reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na krztusiec

Dołączył(a)
5 Sierpień 2020
Postów
4
Hej,
Szczepiłyście się na krztusiec w ciąży ? Mam straszny dylemat.. każdy mówi co innego już się trochę pogubiłam w tym temacie. Mam już wypisaną receptę jednak w obecnej chwili mam katar także się wstrzymałam. I chyba przez to, że nie zrobiłam tego od razu nabrałam wątpliwości.. :c
 
reklama
Ale dla mnie też i dlatego właśnie starałam się je ogarnąć. Stąd zdziwiły mnie te dodatkowe schody ze strony lekarzy i brak wiedzy co do tego, czy mogę w ogóle przyjąć takie szczepienie.
Takie oficjalne zalecenie w Polsce jest chyba dopiero od 2018 roku, więc wielu lekarzy rodzinnych jeszcze nie ogarnia. Panie pielęgniarki w zabiegowym w mojej przychodni też były zdziwione i jedna mi podziękowała za info, bo ma akurat ciężarną córkę i jej przekaże 😬
 
reklama
Takie oficjalne zalecenie w Polsce jest chyba dopiero od 2018 roku, więc wielu lekarzy rodzinnych jeszcze nie ogarnia. Panie pielęgniarki w zabiegowym w mojej przychodni też były zdziwione i jedna mi podziękowała za info, bo ma akurat ciężarną córkę i jej przekaże 😬
No mi się właśnie wydawało, że to funkcjonuje już nieco dłużej, ale to może przez to, że sama za dużo się już naczytałam i mózg podpowiada mi jakieś dziwne fakty.
 
Ale dla mnie też i dlatego właśnie starałam się je ogarnąć. Stąd zdziwiły mnie te dodatkowe schody ze strony lekarzy i brak wiedzy co do tego, czy mogę w ogóle przyjąć takie szczepienie.
Kurka to jest szczepienie, które ma przede wszystkim chronić dziecko, a nie jest to fanaberia matki, która nagle zaczęła obawiać się krztuśca. Brak wiedzy lekarzy jest porażający. Ostatnio lekarka zapytała koleżankę, po co robiła w ciąży usg piersi, „bo w ciąży się nie robi” 🤦🏻‍♀️
 
Kurka to jest szczepienie, które ma przede wszystkim chronić dziecko, a nie jest to fanaberia matki, która nagle zaczęła obawiać się krztuśca. Brak wiedzy lekarzy jest porażający. Ostatnio lekarka zapytała koleżankę, po co robiła w ciąży usg piersi, „bo w ciąży się nie robi” 🤦🏻‍♀️
Widzisz, a ja musiałam załatwiać od ginekologa zaświadczenie, że widzi konieczność wykonania u mnie tego szczepienia, bo bez tego nie miałam nawet co liczyć na receptę od internisty. Dla mnie to niezrozumiałe. 🤷‍♀️ Co do USG w ciąży, to sama na szczęście się z tym nie spotkałam, ale znajoma też najeździła się w poszukiwaniu lekarza, który by jej je zrobił, bo "Przecież w ciąży i podczas karmienia piersią nie można zachorować na raka". Czasem mam wrażenie, że niektórzy lekarze śpią zamiast się dokształcać. Dla porównania moja teściowa pracuje jako pielęgniarka w szpitalu i co rusz ogarnia jakieś dodatkowe kursy czy szkolenia, często z własnej kieszeni, właśnie po to, by być na bieżąco, bo przecież medycyna nieustannie idzie do przodu.
 
Do góry