reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

To szczerze Ci zazdroszcze tych 6-7 godzin snu :) Pati je 6-7 razy na dobe w nierównych odstepach, ale max zdarzyło sie, że zrobiła sobie 5 h przerwy i to tylko raz i w dzień. Próbuję ją "oszukać" raz dziennie herbatką, ale po godzinie juz płacze i trzeba szykowac mleczko. Juz sie nauczylkam który płacz jest z glodu :) wpycha wtedy całe piąstki do buzi i szuka otwartymi usteczkami czegoś do okoła głowki spryciula :) Nasza Pyzunia juz tez sie usmiechała, ale to taki nieswiadomy odruch jeszcze, chociaz wynagradza wstawanie w nocy :)
co do moich wlosów to im dluzej na nie patrze tym bardziej mam ochotę je czyms przykryc :) wiec chwilowo unikam lusterek. :) anula ja wlasnie chciałam jakis takiś jasny blond i w sumie wyszedł w niektórych miejscach, ale reszta.. heheh nie no tego sie nie da opisac :) na dowód tego ze jest tragicznie powiem tylko ze mąż bez zadnego "ale" wyznaczył fundusz na moje jak najszybsze pójscie do fryzjera :):)
ostraszka to faktycznie mozna sie wkurzyć za taką kase, ja za kazdym razem powtarzam sobie ze sama nie bede nic robic z włosami i co jakies 3-4 lata mnie pokusi i trzeba sie pozniej ratowac.
 
reklama
Hej kochane :-)
Dopiero znalazlam chwile zeby tutaj zajrzec i napisac.
Jak juz wam Alnulka pisala mamy blizniaczki :-) :-) :-)
Niestety moj porod to koszmar ... od 26 od godz 13 na porodowce o 15 dostalam oxo skurcze byly mega mocne ale rozwarcie 1 cm o 18 przebli mi pecherz z wodami rozwarcie nadal nie postepowalo a bol nie do wytrzymania no i tak co skurcz to masaz szyjki mi fundowali nie wiedzilam czy umieram czy mi sie sni ten bol czy co sie ze mna dzieje spadlam w wyra na ziemie polozna tylo nogi mi zdazyla zlapac nagle na KTG tetno malej spadlo 2 razy poniezej 80 wezwali lekarza ten zadecywdowal ze sam zrobi mi msaz i postara sie zamontowac do glowki malej elktrode zeby je monitorowac mala dokladniej, po masazu rozwarcie na 4 cm no i montowanie tej elktordy bolalo okropnie :-( mielismy obserwowac monitor i liczyc pokazujace sie znaczki polozna obgryzajac panokcie moj jest pierwszy i dzwoni do lekarza tan mowi ze jak bedzie drugi znaczek to trzeba bedzie pomyslec o innym rozwazaniu a chwile drugi sygnal i wtedy juz lekarz przyszedl i myslal i myslal zrobil kolorowego dopplera wyszlo ze jedna zyla nie pompuje krwi do malej no i w miedzy czasie pach trzeci sygna i krzyk do poloznej "tniemy i to szybko" no i naprawde bylo szybko bo zrobil sie tlok chyba z 4 polozne 3 lekrzay kazdy mi cos robil i w ciagu kilku minut bylam juz na sali operacynej.... pamietam jeszcze tylko wkaldanie rury w gardlo bo chyba troche narkoza jeszcze nie dzialal no i przebudzenie na sali... i moja kruszynke obok :-) Maja przyszla na swiat 27 czerwca o godz 00:03 mialam 3150g i 54 cm :-).
Moje srducho tylko troche oszalalo na skutek narokzy i zle sie czuje do dzis cisnienie mialam 190 na 100 i jeszcze lepesze wciaz obok mnie ktos skakal ale jakby tego bylo malo ok 4 nad ranem poczulam ze leje sie z rany krew okazalo sie ze zrobil mi sie krwiak bylam czarna od ud az po zebra z tylu i z przodu a brzuch napchany krwia tak ze wygladalam prawie jak w ciazy tyle ze mialam czarno-sliwkowy kolor !!! ;-( i takim sposobem o godz 11 czyli 6 godz od cc mialam operacje. Okazalo sie ze nie zamkneli mi jakiegos naczynia i krwiak sie zrobil mega wielki oczywisnie nie uslyszalam nawet przeprszam bo po co??? Tylko slowa "tak sie czasami zdarza" !!!!! Ogolnie stracilam litr krwi i kilka chwil ktore moglam spedzic z Majeczka teraz mam pelno krwiakow i siniakow od ud do zeber ale powli sie wchlanija, polozna ktora wczoraj do mnie prszyszla powiedizla ze jest 30 lat polozna ale nie wdizlam jeszcze zeby ktos tak wygladal po cc, i ze jak wchodzila to chciala mi sie zpaytac czy ktos mnie pobil czy moze wypadek jakis mialam ;/ wiec nieciekawie. Ale za to uratowali mi córeczke bo doszlo do ostrego wewnetrznego niedotlenienia plodu. Nie zycze nikomu takiego porodu.


To tyle z opowiesci o narodzinach mojej córeczki.
Trzymajcie sie kochane :-)
 
..dziewczyny..urodzilam naszego Krasnalka dzien przed terminem czyli 01.lipca w środe:)))) wiec tak- w nocy wtoek/sroda o godz 1 odeszly mi wody, ale nie mialam slurczy, pojechalismy do szpitala tam lezalam do 7 rano (6 h) i nic..wiec podlaczyli mi oxy..i do 11 dalej nic(4h) i o 11 dostalam bole odrazu co 1.5 min po 30 sek, to trwalo 2 godziny i o 13 juz mialam synka przy sobie..:)))czyli ostry porod trwal 2 godziny..maz byl przy mnie i jego obecnosc byla nieoceniona. bardzo mnie wspieral i pomagal..synek wazyl 3600 i 53 cm,10 pkt A. pozniej 2 doby w szpitalu i wzoraj mnie juz wypuscili...
alez jestem szczesliwa ze mam to juz za soba..
ogromne gratulacje dla dziewczyn ktore juz tula swoje Szkraby..szczegolnie dla anuli i minutki- sie wycierpialy dziewczyny..
lece do mojego bobaska..uczy sie ssac piers i ciezko nam to idzie niestety narazie..
3majcie sie cieplutko:))
 
Moniaaa i Minutka gratulacje :)!! ze mną też był mąż i nie wyobrazam sobie teraz innego porodu chociaz zarzekalam sie do konca że chce rodzic sama :) Jednak dobrze jest miec komu wbic pazurki gdy boli :)
 
Ze mna na porodowce byla mama moj A stal za drzwiami mignal mi tylko jak przewozili mnie na sale operacyjna! Nie znioslabym jakby stal obok chyba bym go zabila za to co tam przeszlam :-D A moja mama podobno zostala pogryziona przeze mnie i miala ogromne siniaki bo jak siedzilam na pilce to sie o nia opieralam i pod pachami ja zaciskalam i miala 2 czarne kola :-D Polowy swoich glupot nie pamietam tak jak tego ze prosialam mame ze chce umrzec .....i tak sobie mysle ze to cholerraaa musialo bolec jak takie glupoty gadalam :-D
 
reklama
Anula, chcesz sie wyżalić? u nas na czerwcu jest wątek wspomnienia z porodówki :-D poczytasz mój opis to padniesz ze śmiechu :-D
 
Do góry