reklama

Szkoła a emigracja

Temat na forum 'Mamy z Irlandii' rozpoczęty przez joaman, 1 Maj 2009.

1. joaman

joaman Początkująca w BB

Witam Was serdecznie

Pozwolę sobie najpierw poprosić administratora, by nie wyrzucał mojego wątku (choć to pierwszy mój post), gdyż nie znalazłam zbliżonego tematu. Oczywiście dziękuję.

Większość z forumowiczów ma malutkie dzieci, ja tymczasem mam córeczkę, która aktualnie chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej w Polsce. W wakacje wyjeżdżam z nią do pracującego w Irlandii męża i prawdopodobnie zostaniemy. Niestety mam wiele wątpliwości, bo kompletnie nie mam pojęcia jak załatwić jej szkołę, od czego zacząć owe załatwienie, czy zostanie przyjęta w rejonie zamieszkania, czy będzie przydzielona do klasy VI tak jak byłoby to w Polsce, czy może są jakieś inne kryteria?
    Jeśli znacie temat bądź wiecie, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, piszcie.

Pozdrawiam

2. beakta

beakta Mammy of boys & girl

Hej. Ze szkola nie ma problemu. Dziecko powinni przyjac najblizej miejsca zamieszaknia choc z tym moze byc roznie. Prawdopodobnie przykma ja ponownie do 5 klasy. Tak bylo z mioim dziecmi. Chociaz to tez nie jest regula bo znam takie co sa tak samo jak w polsce. To zalezy od szkoly. W szkolach jest specjalny program dla dzieci emigrantow z roznych krajow i w ramach tego maja dodatkowy jezyk angielski. Ja dotychcczas jestem bardzo zadowolona a jasetemy tu 3.5 roku.
    A zaczac poroponuje po prostu od pojscia do szkoly i zgloszenia ze ma sie dziecko w takim wieku i prosisz o przyjecie dziecka do szkoly. :tak:

3. reklama
  4. joaman

joaman Początkująca w BB

Beatko,

dziękuję za odpowiedź :-). Możesz mi powiedzieć jakie dokumenty musiałaś przedstawić zapisując dzieci?
    Do jakiej szkoły chodzą - publicznej, czy przykościelnej?

Ostatnia edycja: 1 Maj 2009
  5. beakta

W sumie to nic nie chcieli. Potem tylko dali mi takie formularze do wypelnienia. Chodza do publicznych szkol. Corka do zenskiego collegu :tak:
    A do jakiego miasta przylatujesz?

6. joaman

joaman Początkująca w BB

Do Dublina.
    Widzę, że Ty mieszkasz w Ennis, czyli nieco w głąb lądu... U was też tak mocno wieje?

7. beakta

No troszke w glab ladu :) A wieje, wieje....:tak:

8. misia83_83

misia83_83 Mama Alusia i Tymusia

A gdzie tu nie wieje...:-D......

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

W moim kibelku nie wieje :cool2::-D
    Ale ok robię off topic.Już mnie nie ma ;-)

10. reklama
  11. biola

biola szczęsliwa mama

Anineczka to było dobre hiiii.

Joaman ja zapisalam synka na rok 2010 do szkoly i wypelnilam formularz i tyle.z tego co wiem u nas w szkole pozniej potrzebuja ksero aktu ur PPS nr dziecka u nas jest w szkole 100e na cały rok i to wszystko.najlepiej bedzie jak twoj maz pójdzie do szkoły najblizszej jego miejsca zamieszkania i sie wszystkiego dowie.jezeli nawet to nie bedzie ta szkola pokieruja go gdzie ma sie udac :-)

12. beakta

A ja za podstawowke nie place nic. Za corke jzu palcilam ,tez stowke :-)

Poleć forum