reklama

szczepienie pneumo i meningokoki???

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez Diana_81, 10 Sierpień 2009.

1. Diana_81

Diana_81 Fanka BB :)

Nie szczepiłam dziecka wcześniej na pneumo i meningokoki ponieważ nie chodził do żłobka ani nie miał kontaktu z wieloma dziećmi. Ale teraz przed przedszkolem się zastanawiam. Lekarka zaleca. Opinie rodziców są różne. Ja słyszałam o powikłaniach, ciężkim zapaleniu płuc po szczepionce na pneumokoki, niektórzy twierdzą że mozliwy jest autyzm po takich szczepieniach.
    Czy szczepiłyście lub szczepicie swoje dzieci, czy macie jakieś doświadczenia bądz wiedzę??? Poradźcie, proszę!

2. Lusesita

Lusesita Mama Adrianka i Iskierki

Witaj!Ja szczepilam synka na te szczepionki przed ukonczeniem 1 roku zycia!Po zadnej z tych szczepionek nie bylo nic:-)Jestem spokojna o niego i polecam!A jakie szczepionki planujesz kupic?

3. reklama
  4. Diana_81

Witaj,
    jeszcze nie wiem, zaczynam dopiero szukać wiedzy na ten temat. wiem że dla 3 latka jest inna niż dla maluszka.
    Boje się ewentualnych powikłań lub obnizenia odpwrności...

5. boogna

boogna Początkująca w BB

Witam cieplutko.Swoją córeczkę zaszczepiłam w wieku 2 lat szczepionką Prevenar,w tym okresie życia wystarczy jedna dawka(koszt ok.300 zł).Jeśli chodzi o skutki uboczne to zaobserwowałam u swojego dziecka nie najlepsze samopoczucie i wymioty w ciągu 24 godz od podania ,później wszystko ok.

6. Lusesita

Lusesita Mama Adrianka i Iskierki

moj byl szczepiony Prevenarem i nic 4 razy i ani razu nawet nie odczulam zeby byl inny!Na meningokoki byl szczepiony Neis Vac C i tez super to zniusl!Takze jak u mnie to ja sobie chwale ale kazdy bobas jest inny!:-);-)

7. Kasia 79

Kasia 79 Zaangażowana w BB

szczepiłam i na jedne i na drugie

8. Diana_81

Kasiu a jak Twoja córcia to zniosła i czy nie obserwowałaś żadnych skutków ubocznych?

Poleć forum