dalej... mój powiedział mi też, że gdybym zle zareagowała na odstawienie - czyli pojawiłoby się jakieś plamienie albo ból w okolicy podbrzusza, to mam wrócić do brania tak jak wcześniej - czyli u mnie 2×1 tabl. Póki co wlasnie jedyny objaw jaki zaobserwowałam to zanik mdłości i wymiotów - może właśnie przez ten duphaston mialam już za dużo hormonów i dlatego organizm tak źle reagował? 🤷‍♀️
 
Dziewczyny czy któraś już odstawiała może duphaston? Ja zgodnie z zaleceniami lekarza od piątku brałam połowę dawki, a od poniedziałku nie biorę już w ogóle i powiem Wam, że wczoraj i dzisiaj czuję się tak zadziwiająco dobrze, że sama jestem w szoku - brak wymiotów i mdłości 😲 Dzisiaj zaczęłam 13 tc (12+0) i zastanawiam się, czy to polepszenie mojego samopoczucia to wynik tego, że za chwilę wejdę w II trymestr, czy może to być skutek odstawienia duphastonu? 🤷‍♀️
Ja odstawiałam progesteron w pierwszej ciąży i samopoczucie i wymioty wróciły do normalności w jeden dzień... Takze zapewne to to 😁 ja w pierwszej ciąży miałam jazdę od 7 do 17 tyg. Kiedy odstawiłam to jak ręką odjął 🤷🏻‍♀️
Teraz w tej ciąży zostały mi ostatnie 2 tabletki i koniec 😁 szczerze już nie mogę się doczekać. Mimo, że czuję się z progesteronem bezpieczniej 🙈
 
@Nika261 najlepiej przed glukoza zadzwonić do swojego laboratorium i zapytać. W niektórych trzeba mieć swoją glukoza, w niektórych nawet swoją wodę. W niektórych pozwalają pić wodę kiedyś pibraniamiz w niektórych nie. W niektórych akceptują inne smaku, a w niektórych musisz mieć bezsmakową.

W moim trzeba mieć swoją glukoze, może byś smakowa, wody pić nie wolno (A rozrabiaja z własną woda, nie muszę przynosić swojej)
 
A w ktorym tc jesteś i kiedy masz najblizszą wizytę? No mi wlaśnie lekarz na wizycie ostatniej powiedział, że z wejściem w ten 13 tc to już najwyższa pora odstawić duphaston, ale z tego co podczytywałam kiedyś na internecie to widzialam, że dziewczyny brały nawet i do 16 tc albo i dalej... mój powiedział mi też, że gdybym zle zareagowała na odstawienie - czyli pojawiłoby się jakieś plamienie albo ból w okolicy podbrzusza, to mam wrócić do brania tak jak wcześniej - czyli u mnie 2×1 tabl. Póki co wlasnie jedyny objaw jaki zaobserwowałam to zanik mdłości i wymiotów - może właśnie przez ten duphaston mialam już za dużo hormonów i dlatego organizm tak źle reagował? 🤷‍♀️
13+1 może zacznę brać po jednej tabletce i zobaczę jaka będzie sytuacja.
 
reklama
Do góry