reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczelina odbytu w ciąży

Dołączył(a)
25 Sierpień 2020
Postów
9
Jestem w 14 tyg ciąży i mam szczelinę odbytu. Czy jest szansa na leczenie tego w ciąży?
Jeśli nie uda mi się jej wyleczyć, to czy jestem skazana na cc, czy będę mogła rodzić siłami natury? I ostatnie pytanie udać się z tym do swojego ginekologa, czy rodzinnego?
Będę wdzięczna za pomoc
 
reklama
Jestem w 14 tyg ciąży i mam szczelinę odbytu. Czy jest szansa na leczenie tego w ciąży?
Jeśli nie uda mi się jej wyleczyć, to czy jestem skazana na cc, czy będę mogła rodzić siłami natury? I ostatnie pytanie udać się z tym do swojego ginekologa, czy rodzinnego?
Będę wdzięczna za pomoc
Ja bym poszla do proktologa, rodzinny i tak Cie doniego wysle bo sam nie bedzie potrafil ocenic profesjonalnie co to za schorzenie ...swoja droga skad wiesz ze to szczelina? Ciezko odroznic ja od homoroidow i innych chorob i to musi ci tam zajrzec proktolog wlasnie..
 
Miało być w głównym poście, że prawdopodobnie szczelina. A sądzę tak po opisie choroby, zdjęciach w necie ( wiem że Google to nie lekarz, szukam tylko kierunku). Problem w tym, że u mnie w mieście nie ma proktologa
 
Oczywiście, na własną rękę nie ma mowy. Tylko właśnie nie wiedziałam gdzie iść jeśli nie ma dostępu do proktologa. Skoro piszesz, że to bardzo bolesne to może to nie to.. bo szczerze mnie to bardzo nie przeszkadza. To tak jakby taki fałd skóry rozciągnięty. Ale niebolesny. Oczywiście czuć dyskomfort, ale nie ból. Tak czy siak muszę coś z tym zrobić, bo martwi mnie, że byc może zostanę skazana na cesarkę. Niedługo wizytą gin, więc zadziałam
 
reklama
Ja przed ciąża miałam 2 razy szczelinę, nachodziłam się po lekarzach, że głowa mała. Nie pomogły żadne leki, maści, czopki, dopiero wymrażanie, które tak bolało za 1 i 2 zabiegiem tak, że myślałam, że zejdę z tego świata, nic mnie tak dotąd nie bolało. Kolejne zabiegi były coraz lepsze, bo i szczelina była coraz bardziej zagojona. Teraz jestem na początku ciąży i się zastanawiam czy mi się to nie odnowi, krioterapia w ciąży na pewno nie wchodzi w grę. Idź jak najszybciej do lekarza, bo sama nic nie wymyślisz, czy to w ogóle szczelina, czy hemoroidy czy jeszcze coś innego, a jak zaniedbasz to ciężko się później wyprowadzić.
 
@Katjed to o czym piszesz raczej świadczyłoby raczej o hemoroidach, ale to już lekarz się wypowie:) I akurat jeśli to one to dieta plus preparaty dla ciężarnych i będzie ok :)
 
Do góry