reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tematy archiwalne

My z mężem, że pójdziemy na USG 4D podobno wszystko świetnie widać i całe dziecko prześwietlą wzdłuż i wrzesz, ale dopiero tak po 20 tyg
 
reklama
Kochane lutówki zakładam ten wątek z myślą o naszych słoneczkach;-)

Możemy tu podzielić się wspólną i sprawdzoną wiedzą odnośnie lekarstw...

Ja na początek wrzucę link..zapożyczony z innego forum na którym sobie spędzam również troszkę czasu...POLECAM! Na pewno NAM WSZYSTKIM sie przyda...w razie jakiś niepewności:tak:
CHCĘ BYĆ MAMĄ :: Zobacz temat - Bezpieczne leki w trakcie ciazy
Znajdziecie tu parę ciekawostek

Jeśli macie COŚ sprawdzonego i polecanego przez lekarza piszcie :-D:-D:-D
 
APAP jest sprawdzonym lekiem i bezpiecznym
również w poprzedniej ciąży stsowałam STREPSILS na gardło ale lekarka powiedziała że tylko mogą być te miodowo cytrynowe bo mają dobry skład więc używałam tylko tych
 
Witam , ja robiłam badanie USG genetyczne plus pobranie krwi na test PAPPa i gondotropiny kosmówkowej. USG wyszło w porządku ale ja dla pewnosci zrobiłam test ( mam 33 lata) za całość i spokój w ciąży zapłaciłam 345 zł w Opolu. Osobiście polecam dla tych które mają jakieś wątpliwości-bo dla mnie ich rozwianie jest istotne. Na wynik czekam juz prawie 2 tyg.
 
Mój gin wysyła swoje pacjentki na USG 4D miedzy 20 a 22 tygodniem ciąży. Kosztują one 200zł, ale idę na nie po pierwsze żeby upewnić się że z dzidzią wszystko ok, po drugie moja siostra była u tego samego doktorka i jest rewelacyjny. Czekał aż jej Julka uśmiechnie się do mamy i taty. Idziemy razem z M. Będzie ono dopiero 18 września, ale już nie mogę się doczekać, USG na każdej wizycie u mojego gina już mi nie wystarcza. A co do badań prenatalnych to uważam, że kobiety z jakiś konkretnych powodów powinny je robić, a nie dla widzimisia, inwazyjne są w końcu ryzykowne. Ja nie mam podstaw do ich robienia i napewno nie będę ryzykować. Mój gin powiedział, że najpierw 4D i jakby coś było nie tak, to będziemy myśleć dalej.
 
U mnie w szpitalu jest akurat teraz program na badania prenatalne nieinwazyjne, jest bezplatny oczywiscie. Badania sa robione III etapowo, pierwsze badania mialam juz robione w 13tc, drugie bede miala w 17 a trzecie 32tc. Badania polegaja na dokladnym usg z wynikiem przeziernosci karkowej, badaniach krwi i pobraniu wymasu z pochwy jak na cytologii i na podstawie tego tez cos badaja. Mi te wyniki niestety nie wyszly dobrze, pani doktor przepisala mi i mojemu mezowi jednorazowy antybiotyk, mam nadzieje ze po nim nastepne wyniki beda juz dobre.
 
dziewczyny dzwoniłam do swojej lekarki ( na szczęście kobieta ma do mnie cierpliwość i mogę do niej dzownić w dzień i w nocy:-)) i dla tych z was które łapie przeziębienie (bo mnie złapało i zadzwoniłam żeby sie upewnić co mogę wziąć jak już wszystkie domowe sposoby zawiodły):
- Apap na gorączkę
-Rutinoscorbin nawet 4x dziennie
- syrop Pyrosal lub Pini
- Tantum Verde, Strepsils miodowy, Neo angin

To dla tych którym potrzebne:-);-)

Dopiero mi się przypomniało że był zakładany taki wątek:zawstydzona/y::zawstydzona/y: a ja pisałam na ogólnym
 
JAk mnie ostatni złapały korzonki , ginka kazała smarować przeciwbólowym żelem , działającym MIEJSCOWO, ale absolutnie nie rozgrzewającym, bo wtedy krew płynie w wiekszej ilości do bolesnego miejsca a powinna do dzidzi..
Można też stosować na opryszczkę wszystkie maści, ale smarować cienką warstwą.
 
teraz mnie dopadła jakaś choroba więc podzielę się z Wami tym co farmaceuta polecił mi na przeziębienie: oczywiście tantum verde w tabletkach do ssania- brałam dwa dni i gardełko przestało bolec, rutinacea nawet 4razy dziennie i na zatkany nos marimer w sprayu:)
 
reklama
Ja ciierpie na migreny i lekarka powiedziala, ze moge tylko brac leki zawierajace Paracetamol, w zadnym przypadku ntych z Ibuprofenem lub innych!!! Paracetamol mozna grac nawet w podwojnen dawce, czyli 1000 mg i chyba najlepiej i najwygodniej to Eferalgan rozpuszcalny.
 
Do góry