reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

Mamy iść na szczepienie 10 listopada więc już niedługo a ja nadal nie wiem jakie szczepionki wybrać. Na początku chciałam te obowiązkowe plus rotawirus ale teraz to już sama nie wiem. Podobno obowiązkowa na tężca straszne daje powikłania (koleżanki córka dostała drgawek), a rotairusów jest tyle że bez sensu szczepić na jedną odmianę. Można zgłupieć.
Wiem że na pneumokoki będę szczepiła ale później jak córcia będzie większa.
 
reklama
Dziś była u mnie moja superkompetentna położna środowiskowa i oświadczyła, że jeśli decyduję się na szczepienie na pneumokoki to MUSZĘ także kupić sobie odpłatną szczepionkę skojarzoną, bo ponoć to za dużo wkłuć i żadna pielęgniarka mi tego nie zrobi bo nie będzie już miała gdzie sie wkłuwać

Bzdura, prawda? Bo jakoś trudno mi w to uwierzyć.
 
Właśnie zadzwonili z VITAMEDU, że nie będzie tych darmowych szczepień na pneumo i meningo, bo im nie dosłali szczepionek. Czyli wracamy do punktu wyjścia: szczepienia obowiązkowe i rotawirusy.
 
Dziś była u mnie moja superkompetentna położna środowiskowa i oświadczyła, że jeśli decyduję się na szczepienie na pneumokoki to MUSZĘ także kupić sobie odpłatną szczepionkę skojarzoną, bo ponoć to za dużo wkłuć i żadna pielęgniarka mi tego nie zrobi bo nie będzie już miała gdzie sie wkłuwać

Bzdura, prawda? Bo jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Jest to o tyle trudne że różnych szczepionek nie powinno sie podawać w to samo miejsce, czyli w jedna rączke coś, w drugą coś, mamy tez nóżki. Dziecko musi dostać 2 dawke WZW B która jest domięśniowo, pneumokoki chcesz i też są domięśniowo, więc już rączki mamy z głowy i teraz jak kupujesz skojarzoną to jeszcze jedno ukłucie i tyle, jak normalnie to dodatkowo 2 ukłucia więc teoretycznie powinno być ok, chociaż niektórzy mogą miec obiekcje.
 
ona powiedziała że nie można użyć tej rączki co była gruźlica bo tam się będzie tworzył ropień.

ale na mojej ulotce o szczepieniu jest napisane :

"Jeżeli zachodzi potrzeba wykonania kilku zastrzyków w trakcie jednej wizyty, każdą szczepionkę należy wstrzyknąć za pomocą nowej igły w inne miejsce, np. 2 szczepieonki w górną część uda, a 2 w jego dolną część"

więc juz nie wiem jak to jest...
 
Dziewczyny jak chcecie szczepić na dodatkowe choroby to przemyślcie to dobrze czy jest to konieczne już teraz. Na pierwszym szczepieniu maleństwo dostaje szczepionki aż na 5 chorób (WZW, HiB, błonica, tężec krztusiec). To naprawdę dużo jak na takiego małego człowieczka. Szczepienie powoduje że organizm ma wrażenie że przechodzi tą chorobę (tylko delikatnie) - to jest spore obciążenie dla około 6 tygodniowego dzieciaczka. Jak dorzucicie pneumokoki, rotawirusy to już jest 7 chorób. Nie mówię, że szczepienia są złe, ale nie jestem za tym żeby już takie kruszynki faszerować taką ilością szczepień. Tym bardziej, że takie maleństwa siedzą w domku na ogół w dość sterylnych warunkach. No i poczytajcie o chorobach na które są te szczepienia. O ich występowaniu w Polsce, sposobach zarażania. Dla przykładu powiem że ostatnie przypadki błonicy w Polsce zarejestrowano na początku lat 90-tych. Polio zostało niedawno uznane w Europie jako choroba już nie występująca. Polecam stronę: Szczepienia.info - Twoje centrum informacyjne o szczepieniach Tu sobie można poczytać na ten temat. Wiadomości uważam za wiarygodne, ze względu na to że jest to strona rządowa.
 
Ostatnia edycja:
cytat ze strony którą podałaś:

Czy można podawać dziecku jednocześnie kilka szczepionek?
Możliwe, a nawet wskazane jest kojarzenie kilku szczepionek. Szczepionki podawane jednocześnie, ale w różne miejsca zachowują swoją immunogenność. Są to szczepionki, tj: BCG, DTP, DTaP, IPV, MMR lub przeciwko ospie wietrznej, żółtej gorączce i HBV, skojarzona szczepionka przeciwko Haemophilus influenzae typ b.

Przy jednoczesnym podaniu skuteczność szczepionek może wzrosnąć od 9% do 17%. Dotyczy to w szczególności jednoczesnego podania szczepionek: DTP, MMR, szczepionki przeciwko poliomyelitis, WZW typu B i Hib. Ilość reakcji niepożądanych w sytuacjach jednoczesnego stosowania kilku szczepionek jest taka sama, jak w przypadku stosowania pojedynczej dawki szczepionki.
 
ja właśnie dzisiaj zaszczepiłam Synka.
wzięłam 6w1(310zł)i rota doustnie(230zł)
Wiktorek miał tylko 1-den zastrzyk domięśniowo
cieszę się, że chłopczyk nie musiał jakoś cierpięć. a płakał,aż się zaniusł!
 
reklama
to w takim razie szczepicie rowniez na te zalecane?
jesli tak to na jakie?
piszcie to wazne!
ja zaszczepilam na rota.
ale po tym artykule mam mieszanke uczuc co do pneumokokow?!
 
Do góry