reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tardyferon (żelazo) w I trymestrze.

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Witajcie.
Na ostatniej wizycie u ginekologa (7tc+3) dostałam żelazo 80mg dziennie z uwagi na hemoglobinę 9,5.
Lekarz zastanawiał się bo powinno się od 2 trymestru brać żelazo no ale ta hemoglobina. Lek mam ale boje się brać.

Macie jakieś doświadczenia ?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny a czemu nie można brać żelaza od początku ciąży? Ja od początku brałam sumplement omegamed i miał w składzie jod, kwas foliowy i właśnie żelazo .. Co teraz?
Nie że nie można... To jak z wszystkimi lekami, mało które maja badania pod tym kątem(bo kobiety do 3mc to mała grupa odbiorców i się zwyczajnie nie opłaca) lub zwyczajnie nie da się określić ich wpływu w 1trymestrze. Dlatego w ulotkach jest napisane żeby brać wszystko w ciąży pod okiem lekarza, żeby zrzucić odpowiedzialność
Witajcie.
Na ostatniej wizycie u ginekologa (7tc+3) dostałam żelazo 80mg dziennie z uwagi na hemoglobinę 9,5.
Lekarz zastanawiał się bo powinno się od 2 trymestru brać żelazo no ale ta hemoglobina. Lek mam ale boje się brać.

Macie jakieś doświadczenia ?
Ja mam takie doswiadczenie, ze bralam w I trymestrze witaminy symvital mama, gdzie bylo zelazo. W sumie nie wiedzialam, ze nie mozna, dowiedzialam sie o tym w sumie pod koniec I, wiec zaprzestalam brac, ale na szczescie nic sie nie stalo.
Od 2 wrocilam znowu do tych. Teraz juz jestem w 39+2 i dodatkowo bralam 1x1 szelazo, bo troche mi hemoglobina spadla, ale nie az tak mocno, bo do 11,4. Ale to juz inna bajka, bo moja gin specyficzna i wiecej nie prowadzilabym u niej ciazy.
 
Ja mam takie doswiadczenie, ze bralam w I trymestrze witaminy symvital mama, gdzie bylo zelazo. W sumie nie wiedzialam, ze nie mozna, dowiedzialam sie o tym w sumie pod koniec I, wiec zaprzestalam brac, ale na szczescie nic sie nie stalo.
Od 2 wrocilam znowu do tych. Teraz juz jestem w 39+2 i dodatkowo bralam 1x1 szelazo, bo troche mi hemoglobina spadla, ale nie az tak mocno, bo do 11,4. Ale to juz inna bajka, bo moja gin specyficzna i wiecej nie prowadzilabym u niej ciazy.

Wiesz co, ja biorę pregna + I tam też jest żelazo ale moja lekarz twierdzi że to nie jest suplement który sprawi że niedobór zniknie dlatego też mam przypisany ten lek ale bije się z myślami bardzo.
 
Ja bralam końcem 1 trymestru tardyferon raz dziennie ale hemoglobina nie była poniżej normy tylko zbliżała się do granicy. Do tego witaminy dla kobiet w ciąży prenatal duo i tam też jeszcze było żelazo 60 mg jeśli się nie mylę. Anemii uniknęłam. Wszystko z dzieckiem ok.
 
Przyjmowałam Tardyferon Fol w każdej ciąży. Jest to jeden z najlepiej przyswajalnych leków z żelazem.

I jeszcze ode mnie: kup w aptece sok z pokrzywy i pij regularnie - nie ma skutków ubocznych i bardzo "nabija" hemoglobinę. I oczywiście różnorodna dieta też jest ważna.
 
Przyjmowałam Tardyferon Fol w każdej ciąży. Jest to jeden z najlepiej przyswajalnych leków z żelazem.

I jeszcze ode mnie: kup w aptece sok z pokrzywy i pij regularnie - nie ma skutków ubocznych i bardzo "nabija" hemoglobinę. I oczywiście różnorodna dieta też jest ważna.

Dziękuję bardzo za poradę. Mam akurat suszoną Pokrzywe.
Od którego miesiąca zaczęłaś brać żelazo? Mi nawet wczoraj lekarka powiedziała że nie powinno się brać w pierwszym trymestrze tylko w drugim… Stąd moje obawy.
 
reklama
Biorę Tardyferon i to 2 tabletki dziennie od 5 tygodnia ciąży. Zaszłam w ciążę dwa miesiące po poronieniu zakończonym ogromnym krwotokiem i miałam od początku anemię. Dzisiaj skończyłam 15 tygodni ciąży, dziecko rośnie zdrowo. Bardziej obawiałabym się anemii niż brania żelaza.
 
reklama
Dziękuję bardzo za poradę. Mam akurat suszoną Pokrzywe.
Od którego miesiąca zaczęłaś brać żelazo? Mi nawet wczoraj lekarka powiedziała że nie powinno się brać w pierwszym trymestrze tylko w drugim… Stąd moje obawy.
W ostatniej ciąży od 6 tygodnia. Ja również bardziej obawiałam się anemii niż brania jednej tabletki dziennie z żelazem.
 
Do góry