reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczelinki między zębami

M

Mama-Agnieszka

Gość
Witajcie ponownie:)
Mam do was pytanie Panie (i Panowie).Moja Sandra skończyła niedawno 2 latka,ząbki zaczęły jej wychodzić dość późno bo dopiero w 13 miesiącu.teraz ma ich prawie cąłą buzię :D ale chodzi o to że te ma dość spore przerwy między nimi,szczególnie jeśli chodzi o 1 i 2 .Chciałam zapytać czy tak już zostanie i co najważniejsze czy to oznacza że kiesys gdy będzie miała stałe zęby to te przerwy nadal będą czy nie musi tak być?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
reklama
Moja Jula zaczęła ząbkować długo po Sandrze - to tak na pocieszenie :wink:
Po "skompletowaniu" przez Sandrę całego zębowego garniturku ( w ilości sztuk 20 :wink: ) około 6 roku zaczną pojawiać się szóstki - to będą juz zęby trzonowe - stałe... zaczną sie wtedy troszkę "obkurczać" istniejące przerwy między zębami.
Pozostałe trzonowce rosną co prawda w miejscu korzeni mleczaków ale mają tendencję do :naprostowywania" się wskutek ruchów mięśni języka, warg i policzków.
Tak więc Agusiu... nie martw się... to że Sandra ma teraz przerwy między zębami jest jak najbardziej prawidłowe, poza tym przerwy zostana pomniejszone o rosnace kolejne ząbki.
Utrzymanie higieny jamy ustnej u dziecka z przerwami między zębami jest dużo łatwiejsze niz u takiego, które mleczne zęby ma ściśle przylegające do siebie (np. moja Jula tak ma i musimy uzywać również nitki dentystycznej aby osad został należycie usunięty)...
Poza tym... byłyście juz z pierwszą wizytą u stomatologa dziecięcego? Myśle, że odpowiedziąłby na wiele nurtujących Cię pytań dotyczących ząbków Twojego Skarba :)

Pozdrowionka
 
Agawo-bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.U stomatologa byłam ale powiedział że szczelinka może zniknąą albo też zostać tak jak do tej pory(tyle to ja wiem :D ).Zależało mi na wypowiedzi kogos kto miał z tym stycznośc osobiście.
Dziękuję Ci za pomoc.
age.png
 
Jako dziecko miałam zęby typu : Jak perły... co trochę to przerwy :wink:
Już w przedszkolu mi się "odprzerwiły" i tak mi zostało do dziś :wink:

Pozdrowionka
 
Mam ten sam problem.
Mój Julek zaczął ząbkować dopiero jak skończył rok. Ma dopiero 4 zęby i również przerwy między nimi. Nie podoba mi sie to, bo przez nie - po prostu sepleni ... a to już nie jest takie fajne --- u stomatologa nie byłam ale sie przejdę - zobaczymy comi powie!
 
u nas tez duża przerwa miedzy górnymi jedynkami, ale ja się nie martwie, to mawet słodko wyglada ;D
pediatra i pedodonta powiedziały, ze jak wyjda wszystkie zabki to się bedzie zmniejszac powolutku, ale moze tez tak zostac.
pozdrawiam
 
reklama
Kacper gby wyszły mu 1 to w górnych miał taką szparę ze dolne wchodziły mu miedzy nie teraz gdy zaczeły wychodzić inne ta szpara zmniejsza się ja jak miałam mleczaki to miałam sporą szparę miedzy 1 a jak wyszły mi juz stałe to szpara zaniła całkowicie
 
Do góry