reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

reklama
Mocno spóxniona ale w końcu odpowiadam:
acronka szczepilas w szpitalu? bedziesz teraz na cos szczepic?
ja szczepilam tylko BCG, euvaxem nie. teraz nie wiem co zrobic :( lekarka poleca 6w1, bo te sanepidowskie szczepionki co są za free to koreańskie świństwo jak euvax, a w skojarzonych niby lepsze...ale wiesz że nie wiesz;-( cholera jasna.
Morgaine - nie zaszczepiłam w szpitalu, jedna pani pediatra - bo aż trzy się w sumie przewinęły - zabrała się za komentowanie. Podpisałam kwity, że się nie zgadzam i finito. Na wzw był tylko Euvax.
Nie będziemy dalej się szczepić. Położna była ciekawa dlaczego, a przeprawa z pediatrą czeka nas we czwartek.
nie ma obowiazku?? co za bzdura. z jedenj strony powinno to zalezec od rodzicow ale z drugiej powinna byc kontrola zeby nie wrocily choroby. Nas szczepiono i sie nic zlego nie dzialo to i teraz sie nie dzieje.

nati kazdy kij ma dwa konce. to nei jest tak ze nic sie nie dzialo i zyjemy... ale to grubszy temat:)

edit: mam wrażenie ze argument 'zawsze sie szczepilo i nic sie nie dzialo' to ich jedyny argument na szczepienia...

problem w tym ze sie dzialo i dzieje, tylko skutki uboczne wystepuja na tyle pozno od szczepienia i jednoczesnie w tak mlodym wieku rozwojowym dziecka, ze nikt tego nie kwalifikuje i nie laczy ze szczepieniem...jak cos jest z ukl.neurologicznym dziecka nie halo, no to takie sie urodzilo i teraz to wyszlo;( wiec tak naprawde nie wiemy jaki wplyw maja te szczepionki...

Ja już swoje napisałam dużo wczesniej na temat braku informacji w PL o zagrożeniach jakie niosą szczepionki, nie tylko zabezpieczenie przed ewentualnym zachorowaniem, ale co mają w sobie i dlaczego to takie ważne by świadomie szczepic i wiedziec co jest w środku. Polecam Mamom szczepiącym lekturę ulotek PRZED szczepieniem i sprawdzenie, czy nie ma np zamiennika do danej szczepionki produkowanego przez inną firmę.
nie szczepimy :: - tu mnóstwo informacji dla tych co szczepią i nie szczepią. Trzeba się zarejestrować. Polecam.
 
Mi dzisiaj moja polozna powiedziala, z Mala bedzie szczepiona infranrixem hera, ale pewnie to podobne do tej hexy... Ponoc bezpieczna... o ile szczepionka taka moze byc. Szukam na necie skladu tego, ale jakos nijak moge znalezc...
 
nie zaszczepiłam w szpitalu, jedna pani pediatra - bo aż trzy się w sumie przewinęły - zabrała się za komentowanie. Podpisałam kwity, że się nie zgadzam i finito. Na wzw był tylko Euvax.
Nie będziemy dalej się szczepić.
to tak jak mój wcześniaczek; tylko że teraz neurolog kazała nam jak najszybciej szczepić przeciwko gruźlicy, której ponoć znów wiele... i na tę gruźlicę zaszczepię, ale co do reszty - mega obawy; to samo przerabiałam z córcią; ostatecznie ją zaszczepiłam, ale przy nieszczęsnym Priorixie (mmrII) pogorszyla jej sie znacznie skóra (mala jest atopikiem i od razu reaguje na różne świństwa) i skóra oczyszczala się przez wiele m-cy po tym; więc teraz mam znów dylematy wielkie; nie wspominając już o tym, że w ogóle dziwi mnie, że lek. zalecają szczepienia wcześniaków zgodnie z normalnym, ogólnie przyjętym kalendarzem szczepień...
 
reklama
oliver byl 2 -gi raz szczepiony (tezec,blonica,krztusiec,choroba h-m,hib,wirus zapalenia watroby b,dwoinka zapalenia pluc)...zniosl na cale szczesie dobrze.
 
Do góry