reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia niemowląt, autyzm i oficjalne kłamstwa!!!

Patisa

Antosiowa Rodzicielka :)
Dołączył(a)
23 Marzec 2011
Postów
156
Miasto
Mazowieckie
Witam,
powiem szczerze, że jestem kompletnie zdruzgotana polskim kalendarzem szczepień, programem jaki się tutaj prowadzi i teraz chciałabym się dowiedzieć jakie szczepionki są stosowane w krajach skandynawskich ( pozbawione thimerosalu ) i jaki byłby koszt szczepienia mojego maleństwa właśnie nimi.

Drodzy Rodzice, zróbmy coś z tym!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
moi znajomi maja podobne zdanie - zajrzyj blog Michalinki
ja jednak uważam ze podstawowe szczepienia po cos sa i nie wydaje mi sie dobrem ich unikac
najlepiej widac to po krajach 3go świata - szczepienie = zycie
 
niekoniecznie, bo podawane szczepienia w krajach afrykańskich gdzie panuje, smród, brud i ubóstwo bez wystarczajacej opieki medycznej, badań itd....nie jest moim zdaniem dobrym wyjsciem.
Wszyscy wiedzą, jak ważny jest stan zdrowia dziecka aby otrzymało szczepionkę, chociaż wielu lekarzy pomija wiele przeciwwskazań do szczepienia. Wiele szczepionek nadal jest testowanych, bo aby mieć wiarygodne rezulataty, statystyki, ocenę skutecznosci, szkodliwości itd potrzebna jest ok 40- letnia wyszczepialnosć, a ile szczepionek jest w obrocie tak długo???
W krajach tak zacofanych mozna wmówić wszystko ludziom którzy poprzez nedzę i życie w syfie walczą z epidemiami co rusz. Moze by tak kanalizacja??? Czysta woda???Zamiast robić testy na dzieciach i wszczepiać im ten sam syf, którego wiele rodziców się tak obawia, który tak wielu dzieciom zaszkodził???:wściekła/y:
 
Mojej kolezanki rodzice nie szczepili i w wieku 30 lat zaszla w ciaze i po pol roku zachorowala na rozyczke niestety dziecko doznalo wielu wad i musiala podjac straszna decyzje ....nie chce zeby moje dzieci przez to przechodzily...Ja szczepie
 
Tu się przedstawia
Profesor Majewska o szczepionkach cz 2/2 - YouTube

A o jakich doktorach słyszałaś?:cool:

Dla mnie porażka jest myślenie "po coś te obowiązkowe szczepienia są" - owszem, koncern farmaceutyczny zapłacił to są.
Nie do końca przetestowane, brak 100% gwarancji szkodliwości, a o skuteczności wciąż się polemizuje...

Nie podoba mi się przymusowość takich szczepień w tym kraju. I już wiem, że nie zgodzę się na zaszczepienie mojego dziecka w pierwszych dniach jego życia, a kolejne dalsze szczepienia wybiorę sama, wykluczając na wstępie ten syf, który podaje polskim dzieciom nasz Sanepid - szczepionki z thimerosalem ( 49% rtęci ), który wielokrotnie przekracza normy dla DOROSŁYCH ludzi.

Nie zamierzam szczepić dziecka wszystkim "jak leci" - tylko dlatego, że jest to "zalecane"( czyt. istnieje łamiący prawa UE PRZYMUS ).

mam prawo do decydowania o tym jak będę wychowywać swoje dziecko i nie rozumiem jakim prawem Sanepid śmie ścigać i nakładać sankcje na rodziców, którzy mają przecież własną wolę. Co to, powrót do komuny? Znowu PSEUDO WOLNOŚĆ? To w końcu mam swoje prawa czy nie?:wściekła/y:

radze wszystkim dokładnie przeanalizować ewentualne korzyści i wady ze szczepień zalecanych w Polsce. czy skutki samego szczepienia nie okażą się groźniejsze w konsekwencjach niz sam przebieg choroby.

Artykuł jest długi, ale radze przeczytać. Bo po wypowiedziach niektórych wnioskuję, że nawet nie spróbowali go przewertować, opierając się jedynie na tym, co zacytowałam w poście. A to jedynie wyrywkowe fragmenty.
 
Mojej kolezanki rodzice nie szczepili i w wieku 30 lat zaszla w ciaze i po pol roku zachorowala na rozyczke niestety dziecko doznalo wielu wad i musiala podjac straszna decyzje ....nie chce zeby moje dzieci przez to przechodzily...Ja szczepie

Też nie chcę.
Sama jestem szczepiona na wiele różnych chorób... moja mama bardzo wierzyła w te szczepionki, rozumiem ją.
Fajnie byłoby miec te gwarancję, że po zaszczepieniu moje dziecko bedzie zdrowe - oddałabym za to wszystkie pieniadze. Jak chyba większośc rodziców. I to właśnie podłapuja koncerny farmaceutyczne - tą determinacje i gotowośc rodziców do poświęceń, byle ich dziecko było zdrowe. A niestety, mimo szczepień wciąż, choćby w samych przedszkolach, wystepują epidemie chorób zakaźnych.
I nie ratuja tu szczepionki, a rozwinieta medycyna i zdolność leczenia tych chorób.

