reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

no laseczki ja sie dzis pozbylam reszty szwow :-) i wyszlam z niunia na 1 spacer :-) bolalo mnie jak cholera ale dalam rade :-)

milego wieczorku
anulka buziaki dla was trzymajcie sie :-)
 
reklama
anula mialam to samo z Pati od drugiego tygodnia. Cale nocki na rękach i tylko krzyki malutkiej... później odkrylam kroplelki z kopru włoskiego i one mojej niuni pomogly. Raz dalam jej herbatke z tego kopru, ale po niej bylo jeszcze gorzej. A te kropelki daję przed trzema posilkami , jak wczoraj nie dostala bo mnie nie bylo a babcia sie bala jej podac to wieczorem tez mialam maratonik z dzieckiem + płacz.
Jeszcze Ci powiem,że bylismy z malą u lekarza jak zaczela miec te kolki bo to nasze pierwsze dziecko i nie wiedzialam co sie dzieje. Lek. powiedzial, że jesli kolki są naprawde bolesne i trwają dlugo to mozna podac paracetamol w czopkach ( mozna od urodzenia ) żeby sie maluszek nie męczył. Moja Pati dostała 2 razy zanim odkrylismy te kropelki.
ach i ostatnio zaczelam wyciągac powietrze z buteki malej zanim ona zacznie jesc, tzn biore smoczek do buzi i wysysam powietrze, pewnie to glupio brzmi, ale jakos spokojniej ciągnie tego smoka.
Minutka super! u nas wczoraj tak wialo, że babcia tylko wyszła przed dom na chwilke i zaraz spowrotem z mała uciekała.

Ogólnie powiem jeszcze, że sie wkurzylam. Jak bylam 2 tyg temu z malą u lekarza na bad konrolnych to sznaowna Pani doktor zamiast powiedziec mi, coklwiek o szerokim pieluszkowaniu malej tylko zapisala to gdzies z tylu w jej karcie!!! i dopiero teraz to dojrzalam. Co za babsztyl, :( dlaczego Ci lekarze mają takie zlewające podejscie do swojej pracy i zdrowia naszych dzieci. Bo o tym ze nas dorosłych traktują jak zlo konieczne to juz nie wspomne. Zresztą prosty przyklad Minutka.. ehh
 
Ja na szczescie nie wiem co to jest kolka u dziecka, ale jak maly byl niespokojny i widzialam ze sie meczy (pobolewal go brzuszek, albo mial problemy z\ gazami) to dawalam mu Plantex. U nas sie ssprawdzil. Dawalam mu tej herbatki po kazdym posilku i nie bylo problemow (tylko smierdzace kupki:-D) Teraz jesli nie zrobi kupki przez caly dzien to daje mi kropelki do mleczka lub buzki i kupka murowana a po kolkach nie ma sladu. Od urodzenia pije tez mleczko z butelki Lovi przeciwkolkowej wiec moze i to pomaga.


Dziewczyny pomozcie
Od kilku dni maly ma czerwone plamki na ciele. Nie zmienialam mleka ani proszku a teraz to nawet upalow u nas nie ma. Najpierw pojawily sie na glowce, pozniej buzka i reczta ciala. Co to moze byc?
 
candy dzieki- a jakie to kropelki-podaj mi prosze nazwe bo daje jej espumisan i g... nie wiem ale chyba nie dziala.
minutka super ze juz bezszfowo .ucaluj Majeczke od cioci z bb:-);-)
ostraszka nadia miala taka wysypke i kupilam oilatum 3 dni i po wysypce, chyba u Ciebie w aptekach tez jest bo to chyba nie polski srodek,tylko wez do kompieli.
a u nas dzisiaj znow masakra od rana-terror kolkowy trwa!!!!!!! teraz spi mi na rekach ale co chwile sie przebudza z krzykiem!!!!!!!!!!
buziaki dziewczyny
 
hej dziewczyny:)
a te kolki to nie za wczesnie..? kurcze ja sie nastawiam psychicznie i nerwowo na kolki u Kacperka le w okolicach 3 miesiaca...(tak czytalam) a ze teraz tak szybko..to jestem w szoku..moj Dziubek narazie tylko je i spi ale nastraszylyscie mnie tymi kolkami tak wczesnie po urodzeniu..;//
wytrwalosci zycze dla mam kolkujacych pociech..
 
czesc dziewczyny bardzo prosze was o pomoc jestem w 35 tyg i 5 dni od wtorku mam skurcze raz regularne raz nie w wtorek wyladowalam w szpitalu przebadali mni estwierdzili ze wszystko jest jeszcze zamkniete i mam isc do domu a rana do lekarza ale moj gin zrobil mi tylko ktg i stwierdzil ze nadal mam skurcze i mam lezec i przyjsc w piatek wiec dzis tez poszlam i co znowu tylko ktg ni i dalej mam skurcze mam przyjsc w poniedzialek a jak narazie caly czas lezyec moje pytanie w jakim czasie trwa rozwieranie szyjki macicy i jakie sa objawy porodu bo niektore skurcze sa naprawde bolesne ze nie da sie wytrzymac zaczynam sie tym bardzo martwic a pozatym nie ufam swoiemu gin....
 
martusia prawdopodobnie to skurcze przepowiadajace-ja mialam jakos od 32 tyg.a w 34 momentami byly tak silne i bolesne ze z lozka nie wstawalam (kilkadziesiat postow wczesniej o tym pisalam)hehe. co do szyjki to rozwarcie moze nastapic w ciagu kilkunastu godzin nawet-ja bylam pozamykana do konca i dopiero kroplowka 12 dni po terminie mnie otworzyla.wiec spokojnie.
 
reklama
anulka nazywa się to gripe water, producent to chyba woodward's. Pati dostaje to od miesiąca i jest ok. Dziś tylko walczymy z kupką, a raczej jej brakiem.

ostraszka zgadzam sie z anulą, u Pati po drugiej kąpieli w domu też skóra zrobila sie podrażniona i zaczerwieniona, kupilam oliatum i jest rewelacja. Polozna jak u mnie byla powiedziala, że jak sie tego używa do kąpieli to nie trzeba nawet oliwką dzieciaczka smarować. I fakt, nie smaruję a skóra jest mięciutka i bez żadnych podrażnień. Warto zainwestować choć tanie to to nie jest :)

martusia trudno powiedzieć w jakim czasie trwa rozwieranie szyjki bo każda kobietka i każdy poród jest inny. Ja mialam na cm juz w 36 tyg do 39 doszedł jeszcze 1 cm a resztę załatwiła kroplówka. Co do objawów to wydaje mi sie, że bolesne skurcze to jak najbardziej są objawy zblizającego sie porodu. Ja takich nie mialam, tylko bardzo delikatne, a mocne też wywolala kroplowa. Troszkę się dziwię, że odeslali Cie do domu... rodzisz w Polsce ?
 
Do góry