reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a waga

Ale 15kg w 2msc z tabletek się nie wzięło. Musiało być jakieś zaburzenie. Zrobiłaś jakieś badania hormonalne? Zmieniłaś tabletki? I co na to twój lekarz? Od tabletek się nie tyje i to jest udowodnione klinicznie. Proszę przeczytać prace na ten temat. Przez 3 lata stosowałam antykoncepcje i w to nie uwierze 🥴🙄
No tak tabletki były źle dobrane więc tyłam. Odstawiłam tabletki i wszystko wróciło do normy. Lekarz kazał mniej jeść, ale nie zamierzałam się głodzić.
 
reklama
ja korzystałam z różnych środków antykoncepcji i nigdy nie przytyłam, myśle ze jak będziesz odżywiała się tak jak do tej pory to nic Ci nie grozi:)
 
Dziesięć lat stosowałam tabletki i ani grama nie przytyłam.
Owszem, na początku jest WRAZENIE, ze się przytyło, jakby spuchło (ja tak miałam) ale waga niczego takiego nie pokazała. Po trzech miesiącach brania zaczelam się znowu czuć „normalnie”.
Zle dobrane tabletki potrafią zaburzyć gospodarkę hormonalna, czego efekty mogą być różne, ale dobrze dobrane tabletki, same w sobie, nie prowadzą do wzrostu wagi.
Na dłuższa mete maja jednak wpływ na libido kobiety i na nawilżenie podczas seksu. Przynajmniej u mnie tak było.
 
Do góry