Choc faktycznie... niektóre choroby moga byc na tyle groźne, że potencjalne niebezpieczeństwo samego szczepienia jest mniejsze niż skutki zachorowania.

Trafiłam na tą stronę HBV Prometeusze o WZW i odnośnie szczepieniom przeciwko wzw B dowiedziałam się, że istniej szczepionka HBvaxPRO (MSD), która wyeliminowała ze składu szczepionki tiomersal (pochodna etylowa rtęci). I zapewne jesli miałabym cokolwiek stosować to chcę zastosowac własnie tą.

Ale nie w pierwszej dobie życia mojego maleństwa - gdy system immunologiczny jest jeszcze "uśpiony", ale gdy będzie troche strasze. Co do gruźlicy - druga szczepionka podawana w 1wszej dobie życia - Szwedzi stosuja ja TYLKO u dzieci z rodzin podwyższonego ryzyka.

A czytając artykuły - zwazcie przede wszystkim na to, przez kogo sa finansowane.
Chyba nie musze dodawać jaką wiarygodność mają te sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne?!

Pozdrawiam
 
"Na podstawie analizy raportów o niepożądanych działaniach szczepionek (VAERS) wysnuto podejrzenie o wpływie szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i różyczce na rozwój zapalenia stawów. U kobiet poniżej 45 r.ż. 10-11 dni po podaniu szczepionki obserwowano zapalenie stawów. Było to spowodowane prawdopodobnie uruchomieniem mechanizmów autoimmunologicznych (III typ reakcji). Uważa się, że przemijające artralgie po szczepieniu przeciwko różyczce mogą występować u 5% dzieci i aż 50% dorosłych (22)."
Całość stąd Czy szczepienia s
 
reklama
Drogie Koleżanki
Jest mi bardzo przykro, że ulegacie manipulacji ze strony ludzi, którzy chcąc mieć swoje pięć minut sławy kosztem bezpieczeństwa dzieci. W doniesieniach o szkodliwości szczepień jest tyle prawdy, co w kiepskim tabloidzie. Osoby, które twierdzą że nie należy szczepić dzieci ignorują oczywisty fakt: szczepienia są dużo mniej szkodliwe niż ich brak. Dzięki szczepieniom ostatnia epidemia polio (choroba Heinego - Medina) miała miejsce przed kilkudziesięciu laty, ale choroba wciąż jest niebezpieczna, bo naturalnym "rezerwuarem" wirusów mogą być małpy, ktore też na nią chorują. Jeżeli czytałyście "Anię z Zielonego Wzgórza", to być może pamiętacie, jak Ania uratowała Minnie, siostrę Diany, która o mało nie zadusiła się, gdy zachorowała na krup (czyli błonicę). Suchoty, na które umarło wiele dzieci, to nic innego jak gruźlica. Znam chłopca, którego mama zachorowała w ciąży na różyczkę, chłopiec jest głuchy, niewidomy, upośledzony umysłowo i agresywny. Jeśli słyszałyście o Krzysztofie, dla którego matka prosiła o eutanazję, to powinnyście wiedzieć, że choroba Krzysztofa jest powikłaniem odry. Od 26 lat lat Krzysztof jest rośliną - obecnie nie oddycha samodzielnie, wymaga karmienia pozajelitowego, odśluzowywania, cewnikowania, ręcznego usuwania stolca z odbytnicy. Co 3 godziny musi być przekładany, by nie robiły się mu odleżyny. Kilka razy dziennie ma napady padaczkowe. Jedyne co czuje to ból. Czy chciałabyście, żeby Wasze dziecko tak cierpiało, żebyście życzyły mu śmierci?
Doniesienia o szkodliwości szczepień nie wynikają z rzetelnych badań naukowych. Osoby, które "dowodzą" szkodliwości szczepień pragną swojej sławy lub władzy nad innymi, tak ja pragnął sławy Herostrates (szewc, który dla sławy spalił Artemizjon), Mark Chapman (zabójca Johna Lennona), Jim Jones (twórca "Świątyni Ludu", który doprowadził do śmierci kilkuset członków swojej sekty). W Holandii działa lobby pedofilskie. Czy uwierzycie ich "badaniom", że seks jest dobry dla rozwoju dzieci?
My, będąc rodzicami odpowiadamy za życie naszych dzieci. Dlatego powinniśmy je przytulać, wozić je w fotelikach, szczepić i chronić przed pedofilami. Dlatego nie powinniśmy pozwalać im bawić się prądem, przebiegać przez ulicę i oddalać się z nieznajomymi. To olbrzymia odpowiedzialność. Obyśmy umieli unieść jej ciężar.
pozdrawiam
wiltova (w realu - doktor nauk medycznych)

PS Nie wiadomo, jak często ROZPOZNAWANO autyzm w przeszłości - wiele razy badałam kilkudziesięcioletnich pacjentów, którym rozpoznano głębokie upośledzenie, a którzy mieli ewidentne objawy autyzmu. Czętsze rozpoznawanie autyzmu dowodzi przede wszystkim lepszej diagnostyki, a nie częstszej zachorowalności.
 
Ostatnia edycja:
Do góry