reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Tak mam do grudnia. I właśnie w tym linku jest informacja, że kobieta jest chroniona od 1 dnia ciąży, przy umowie na określony też, pomijając umowę na czas próbny nie dłuższy niż miesiąc. No ale jak pisałam też dla pewności się wstrzymam z informacją w pracy do końca 3 mies.
A tak ogólnie to jak dobry pracodawca to i przy zleceniu można otrzymać macierzyński. Tak miałam z synem. Tzn wtedy to jest zleceniodawca. Już od 7 tyg miałam L4 ciążowe, zleceniodawca wykazywał mnie co miesiąc w systemie na tzw 0. I macierzyński normalnie dostałam.
 
Cześć dziewczyny, 🙂
jestem po pierwszej wizycie
w zasadzie to nic nie wiem oprócz tego że ciąża jest i że ból piersi to dobry znak.... nawet lekarz nie liczył terminu powiedział tylko, że wg usg ciąża w 3cim tyg od zapłodnienia.
do tego ze kwas foliowy mam brać tylko przez kolejny tydzień a przy pytaniu o witaminy powiedział, że obojętnie jakie bo wszystkie to to samo byle dla ciężarnych, tak więc jakbyście mogły mi coś zarekomendować to było by fajnie ;)
a tu wypociny 😂
1590505724496.png

1590505933470.png

a tak, jeszcze dostałam skierowanie na badanie
grupa krwi, morfologia (14 parametrów), glukoza, hcg, kreatynina, mocznik

P.S. myślałam, że będę bardziej podekscytowana ;)
 
Dziewczyny chciałam Was zapytać czy macie ten legendarny wyczulony super węch?
Bo ja nie 🙄 zawsze marzyłam o tym objawie bo mam bardzo słaby węch i bardzo mało co wyczuwam zapachów. No i też nie pykło 😉 nic nie czuję, nawet nic mi nie śmierdzi niczym.
Ja nic kompletnie nic .. też czekałam, od początku i dupa blada nie mam super węchu ani wstrętu do zapachów...Ale za to pobolewa mnie czasami głowa i dół pleców ... I oczywiście w głowie już milion myśli bo za dużo internetów...
 
Czesc dziewczyny , wracam z pracy a tu czeka na mnie ciasto zrobione przez córkę, kilo truskawek na które mam smaka od dwóch dni, a nie przepadam za bardzo za nimi więc chyba moja pierwsza zachcianka😀 miły dzień 😀 umówiłam się na prenatalnie w 13 tygodniu ,6 lipca. Jak tam dzisiejsze wizyty?
 
Cześć dziewczyny, 🙂
jestem po pierwszej wizycie
w zasadzie to nic nie wiem oprócz tego że ciąża jest i że ból piersi to dobry znak.... nawet lekarz nie liczył terminu powiedział tylko, że wg usg ciąża w 3cim tyg od zapłodnienia.
do tego ze kwas foliowy mam brać tylko przez kolejny tydzień a przy pytaniu o witaminy powiedział, że obojętnie jakie bo wszystkie to to samo byle dla ciężarnych, tak więc jakbyście mogły mi coś zarekomendować to było by fajnie ;)
a tu wypociny 😂
Zobacz załącznik 1124875
Zobacz załącznik 1124878
a tak, jeszcze dostałam skierowanie na badanie
grupa krwi, morfologia (14 parametrów), glukoza, hcg, kreatynina, mocznik

P.S. myślałam, że będę bardziej podekscytowana ;)
Jak jest pecherzyk to już znak, że zaczyna się bąbelek rozwijać. Ja za to po każdej wizycie euforia na 1 góra 2 dni i później długo długo nic i na 3 dni przed wizytą armagedon istny i strach. 😱🤷‍♀️🤦‍♀️
 
3.05 test pokazał mi 2 kreski, niedowierzałam i zrobiłam kolejne 3 w ciągu tygodnia (pokazały to samo) :D lekarz potwierdził ciążę, szacowany termin na 10.01.2021 tylko teraz strach żeby wszystko poszło dobrze :)
 
reklama
Dziewczyny a mnie ogólnie chodziennie delikatnie mdli ale dziś to jest koszmar. Jest mi bardzo niedobrze ale nie umiem zwymiotować :/
Strasznie mi śmierdzi mięso w tej ciąży 😁
 
Do góry