reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoły rodzenia, zajęcia dla ciężarnych

Witajcie Drogie mamy :) Jestem 20-letnią przyszłą mamusią-poród planowany 14 lutego.Jestem w 5 miesiącu ciąży i z chęcią pochodziłabym na jakieś zajęcia dla ciężarnych(joga,taniec itp.) Wiecie może czy w Krakowie są organizowane takie "akcje" ? Bardzo mi na tym zależy.Mąż w pracy a ja ciągle w domu tracąc dobry nastrój i formę :(
 
reklama
A ja nie zgadzam się do końca. Owszem, wszystkiego można i będziesz musiała nauczyć samemu podczas i po porodzie, ale dzięki szkole rodzenia da się zminimalizować stres i niepokój związany z nową sytuacją-zarówno z porodem jak i z opieką nad maleństwem, przećwiczyć pielęgnację niemowlęcia, przystawianie do piersi itp. Doświadczone położne, które przeżyły dziesiątki porodów lepiej odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości niż koleżanki, które mogą mówić o jednostkowym doświadczeniu. O czasopismach nie wspomnę, bo tam co miesiąc muszą pisać o jakiś nowinkach i sama nie wiesz co jest ważne a co nie, a w takiej szkole na pewno przekażą niezbędne informacje, anie pierdoły, którymi nie warto się przejmować. Ja wybiorę jakąś szkołę w centrum, widziałam, że jest taka na Michałowskiego Prima mama, jest płatna, ale za znośne pieniądze dobra oferta i ćwiczenia dla ciężarnych w cenie
 
Z tego, co wiem, darmowa kursy organizuje Ujastek ... znajomi tam chodzili i byli zadowoleni.
Ja będę rodzić w Narutowiczu i głównie tam pytałam o szkołę. Mają kursy co miesiąc i praktycznie nie ma problemu z miejscami. Kosztuje 200 zł (100 zł wykłady + 100 zł ćwiczenia) Zajęcia są 4 razy w tyg (2xwykłady i 2xćwiczenia) z tego, co pamiętam, wykłady od 17 a ćwiczenia o dwóch różnych porach do wyboru.

Ja się nie zapisywałam, bo nie pasują mi godziny ... ale mam nadzieję, że i bez tego dam radę :-)

agatulka25, Spaczyna ... dzięki za dodanie wiary ;-)
 
Polecam zajęcia dla kobiet w ciąży w krakowskim klubie Boizatrend przy ulicy Dobrego Pasterza 68. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu :
w poniedziałki i piątki o godzinie 17.00-17.55.

W programie ćwiczenia oddechowe, zapobiegające bólom kręgosłupa i obrzękom, ogólnorozwojowe, relaksacja, nauka masażu i automasażu. Ćwiczenia z dużymi i małymi piłkami, lekkimi hantlami i gumami.

Zajęcia wyróżnia fakt, że są prowadzone przez rehabilitantkę, instruktorkę ze szkoły rodzenia, a nie instruktorkę fitness. Dzięki temu masz pewność, że ćwiczenia są bezpieczne i odpowiednio dobrane do okresu ciąży.

www.boizatrend.com.pl
 
reklama
Ja bym do Boiza pochodziła, ale niestety godzina 17 odpada całkowicie... nie ma szans żebym zdąrzyła. no chyba, że później, jak już nie będę pracować :-) Może kiedyś zrobią zajęcia np w weekendy?
Fajnie bo w sumie nie daleko mnie no i jak piszesz bardzo ciekawe zajęcia:tak:
Jak znajdę inne kluby to dam znać. W Aquaoparku też są chyba jakieś dla przyszłych mam...ale ja tam nie lubię chodzić.
 
Do góry