reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka 27 tc ;(

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
11
Witajcie. Tydzien temu dowiedzialam sie od mojego gin, ze szyjka sie skrocila do 24 mm i dal mi skierowanie do szpitala. Zglosilam sie na IP w sobote i miala 27 mm. Przelezalam do poniedzialku na magnezie i wszelakich szpitalnych tabletach do poniedzialku i tam po badaniu wyszlo ze ma 32 mm, ale wewnetrzne rozwarcie siw robi i dzidzius tez doscnisko lezy. Polozyli mi lozko na kolkach ale ja wytrzymalam tam dwa dni i wypisalam sie na wlasne żądanie, bo bzikowalam. W piatek poszlam na prywatna wizyte i szyjka faktyznie 32 mm z wewnetrznym rozwarciem. Lekarz zalecil lezenie, wiec leze.
Zaproponowal pessar poki jest czas i kontrole co tydzien..tak na prawde to licze na wsparcie i porady. Dalyscie rade wytrwac lezac tak chociaz do 34 tc? Jest jakas nadzieja? Ja wiem, ze co osoba to inna historia i inny organizm. Lezec dalej czy zakladac pessar i z nim lezec? W szpitalu mi powiedzieli, ze odchodza od tego bo sprzyja infekcjom i czasem wywoluje skurcze czestsze.
Tak bardzo chce dobrze dla dzidzi ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Hej u mnie się niestety okazało to samo. Rozejscie spojenia lonowego narazie 21mm. W poprzedniej ciąży z tygodnia na tydzień się powiększalo i ostatecznie miałam cc. Tylko ja mam dopiero 18 Tc, wtedy problem się pojawił dopiero około 25tc.
Hej a mozesz powiedziec jak sie czułaś po porodzie po cesarce czy mogłaś normalnie chodzic bez bolu? Lekarz mowi ze po porodzie bedzie lepiej ale jak w to uwierzyc jak teraz tak boli.
Ja też leżę od 14 a już 26tydz założę to jak tylko przyjdzie bo już zamówiony. Też miałam mieć szew ale lekarz powiedział że już tego się tak nie praktykuje więc nie wiem. A czy u Ciebie też brzuch się tak stawia? Chodzi mi o skurcze przepowiadające. Pozdrawiam.
Nie ja żadnych skurczy nie mam, ogólnie jest ok, szybka 3,20 cm. Szew profilaktyczny bo w poprzednia ciążę straciłam w 27 tc. Wcześniej w 27 tc trafiłam do szpitala z rozwarciem 3 cm i bez żadnych objawów
 
reklama
26 tydzień. Też właśnie nie doczytałam się co ma pessar do hipotrofii ale takie informacje mam od koleżanki którą go miała 5 lat temu. Ufam swojemu lekarzowi cały czas leżę ale mimo to szyjka się skrocila bo w 19 tygodniu była jeszcze 3.5cm długości a teraz tyle więc dużo się skrociła. Dziękuję za odpowiedź
U mnie było podobnie, tylko że mój lekarz ma zasadę że pessar dopiero ponizej 2,5cm zaklada, ja miałam 2,4 w 25 tyg i wtedy mi zakładali. Nie leżałam po założeniu cały czas bo miałam 2 letnie dziecko w domu ale starałam się dużo odpoczywac i pessar dobrze trzymał. Co lekarz to różne opinie jak powiedzialam. Od szwów się odchodzi ale dalej się je zakłada na bardzo krótką szyjkę poniżej 1 cm bo wtedy już ciężko założyć pessar. Na forum były dziewczyny które tylko odpoczywały z szyjkami poniżej 2cm i donosiły i były takie którym nagle szyjka poleciała i tylko pessar czy szew je ratowały a były i takie które po pesarze nie skończyły dobrze. Także zdaj się na swojego lekarza większość takich historii szyjkowych jednak tu na forum dobrze się kończy :)
 
Właśnie wracam od ginekologa. Pessar na swoim miejscu. Trochę dziwnie się czuje ale muszę się przyzwyczaić natomiast lekarz powiedział że macica nie może się stawiać a informowała go że miewam skurcze przepowiadające. Stwierdził że wtedy na ip albo do niego. Tylko kurczę ja miewam takie skurcze dość często.
 
Właśnie wracam od ginekologa. Pessar na swoim miejscu. Trochę dziwnie się czuje ale muszę się przyzwyczaić natomiast lekarz powiedział że macica nie może się stawiać a informowała go że miewam skurcze przepowiadające. Stwierdził że wtedy na ip albo do niego. Tylko kurczę ja miewam takie skurcze dość często.
Jeśli to skurcze przepowiadające to ok, a jeśli mocne to powinien Ci dać nospe czy cóś
 
reklama
Jeśli to skurcze przepowiadające to ok, a jeśli mocne to powinien Ci dać nospe czy cóś
Wlasnie powiedział ze przepowiadajacych moge miec 2 na dzien max jak czesciej to na pogodowie dlatego mnie to zdziwilo zwlaszcza ze wczesniej mowilam mu ze mam dosc czesto te skurcze. Magnez i nospe oczywiscie zalecił brać.
 
Do góry