reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Szkoła a emigracja

Rozwiązania
0
Witam Was serdecznie

Pozwolę sobie najpierw poprosić administratora, by nie wyrzucał mojego wątku (choć to pierwszy mój post), gdyż nie znalazłam zbliżonego tematu. Oczywiście dziękuję.

Większość z forumowiczów ma malutkie dzieci, ja tymczasem mam córeczkę, która aktualnie chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej w Polsce. W wakacje wyjeżdżam z nią do pracującego w Irlandii męża i prawdopodobnie zostaniemy. Niestety mam wiele wątpliwości, bo kompletnie nie mam pojęcia jak załatwić jej szkołę, od czego zacząć owe załatwienie, czy zostanie przyjęta w rejonie zamieszkania, czy będzie przydzielona do klasy VI tak jak byłoby to w Polsce, czy może są jakieś inne kryteria?
Jeśli znacie temat bądź wiecie, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, piszcie.

Pozdrawiam

reklama

beakta

Mammy of boys & girl
Miasto
Ennis Irl / Pelplin Pl
Rozwiązania
0
Hej. Ze szkola nie ma problemu. Dziecko powinni przyjac najblizej miejsca zamieszaknia choc z tym moze byc roznie. Prawdopodobnie przykma ja ponownie do 5 klasy. Tak bylo z mioim dziecmi. Chociaz to tez nie jest regula bo znam takie co sa tak samo jak w polsce. To zalezy od szkoly. W szkolach jest specjalny program dla dzieci emigrantow z roznych krajow i w ramach tego maja dodatkowy jezyk angielski. Ja dotychcczas jestem bardzo zadowolona a jasetemy tu 3.5 roku.
A zaczac poroponuje po prostu od pojscia do szkoly i zgloszenia ze ma sie dziecko w takim wieku i prosisz o przyjecie dziecka do szkoly. :tak:

Rozwiązania
0
Beatko,

dziękuję za odpowiedź :-). Możesz mi powiedzieć jakie dokumenty musiałaś przedstawić zapisując dzieci?
Do jakiej szkoły chodzą - publicznej, czy przykościelnej?

Ostatnia edycja:

beakta

Mammy of boys & girl
Miasto
Ennis Irl / Pelplin Pl
Rozwiązania
0
W sumie to nic nie chcieli. Potem tylko dali mi takie formularze do wypelnienia. Chodza do publicznych szkol. Corka do zenskiego collegu :tak:
A do jakiego miasta przylatujesz?

Rozwiązania
0
Do Dublina.
Widzę, że Ty mieszkasz w Ennis, czyli nieco w głąb lądu... U was też tak mocno wieje?

biola

szczęsliwa mama
Miasto
irlandia,dublin
Rozwiązania
0
W moim kibelku nie wieje :cool2::-D
Ale ok robię off topic.Już mnie nie ma ;-)
Anineczka to było dobre hiiii.

Joaman ja zapisalam synka na rok 2010 do szkoly i wypelnilam formularz i tyle.z tego co wiem u nas w szkole pozniej potrzebuja ksero aktu ur PPS nr dziecka u nas jest w szkole 100e na cały rok i to wszystko.najlepiej bedzie jak twoj maz pójdzie do szkoły najblizszej jego miejsca zamieszkania i sie wszystkiego dowie.jezeli nawet to nie bedzie ta szkola pokieruja go gdzie ma sie udac :-)

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Angela_kamirax Potrzebuję porady 0
M Styczniowe mamy 2020 2
M Styczniowe mamy 2020 0
Izabela12348 Ciąża, poród, połóg 3

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry