reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Taktyka a pozytywne testy

A

Agnese91

Gość
Dziewczyny proszę podzielcie się taktyką dzięki której udało wam się zajść w ciążę i jakie długie cykle. Codziennie, co drugi dzień czy tylko w okolicach owulki?
 
reklama
Przepraszam, ze to powiem, ale ja nie wierze w żadne taktyki. Jeśli masz problem z zajściem w ciąże najlepiej będzie, kiedy skonsultujesz to ze swoim lekarzem ginekologiem i on poprowadzi ewentualne leczenie. Wszelkie „taktyki” co drugi dzień, rano, wieczorem i z nogami w gorze to zwykle zbiegi okoliczności.
 
Popieram. Zbyt dużo kombinowania, uprawiania seksu pod kalendarz, na czas i polowania na "ten jeden dzień" nie sprzyja w moim odczuciu zajściu w ciążę. Wystarczy znać swój organizm, wiedzieć kiedy są dni płodne i wtedy współżyć. A jeżeli przez kilka cykli nie wychodzi, to pomóc może tylko lekarz.
 
A ja odpowiem tak.
Cykle 30/33 dni.
Staralismy się 10 miesięcy. W tym miesiącu Maz miał badanie nasienia i tam Zaczęliśmy żartować że teraz lecimy codziennie. Nakrecalismy się cały dzień, SMS w pracy. Po... Nie było to wymuszone. I w tym miesiącu się udało. Ale czy to taktyka, czy zbieg okoliczności nie wiem :)
 
reklama
A ja odpowiem tak.
Cykle 30/33 dni.
Staralismy się 10 miesięcy. W tym miesiącu Maz miał badanie nasienia i tam Zaczęliśmy żartować że teraz lecimy codziennie. Nakrecalismy się cały dzień, SMS w pracy. Po... Nie było to wymuszone. I w tym miesiącu się udało. Ale czy to taktyka, czy zbieg okoliczności nie wiem :)
Tu się pojawia pytanie czy to znaczy "staraliśmy"? I czy przypadkiem nie było właśnie ciśnienia, z każdym miesiącem większego. Bo to niestety nie pomaga.
 
Do góry