reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

Ja chce zaszczepić na pneumokoki i meningokoki,ale jak maleństwo skończy roczek. Ja jestem z tych nieufnych jeśli chodzi o szczepienie takich kruszynek. Ja nawet nie zaszczepiłam na wszystkie obowiązkowe. Tzn będę szczepić ale jak mały będzie mieć 6 miesięcy.
 
reklama
No to kiedyś była odpowiedzialność prawna za niezaszczepienie,ale teraz już to znieśli. Zmienili przepisy, tzn. ze szczepienia są obowiązkowe, ale nie ma konsekwencji prawnych jak się nie zaszczepi. Wcześniej to i grzywny były i ostatecznie mogła sprawa do sądu pójść i policja wtedy przyjeżdżała i doprowadzała dziecko do przychodni na szczepienie :D Ale jakos watpię czy takie coś miało miejsce. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić policję doprowadzającą na szczepienie kilkumiesięczne dziecko :D:D:D
Teraz to jedynie są problemy jak się chce dziecko do przedszkola dać, bo mogą nie chcieć przyjąć jak niezaszczepione jest. Ale ja zdążę poszczepić przed przedszkolem, chce to tylko w czasie przesunąć.

przeczytałam dokładnie te nowa ustawe - szczepienia NADAL sa obowiazkowe. Polecam lekture :-)


Dziś była u mnie moja superkompetentna położna środowiskowa i oświadczyła, że jeśli decyduję się na szczepienie na pneumokoki to MUSZĘ także kupić sobie odpłatną szczepionkę skojarzoną, bo ponoć to za dużo wkłuć i żadna pielęgniarka mi tego nie zrobi bo nie będzie już miała gdzie sie wkłuwać

Bzdura, prawda? Bo jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Eeeeee... u mnie nie robia takich problemów - na pneumokoki mam przyjsc tydzien po normalnych szczepieniach i tyle.
 
A u nam z musu rozłożyli szczepienia pierwsze obowiązkowe i rota. 10 listopada Zuzia została zaszczepiona na rota i WZW B, a w przyszłym tygodniu zostanie na resztę obowiązkowych - nie wiem czy to dobrze czy nie, bo tak krzyczała że aż mi się serce krajało jak jej słuchałam, popłakałam się razem z nią u lekarza.
 
Szczepienia są obowiązkowe,ale nie ma już takiej odpowiedzialności prawnej jak była kiedyś, tzn nie będą już człowieka karać grzywnami czy po sądach ciągać. Ja nie zaszczepiłam małego tą DTP teraz i nie było w przychodni żadnych problemów, nawet nie musiałam niczego podpisywać. Napisali tylko w karcie, że termin szczepienia przesunięty na żądanie matki i tyle. Mam znajomą która ma 8-miesięczne dziecko i mała była zaszczepiona tylko na gruźlicę i WZW i na nic poza tym i nikt jej do tej pory nie ścigał. Podpisywała tylko jakieś oświadczenie w przychodni. Ona będzie małą szczepić ale jakoś później, mówiła że bliżej wieku przedszkolnego.
Może jakbym miała 5-letnie dziecko, które nie było na kompletnie nic szczepione to może wtedy ktoś zacząłby się czepiać.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny które nie szczepią:
zobaczcie sobie dziecko chore na którąś z tych chorób ze szczepień na które rezygnujecie (lub odkładacie). I wtedy podejmijcie decyzję czy chcecie takiego ryzyka.
 
noo.. właściwie tak. nie biorę tylko skojarzonych, bo to kwestia wyłącznie komfortu dziecka a prawie 3 stówy kosztuje, tylko za to, żeby mieć dwa czy trzy wkłucia mniej.

no i jeszcze nie myśleliśmy o szczepionkach po roku, jak np.
WZW A. Ale polecam gorąco ten link co wklejałam wcześniej...
 
reklama
My jutro idziemy na szczepienie. Bierzemy te wszystkie obowiązkowe refundowane. A później będziemy szczepić na pneumo i meningokoki.
Strasznie przeżywam te szczepienia jutro. Chyba popłaczę się tam z synkiem.
Co kupiłyście dla maluszka po szczepieniu, chodzi mi o gorączkę? i dałyście to aby zapobiec pojawieniu się gorączki czy dopiero jak się gorączka pojawiła?
 
Do góry