reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin porodu

CzarnaCzarna90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2019
Postów
30
Drogie kobietki mam dość nietypowe pytanie termin porodu mam wyznaczony na 28.04.20wedlug ost. Miesiączki bądź na 5.5.20 wg usg a 10.05.20 moja córka ma komunie na której bardzo chciałabym być obecna. Myślicie że jeśli nie urodze do tego czasu i nic nie będzie się działo to pani doktor pozwoli mi być obecna na komunii i nie wyślę ze skierowanie do szpitala? Zaznaczam że pierwsze dziecko miałam urodzić 23.03 a urodziłam dopiero 7.04 i to po kilku kroplowkach na wywołanie bo nic się nie działo. Wiem że to głupie pytanie ale pytam z ciekawości może któraś z was miała podobna sytuację. Z góry dzięki kochane
 
reklama
Rozwiązanie
Dwie ciąże rodziłam dwa tygodnie po terminie. Chodziłam do tego czasu wszędzie (żeby wywołać hehe). Przy takiej rozbieżności termin z USG jest zazwyczaj brany pod uwagę (mnie zawsze pytano i patrzono który późniejszy, nikt się nie spieszył do wywoływania).
Jeśli z Tobą i dzieckiem będzie ok to lekarz nie ma nic do pozwalania czy zabraniania. Nie jesteś ubezwłasnowolniona by bezwolnie słuchać rozkazów [emoji6] Może się uda [emoji6] a może urodzisz i już z dzidziusiem będziecie.
Hehe być może
Hej, myślę że jesli faktycznie dobrze sie bedziesz czuła i nic nie bedzie wskazywalo, ze cos jest nie tak to spokojnie lekarka powinna pozwolic Ci uczestniczyc w komunii córki. Zazwyczaj lekarze nie ingeruja przed zblizajacym się 42 tygodniem ciąży. Zwiększają tylko czestotliwosc robienia ktg, zeby miec pewność, ze z dzidzia wszystko ok.
Ja mialam termin na 02.06 i kiedy do tego dnia nic sie nie zaczęło, nikt nie kazal mi przyjsc na wywolanie tylko poproszono mnie, abym co drugi dzien przychodzila do szpitala na ktg. 10.06 nad ranem odeszly mi wody wiec udalam sie do szpitala i wieczorem urodzilam.
Trzymam za Was kciuki!
 
Dwie ciąże rodziłam dwa tygodnie po terminie. Chodziłam do tego czasu wszędzie (żeby wywołać hehe). Przy takiej rozbieżności termin z USG jest zazwyczaj brany pod uwagę (mnie zawsze pytano i patrzono który późniejszy, nikt się nie spieszył do wywoływania).
Jeśli z Tobą i dzieckiem będzie ok to lekarz nie ma nic do pozwalania czy zabraniania. Nie jesteś ubezwłasnowolniona by bezwolnie słuchać rozkazów [emoji6] Może się uda [emoji6] a może urodzisz i już z dzidziusiem będziecie.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli nie ma takiej konieczności to teraz chyba nikt nie kładzie ciężarnej do szpitala tylko dlatego, że termin porodu minął.
Robi się częściej badania, ale nic poza tym. Jeśli więc będziesz się dobrze czuła, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś uczestniczyła w komunii 😊
 
Dwie ciąże rodziłam dwa tygodnie po terminie. Chodziłam do tego czasu wszędzie (żeby wywołać hehe). Przy takiej rozbieżności termin z USG jest zazwyczaj brany pod uwagę (mnie zawsze pytano i patrzono który późniejszy, nikt się nie spieszył do wywoływania).
Jeśli z Tobą i dzieckiem będzie ok to lekarz nie ma nic do pozwalania czy zabraniania. Nie jesteś ubezwłasnowolniona by bezwolnie słuchać rozkazów [emoji6] Może się uda [emoji6] a może urodzisz i już z dzidziusiem będziecie.
Hehe być może
 
Rozwiązanie
Do góry