reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Mam we wtorek lekarza, to powiem ci jak u mnie to wygląda, bo na wizycie u innego gina w klinice mały też wyszedł mniejszy, ale nie wiem czy to nie błąd pomiaru, czy faktycznie przystopował, bo zawsze był w górnych granicach, albo poza nimi. Niestety nie dostałam żadnego wydruku żeby napisać ci dokładne wymiary ;/
U mnie ta różnica jest naprawdę duża, dlatego się zmartwiłam. Rozumiem 10 centyli, ale nie połowa pomiaru:/
 
reklama
No właśnie najgorzej jak brzuszek zwalnia.. Skoro przepływy są ok to zastanawiam się jaka może być tego przyczyna. No właśnie 3 tygodnie to dużo, dlatego chyba pójdę prywatnie szybciej do polskiego lekarza, bo zwariuje czekać tak długo...
Jeśli masz możliwość to myślę, że to najlepsza opcja. Miejmy nadzieję, że ta wizyta Cię uspokoi, a rozbieżność nie będzie aż taka duża.
 
Jeśli masz możliwość to myślę, że to najlepsza opcja. Miejmy nadzieję, że ta wizyta Cię uspokoi, a rozbieżność nie będzie aż taka duża.
Czytam właśnie, że przyczyną może być branie antybiotykow między innymi. Brałam antybiotyk przez 5 dni i paracetamol 2tabletki dziennie przez tydzień, wcześniej miałam zabieg że znieczuleniem miejscowym. Może to wszystko jakoś wpłynęło na słabsze przybieranie na wadze.. Umówiłam wizytę u polskiego lekarza na tą niedzielę, bo oni są tylko co tydzień w weekendy, a w przyszłym tyg już nie było terminów, złapałam teraz fuksem jedyny możliwy. To tylko 2 dni różnicy od dzisiejszej wizyty, ale chociaż będę wiedziała czy ten technik dobrze dziś zmierzył, bo jeśli lekarzowi w nd wyjdzie inaczej, to znaczy, że było źle zmierzone.
 
Czytam właśnie, że przyczyną może być branie antybiotykow między innymi. Brałam antybiotyk przez 5 dni i paracetamol 2tabletki dziennie przez tydzień, wcześniej miałam zabieg że znieczuleniem miejscowym. Może to wszystko jakoś wpłynęło na słabsze przybieranie na wadze.. Umówiłam wizytę u polskiego lekarza na tą niedzielę, bo oni są tylko co tydzień w weekendy, a w przyszłym tyg już nie było terminów, złapałam teraz fuksem jedyny możliwy. To tylko 2 dni różnicy od dzisiejszej wizyty, ale chociaż będę wiedziała czy ten technik dobrze dziś zmierzył, bo jeśli lekarzowi w nd wyjdzie inaczej, to znaczy, że było źle zmierzone.
Bardzo dobrze, że idziesz, bo tego trzeba pilnować koniecznie jak już brzuszek wyszedł mniejszy o tyle.
Powodów może być sporo i raczej się nie doszukasz.. Tak naprawdę byle infekcja czy chore zęby może wpłynąć na przedwczesne starzenie się lozyska o ile to to w Twoim przypadku, bo tu też można zgadywać 🤷‍♀️
Warto podpytac lekarza o to łożysko właśnie jak wygląda, przepływy i ilość wód. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, A tymczasem polecam dużo magnezu, witamina C i leżenie na lewym boku. Dacie radę 🤗
 
Myślę, że mógł coś źle pomierzyć, ale spadek zapewne jest, bo aż takiego błędu by raczej nie było. Właśnie jak brzuszek stopuje z rośnięciem to jest pierwsza oznaka, że dziecko za mało przyrasta. Tak mi lekarka tłumaczyła, że wtedy pierwszy właśnie brzuszek hamuje, bo organizm wysyła substancje odżywcze tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do główki. Stąd może być różnica między nimi. Kurcze, długo te trzy tygodnie do następnego USG :(
Dokładnie tak jest. I wtedy się mówi o hipotrofi późnej. Na szczęście to jest zwykle jakaś patologia lozyska, pepowiny albo cukrzyce ciążowe jak są. Więc na szczęście z dzieciaczkami wszystko ok, poza ewentualnymi początkowymi skutkami wczesniactwa.
 
