reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepionka euvax!

lenka 2910

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Luty 2009
Postów
127
Miasto
Łódź
Własnie jestem po szczepineniu mojej córeczki. Została zaszczepiona szczepionka Euvax która kiedyś juz była wycofana z obiegu. Niestety dopiero teraz znalazłam na internecia jak bardzo niebezpieczna moze byc ta szczepionka.Jak wasze dzieci zareagowały na ta szczepionke? Bo napewno nie jedno dziecko zostało zaszczeppione w Łodzi ta szczepionka.Moja córeczka jest bardzo niespokojna i strasznie płacze:-(Mam nadzieje że jej organizm jest na tyle silny żeby jakos zwalczyć skutki uboczne tej szczepionki:-(
 
reklama
Witaj,
Przede wszystkim koniecznie zadbaj o to, żeby tzw. NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) był wpisany do dokumentacji medycznej i książeczki dziecka - nagminnie tego nie robią, a potem na potwierdzenie bezpieczeństwa szczepionek używają jako dowodu zafałszowanych statystyk, znacznie zaniżonych właśnie przez takie rażące zaniedbania (prawdopodobnie jest to celowe, bo chyba każdy myślący zdaje sobie sprawę, co wynika z takich praktyk...).
Niestety ja też zainteresowałam się tematem zbyt późno, bo dopiero po drugim szczepieniu, ale na szczęście jeszcze nie za późno, żeby uratować moje dziecko przed chorobą lub śmiercią spowodowaną szczepionkami... Moja córcia urodziła się w sierpniu 2009 i od razu dowalili jej Euvax B, a potem kontynuacja tego samego. Nie poinformowano mnie ani o możliwych skutkach, ani o możliwości wyboru szczepionki. Do papierów wpisali tylko numer serii bez nazwy. Pełnej ulotki informacyjnej producenta nigdzie nie można znaleźć na necie (!) - znalazłam jedną z pieczątką MZ, ale ma wyciętą stronę zawierającą opis działań niepożądanych !!!. Na razie na szczęście nie pojawiły się znaczące zmiany w zachowaniu i kondycji małej, ale to się i tak może zdarzyć przy kolejnej dawce mimo, że wcześniejsze były zniesione dobrze. Dlatego nie dopuszczę do zaaplikowania kolejnej dawki ! Trudno, wolę, żeby dziecko złapało wirusa niż zmarło, albo zostało kaleką i roślinką (degeneracja układu nerwowego...), a ewidentnym jest, że w zbyt wielu przypadkach TAK SIĘ DZIEJE !!! Zaszczepię dziecko, kiedy jaśnie państwo polskie wreszcie uzna fakt, że oszczędności państwa i dochody firm farmaceutycznych nie są warte śmierci i kalectwa naszych maleństw i wreszcie zadbają o to, żeby na naszym rynku używano wyłącznie bezpiecznych szczepionek bez substancji toksycznych stosowanych do konserwacji ! Euvax B co chwila wycofują, ale najwyraźniej ktoś ma interes w zaprzeczaniu oczywistościom, dlatego to świństwo nadal jest w użyciu :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Teraz zwrócę się do mojej przychodni i zobaczymy, czy dadzą mi zajrzeć do pełnej informacji producenta... Zastanów się, czy warto narażać dalej dziecko. Czytam mnóstwo o tragediach ludzkich po szczepieniach i za każdym razem płaczę... Chcę uratować przed tym moją córcię i siebie przed jej utratą z tak banalnego powodu. Pozdrawiam i życzę Twojej małej dużo sił w zwalczeniu tego świństwa
 
Do góry