reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

test beta hcg

asiolka1986

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
27
witam... robilan badanie hcg... wyszlo mi 533 w czwartym tygodniu i 5 dni... czy jest norma czy moze swiadczyc o ciazy pozamacicznej? pytam bo w srode mialam robione usg i nic nie bylo zupelnie widac... byl to czwarty tydzien i lekarz zlecil mi badanie hcg
 
reklama
Rozwiązanie
postaraj się uspokoić , przecież nie powiedziała że jest źle , jeśli ufasz tamtemu gin ,to poczekaj na wizytę a jeśli nie to poszukaj innego i udaj się wcześniej
W 4 tyg nigdy nic nie widać ;) powtórz bete po 48 godz żeby sprawdzić przyrost ,nie sądzę żeby wynik świadczył o pozamacicznej , bo niby czemu?
bo lekarz powiedzial ze w macicy napewno nic nie ma i tak dalo mi to do myslenia... jestem juz po trzech cesarka... dzis mialam bete w poniedzialek powtarzam i w srode mam wizyte... ale do srody daleko ja chyba jajko zniose...
 
Po becie nie da się stwierdzić czy to ciąża poza maciczna czy nie. Natomiast zdecydowanie za wcześnie wybrałaś się do lekarza, pęcherzyk ciążowy widać na USG dopiero koło bety 1000 a sama mówisz że u Ciebie nieco ponad 500 więc to normalne że lekarz jeszcze nic nie widział. Beta normalna jak na ten tydzień ciazy, nie masz co się martwić, ale sprawdź przyrost bo to on świadczy o dobrym rozwoju ciąży ;) i najlepiej na następną wizytę dopiero koło 7 tygodnia żeby było widać serduszko (chyba że się bardzo stresujesz to możesz iść za 4 dni i powinien być już pęcherzyk :))
 
Po becie nie da się stwierdzić czy to ciąża poza maciczna czy nie. Natomiast zdecydowanie za wcześnie wybrałaś się do lekarza, pęcherzyk ciążowy widać na USG dopiero koło bety 1000 a sama mówisz że u Ciebie nieco ponad 500 więc to normalne że lekarz jeszcze nic nie widział. Beta normalna jak na ten tydzień ciazy, nie masz co się martwić, ale sprawdź przyrost bo to on świadczy o dobrym rozwoju ciąży ;) i najlepiej na następną wizytę dopiero koło 7 tygodnia żeby było widać serduszko (chyba że się bardzo stresujesz to możesz iść za 4 dni i powinien być już pęcherzyk :))
 
Nie do końca się zgodzę , że widać coś od bety 1000 bo u mnie była około 500 i było widać ,czarną kropeczkę , ale fakt jest taki że przyrost jest ważny , i wizyta najlepiej 6 tyg , wtedy już coś widać u mnie nawet tętno było ,ale to zależy kiedy była owulacja
 
Nie do końca się zgodzę , że widać coś od bety 1000 bo u mnie była około 500 i było widać ,czarną kropeczkę , ale fakt jest taki że przyrost jest ważny , i wizyta najlepiej 6 tyg , wtedy już coś widać u mnie nawet tętno było ,ale to zależy kiedy była owulacja
Około 1000 wszystko zależy od sprzętu, ale zakładam że autorka była na becie pewnie dzień po wizycie u lekarza albo i później więc nic nienormalnego w tym nie ma że USG nic nie wykazało. Bóle brzucha na początku ciąży też są normalne bo wszystko się rozciąga, dopuki nie ma krwawienia to raczej jest to fizjologiczny objaw, ale jeżeli wizyta u lekarza Cię uspokoiła to jak najbardziej lepiej się wybrać niż stresować niepotrzebnie czy jest ok czy nie. Tak jak pisałam na razie wszystko u Ciebie jest w normie, więc czekaj spokojnie na kolejną betę i USG w środę ;)
 
reklama
Około 1000 wszystko zależy od sprzętu, ale zakładam że autorka była na becie pewnie dzień po wizycie u lekarza albo i później więc nic nienormalnego w tym nie ma że USG nic nie wykazało. Bóle brzucha na początku ciąży też są normalne bo wszystko się rozciąga, dopuki nie ma krwawienia to raczej jest to fizjologiczny objaw, ale jeżeli wizyta u lekarza Cię uspokoiła to jak najbardziej lepiej się wybrać niż stresować niepotrzebnie czy jest ok czy nie. Tak jak pisałam na razie wszystko u Ciebie jest w normie, więc czekaj spokojnie na kolejną betę i USG w środę ;)
 
reklama
Do góry