reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świąd ucha u niemowlaka

sstacha

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Listopad 2007
Postów
24
Witam wszystkie mamusie. Proszę Was o poradę. Moja 5 miesięczna córeczka od kilku dni intensywnie łapie i drapie się za ucho. Nie odczuwa bólu ( przyciskałam małżowinę uszną), nie przerywa ssania. Dodam, że jestem po wizycie w poradni laryngologicznej (jedynej niestety w mieście) i jedyna, starej daty lekarka wykluczyła zapalenie ucha. Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem
 
reklama
Moim zdaniem córcia zaczyna ząbkować. Wtedy ból często przenosi się na ucho i dziecko zaczyna się tam łapać. Obejrzyj, czy dziąsełka nie są lekko spuchnięte.
Przyczyną może być także zalegająca woskowina, ale skoro byłyście u laryngologa i tego nie stwierdził, to odpada.
Mój syn miał to samo, dość wcześnie zaczynał się łapać za ucho, nawet jeszcze w buzi nie widziałam że coś się dzieje. Teraz ma 6 ząbków i znowu się łapie za ucho - pewnie idą następne :-)
 
Byłam u dobrego laryngologa w innym mieście i okazało się , że drapanie ucha w przypadku mojej córki oznacza wysiękowe zapalenie obu uszne. To nic nie boli, ale prawdopodobnie powoduje uczucie pełności i dlatego się łapie. Ten problem upośledza również słuch, ale jest to odwracalne.. Może ktoś miał podobny przypadek. Chciałabym dowiedzieć się jaka jest droga leczenia. Dopiero za 3 tyg. mam wizytę u następnego specjalisty
 
moja corka tez sie drapie w uszy juz nawet pisalam o tym tu na forum ale nikt mi nie odpowiedzial bo tez sie zastanawiam czemu to robi. a to albo zeby albo ten swiad czy swad jak mu tam, tak?
 
To nie jest dosłownie świąd ale bardzo częste drapanie po uchu, łapanie za nie. Przynajmniej w przypadku mojej córki tak sie okazało. Przyczyna choroby jeszcze do końca niesprecyzowana. Może być to alergia, ulewanie, albo przebyty katarek
 
Powiem Wam,że zmartwiłam się :-:)-:)-( Moja Amelka od baaaardzo dawna drapie się po uszku, łapie za nie...pamiętam że nasza pediatra zwróciła na to uwagę i sprawdzała uszka ale nic złego nie widziała...to było z 7 m-cy temu :szok::szok::szok: Amelka nie często drapie się po tym uszku...powiedziałabym że 'jak sobie przypomni' ...ale teraz to już sama nie wiem :-(...jeszcze poobserwuję małą i pewnie muszę się wybrać z nią do laryngologa :-:)-:)-( Ech....
 
reklama
wiecie co zaraz sie okaze ze kazdej z nas dziecko sie drapie po uszach:szok:
my matki czasami mamy to do siebie ze wyszukujemy dzieciom choroby na sile wynika to oczywiscie z troski ale przyznajcie ze tak jest:tak:
 
Do góry