reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suchość w ustach, ciąża, biała kropka

Folami83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Luty 2020
Postów
2 988
Towarzyszy mi suchość w buzi , zwłaszcza w nocy, nawet usta są suche , język biały przez to wysuszenie. Staram się dużo pić. Do tego pojawiła się z tyłu gardła biała plamka, która nie boli itd. Już się naczytałam,że może być to i rak więc panikuję trochę. Suchość w gardle może towarzyszyć ciąży , ale ta plamka . Nie wiem jak mam pomóc sobie z tą suchością? W nocy wzięłam trochę miodu i było trochę lepiej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam z tym do czynienia raz na jakiś czas, faktycznie powraca, ale to nic groźnego i niepokojącego ;)
Też nie byłam z tym u lekarza, jak mi się pojawia, to sama sobie usuwam i po problemie.
 
Mam z tym do czynienia raz na jakiś czas, faktycznie powraca, ale to nic groźnego i niepokojącego ;)
Też nie byłam z tym u lekarza, jak mi się pojawia, to sama sobie usuwam i po problemie.

Zgadzam się z przedmówczynią :)

Towarzyszy mi suchość w buzi , zwłaszcza w nocy, nawet usta są suche , język biały przez to wysuszenie. Staram się dużo pić. Do tego pojawiła się z tyłu gardła biała plamka, która nie boli itd. Już się naczytałam,że może być to i rak więc panikuję trochę. Suchość w gardle może towarzyszyć ciąży , ale ta plamka . Nie wiem jak mam pomóc sobie z tą suchością? W nocy wzięłam trochę miodu i było trochę lepiej.

Niestety z tego co wiem to kamienie migdałowe można usunąć tylko przez usunięcie migdałów bo one się "produkują" w rowkach w nich. Powodują również nieprzyjemny zapach z buzi :(. Jeśli już się pozbędziesz tego dziada to nie przestrasz się że będziesz miała dziurkę/dziurę, to normalne.
 
Też mam kamienie na migdałkach od dłuższego czasu (chyba już z 3 lata). Na początku powodowały nieprzyjemny zapach w buzi, ale teraz często zapominam, że je mam 😉
I przypominam sobie o nich dopiero wtedy, gdy je odchrząkuję (z katarem, który mi spływa po gardle, ale to kwestia alergiczna ). I tak kieszonki (dziurki) na migałkach mam, ale poza tym od czasu ich pojawienia się nie chorowałam na żadne dolegliwości z ich strony, więc nawet nie przyszło mi na myśl, by konsultować się z laryngologiem 😉
 
Ja bardzo polecam peeling na usta+bardzoooo tłusty krem (na mnie dobrze działa np. witamina A).
Jeśli miałabym tutaj polecić konkretne kosmetyki na mocno wysuszone usta, to będzie to na pewno seria kosmetyków Atopicin:
Link do: Kremy na Atopowe Zapalenie Skóry - Maści i kosmetyki.
Sprawdzi się nie tylko w pielęgnacji skóry atopowej ale również w pielęgnacji skóry suchej :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry