reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Jej u nas tez tak było.. ale teraz mała ma 6 tygodni jest dojrzalsza i juz troche lepiej.
Normalnie czujnik odkladania.
Spróbuj jak ja odkladasz np suszarka ogrzac kocyk w łóżeczku lub rozek i tak mocno stulic.
Ja czasem usypialam w rozku i w nim odkladalam wtedy nie ma takiej roznicy temperatur jak sie nagrzeje o Ciebie.
I ja kladlam swoja bluzke zeby zapach mój czulaczulani troche lepiej.
Moze ci sie cos sprawdzi. Powodzenia;)
Przemycam jej koszulkę. Jest troche lepiej :) Kocyków i rożków nie używam żeby nie ograniczać ruchomości stawów biodrowych.
 
reklama
Bo 500+ to wypłaca nam gmina a nie Zus. :oo:
Ale współczuje Wam, że tak trzeba czekać na pieniądze z macierzyńskiego i się prosić.

A mam jeszcze pytanie, piszecie, że dzieci nieodkładalne nie śpią w dzień itp. To jak im zajmujecie ten czas niespania. Moje dziecię lada chwila skończy 2 miesiąc i wiem, że będzie coraz bardziej aktywny, no ale nie wiem w sumie co z nim robić. Na zabawki jeszcze za mały, nie wyciąga po nie jeszcze rączek, zawieszki na karuzeli go irytowały, więc ma tylko melodyjki i 2 kolory mu migają. Tak to jest trochę na rączkach, trochę na rogalu na kolanach mi leży, ale tym też się szybko irytuje no i spacery, skoro coraz ładniejsza pogoda. :errr:
Ja poszłam z moją do fizjoterapeuty żeby ją obejrzał i podpowiedział ćwiczenia które takie małe dziecko będą stymulować do rozwoju. Robimy np. leży na moim udzie brzuszkiem i na rączkach ćwiczy podnoszenie główki. To samo na moich kolanach. Nie za bardzo lubi leżeć na brzuszku ale kilka minut dziennie probujemy i wtedy układam jej zabawki. Ma tylko jedną ulubioną i ją jej pokazuje. Jak ją noszę na rączkach to zwiedzamy mieszkanie i opowiadam właściwie o wszystkim xD Ona lubi słuchać. Czytam jej wieczorem wierszyki. Codziennym rytuałem stało się tańczenie przy muzyce :) Poza tym też spacery. A no i nie lubi być w pokoju sama więc jak siedzimy z mężem w salonie i oglądamy tv to też musi być z nami i wtedy jej się najlepiej śpi.
 
Bo 500+ to wypłaca nam gmina a nie Zus. :oo:
Ale współczuje Wam, że tak trzeba czekać na pieniądze z macierzyńskiego i się prosić.

A mam jeszcze pytanie, piszecie, że dzieci nieodkładalne nie śpią w dzień itp. To jak im zajmujecie ten czas niespania. Moje dziecię lada chwila skończy 2 miesiąc i wiem, że będzie coraz bardziej aktywny, no ale nie wiem w sumie co z nim robić. Na zabawki jeszcze za mały, nie wyciąga po nie jeszcze rączek, zawieszki na karuzeli go irytowały, więc ma tylko melodyjki i 2 kolory mu migają. Tak to jest trochę na rączkach, trochę na rogalu na kolanach mi leży, ale tym też się szybko irytuje no i spacery, skoro coraz ładniejsza pogoda. :errr:
Ja mam takie ksiazeczki czarno-biale, gdzie są różne kształty i synek je sobie ogląda, bardzo jest tym zainteresowany, podobno takie maluszki lubią właśnie oglądać różne kształty i to stymuluje ich mózg do pracy. Mąż też wynajduje na YouTube różne filmiki jak się bawić z maluszkiem i synkowi bardzo się te zabawy podobaja: jakieś turlanie go po łóżku, "rowerek" itp. Ogólnie dużo do niego mówimy, wyjasniamy co przy nim robimy, zawsze słucha z otwarta buzka 😁 ja mu też dużo spiewam- bardzo lubi, robię masażyk stopek, dloni- to też uwielbia.
 
Ja mam takie ksiazeczki czarno-biale, gdzie są różne kształty i synek je sobie ogląda, bardzo jest tym zainteresowany, podobno takie maluszki lubią właśnie oglądać różne kształty i to stymuluje ich mózg do pracy. Mąż też wynajduje na YouTube różne filmiki jak się bawić z maluszkiem i synkowi bardzo się te zabawy podobaja: jakieś turlanie go po łóżku, "rowerek" itp. Ogólnie dużo do niego mówimy, wyjasniamy co przy nim robimy, zawsze słucha z otwarta buzka 😁 ja mu też dużo spiewam- bardzo lubi, robię masażyk stopek, dloni- to też uwielbia.
Masz jakis kanał do polecenia ? Mój lubi jak mu plecki masuje, wtedy sobie tak fajnie pojękuje zadowolony.

Ja dzisiaj malucha położyłam na matę edukacyjną, mamy taką czarno białą ze zwierzątkami, to bardzo zainteresowany, zaczął nawet grzechotkę chwytać, więc w końcu jakieś zajęcie znalazłam.
 
Masz jakis kanał do polecenia ? Mój lubi jak mu plecki masuje, wtedy sobie tak fajnie pojękuje zadowolony.

Ja dzisiaj malucha położyłam na matę edukacyjną, mamy taką czarno białą ze zwierzątkami, to bardzo zainteresowany, zaczął nawet grzechotkę chwytać, więc w końcu jakieś zajęcie znalazłam.
My korzystaliśmy np z MamaFizjoterapeutaTV, ale jest tez sporo innych na necie:)
 
Dziewczyny, moja 3 tygodniowa córka karmiona piersią od 2 dni nie robi kupy.do tej pory codziennie. Któraś też tak ma?
 
Dziewczyny, moja 3 tygodniowa córka karmiona piersią od 2 dni nie robi kupy.do tej pory codziennie. Któraś też tak ma?
Dzieci karmione piersią mogą i tydzień nie robić kupy. Moja starsza córka tak miała i dopiero wyrównało jej się jak miała rok- półtora. Ale podawalismy jej biogaje i było ok. Teraz też podajemy profilaktycznie.
 
Ehh dziewczyny ja to mam pecha z tym zusem, coś namieszali w papierach i będą najpierw wpłacać 100% a potem 60%. Nie mam już siły z nimi walczyć.
 
reklama
Cieszcie się, że w ogóle macie. Mi ZUS uznał umowę za nieważną i w ogóle nie wypłacał l4 i teraz macierzyńskiego :/

Mamy KP. Jak to jest z tym karmieniem u was? Dzieci jedzą w miarę regularnie? U mnie od kilku dni jakaś masakra. Młoda (niecały miesiąc) potrafi domagać się jedzenia co chwilę przez 3 godziny, a potem robi dłuższe przerwy, nawet do 6 godzin. Mam wrażenie, że nie wyrabiam tyle mleka co potrzebuje, bo się potrafi denerwować, a z drugiej strony jak potem ma przerwe to jak tu wynormować laktacje?
 
Do góry