Bardzo dobrze, że idziesz, bo tego trzeba pilnować koniecznie jak już brzuszek wyszedł mniejszy o tyle.
Powodów może być sporo i raczej się nie doszukasz.. Tak naprawdę byle infekcja czy chore zęby może wpłynąć na przedwczesne starzenie się lozyska o ile to to w Twoim przypadku, bo tu też można zgadywać 🤷‍♀️
Warto podpytac lekarza o to łożysko właśnie jak wygląda, przepływy i ilość wód. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, A tymczasem polecam dużo magnezu, witamina C i leżenie na lewym boku. Dacie radę 🤗
Przepływy wyszły niby ok wlansie, wartość 0.92 (nie wiem czy w Pl się tak samo mierzy i są podobne wartości..), AFI 9.8cm, czyli tez nie jakoś tragicznie, na myślałam też, że słabiej czuje ostatnio ruchy płodu, dzięki czemu mi zrobili KTG, które niby też wyszło ok. Zapytam lekarza w nd o stopień dojrzałości łożyska i jak tam ono wygląda ogólnie jak na ten wiek ciąży. Magnez, wit C i leżenie na lewym boku praktykujemy już od dawna:) 2 tyg temu miałam zabieg chirurgiczny, bo zrobiła mi się jakaś dziwna gula boląca między pośladkami, potem właśnie miałam antybiotyk i paracetamol przy każdej zmianie opatrunku, bo bolało niemiłosiernie (wpychanie wacika do otwartej rany o głębokości 2cm na pośladku. Próbowałam bez paracetamolu, ale się nie dało..) mam nadzieję, że to jest powód i teraz mały ruszy spowrotem do przodu, ale tak jak mówisz, powodów może byc mnóstwo...musimy jakoś dać radę :) 🤗 w raporcie napisali "we are not concerned regarding growth but Justyna is worried" 😂 czuje się jak jakąś histeryczka, bo ale moim zdaniem tak duża zmiana jednak nie jest ok.
 
Przepływy wyszły niby ok wlansie, wartość 0.92 (nie wiem czy w Pl się tak samo mierzy i są podobne wartości..), AFI 9.8cm, czyli tez nie jakoś tragicznie, na myślałam też, że słabiej czuje ostatnio ruchy płodu, dzięki czemu mi zrobili KTG, które niby też wyszło ok. Zapytam lekarza w nd o stopień dojrzałości łożyska i jak tam ono wygląda ogólnie jak na ten wiek ciąży. Magnez, wit C i leżenie na lewym boku praktykujemy już od dawna:) 2 tyg temu miałam zabieg chirurgiczny, bo zrobiła mi się jakaś dziwna gula boląca między pośladkami, potem właśnie miałam antybiotyk i paracetamol przy każdej zmianie opatrunku, bo bolało niemiłosiernie (wpychanie wacika do otwartej rany o głębokości 2cm na pośladku. Próbowałam bez paracetamolu, ale się nie dało..) mam nadzieję, że to jest powód i teraz mały ruszy spowrotem do przodu, ale tak jak mówisz, powodów może byc mnóstwo...musimy jakoś dać radę :) 🤗 w raporcie napisali "we are not concerned regarding growth but Justyna is worried" 😂 czuje się jak jakąś histeryczka, bo ale moim zdaniem tak duża zmiana jednak nie jest ok.
Nawymyslalam#, że słabiej czuje ruchy
 
Ale tu spokojnie dziś..
Byłam właśnie na wizycie u fizjoterapeutki uroginekologicznej i powiem wam super sprawa :)
Natomiast dalej dokucza mi ból po tym jak syn się sparl kolanem na brzuszku:( wizyta dopiero w środę..
 
Ja w czwartek byłam na wizycie i mała waży 2690 gram (34 plus 4 TC). Powodem tego dodatkowego USG jest moja cukrzyca ciążowa. Pani doktor sprawdziła czy przepływy są prawidłowe oraz ilość płynu owodniowego. Jak na razie wszystko idealnie i może obejdzie się nawet bez insuliny do końca ciąży. Zaczęły się u mnie bóle brzucha jak na miesiączkę... mocno czuję malutką w dole. Ciężko już chodzić trochę bo pojawiły się takie jakby kłucia w dole, ale szyjka długa, zamknięta i niby to normalne. A to że cicho to pewnie dziewczyny odpoczywają i zamawiają wyprawki i prezenty :)
 
reklama
Do góry