reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tematy archiwalne

reklama
Martussa82 nie ma sprawy już odpisuję. Był malutki torbiel w mózgu dziecka około 6mm ,ale tylko to ,bo jakby do tego występowała biała plamka na serduszku i dwie komory na pępowinie i parę innych rzeczy których dokładnie nie pamiętam to musielibyśmy się martwić, ale córcia jest bardzo zdrowa i świetnie się rozwija i dlatego powiedział, że się wchłonie dla pewności na początki grudnia jedziemy jeszcze raz. Podobno dużo dzieci to przechodzi bez wpływu na rozwój tylko jakieś 5% niestety kończy się źle. Ale ja jestem pełna pozytywnych myśli:) Choć martwię się troszeczkę. Twoje na pewno będzie zdrowiutkie i zobaczysz jak wspaniale się rusza o w ogóle. Prawie codziennie oglądam płytę hhi.
 
Habcia ja też w czwartek ide na USG, ostatnie miałam w 8tc wiec dzidzius całkowicie sie zmienil, jestem ciekawa jak wygląda i czy wszystko z nim wporządku, no i może płec się dowiemy :)
Niunia8381 napewno dzidzius bedzie zdrowy, trzeba zawsze byc dobrej mysli, masz racje :)
 
Też uważam że badania prenatalne sa konieczne tylko gdy lekarz zaleci:) w przeciwnym wypadku po co sie dodatkowo i niepotrzebnie stresowac????
Ja mialam jak do tej pory robione 3 razy USG w tym juz raz 3D:) Na kazdym robione byly najwazniejsze dla danego momentu ciazy pomiary:)1-okolo 5-6 tyg okreslenie wielkosci fasolki, 2-14 tydz- przeziernosc karkowa, obraz mozgu, wielkosc dzidziusia plus dlugosc noska i obraz 3D a ostatnie w 18 tyg-pepowina, kosc udowa, mózg, jama brzuszna-kształt i jelitka,ogolne wymiary i okreslenie płci. Moj maluszek rozwija sie na szczescie ksiazkowo:) za 3 tygodnie mamy kolejną wizyte i bedzie to tzw USG połówkowe. wiem ze oprocz standardowych pomiarow lekarz bedzie sprawdzal jeszcze serduszko malenstwa. W kazdym razie za kazdym razem mam rowniez kompleksowo badana krew i mocz - ale to zapewne wszystkie mamy robione:) I myslę że jezeli te wszystkie podstawowe badania nie budza niepokojów czy tez watpliwosci lekarza nie potzrebne sa dodatkowe analizy:))
Pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich piękne brzuszki!!!!!!!!!!!!
 
Staram się jak mogę. Mamy mały remoncik więc poświęcam temu czas planuję kolory itp.:) Jak już w grudniu będę po wizycie napiszę jak się to potoczyło.
 
Monika mam bardzo podobne zdanie do twojego też uważam że jeśli lekarz nie zaleci i nie zauważa nic niepokojącego przy regularnych wizytach kontrolnych to nie ma co się narażać na dodatkowy stres
 
Cześć dziewczyny. U mnie na usg w 11 tygodniu wyszło nieprawidłowe NT i zostałam skierowana do poradni genetycznej i razem z mężem zdecydowaliśmy, że poddam się badaniu inwazyjnemu - amniopunkcji. Wiedziałam jakie jest ryzyko ale chciałam wiedzieć że dzidzia jest zdrowa. Na koniec września przyszły wyniki - dzidzia zdrowa:-) i wiedzieliśmy już ( z tych badań) co noszę pod serduszkiem - synka:-D. Byłam tydzień temu na usg i lekarz potwierdził płeć ale taraz chcielibyśmy zrobić usg 3D i nie wiem za bardzo gdzie iść żeby być zadowolona. Proszę polećcie mi dobry punkt w Warszawie, gdzie warto iść?
 
reklama
Niunia8381 - wszystko bedzie dobrze - na pewno!!!!!!!!!!!!I nie martw sie !!!!! wiem ze to latwo powiedziec ale postaraj sie dla Twojego malenstwa!!!!!! Wszystkie tu trzymamy kciuki i koniecznie daj znac w grudniu jak sprawdy wygladaja!!!!!!!!!
 
Do góry