reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy, beta

Jagoda132

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2023
Postów
44
Witam wszystkich,
W marcu tego roku zaszłam w ciąże, o czym pisałam na tym forum. Niestety była to ciąża pozamaciczna umiejscowiona w prawym jajowodzie. Beta kształtowała się wtedy na bardzo niskim poziomie w 8 tyg. były to wartości w granicach około 130-300. Wykonano laparoskopię, jajowód zachowano.
Kolejne starania zaczęliśmy po około 3 miesiącach. Tydzień temu wykonałam test ciążowy (a nawet 3) które wyszły pozytywnie, teraz bylby to 5 tydzień ciąży. Jeszcze w tym samym tygodniu w którym zrobiłam test byłam na usg, lekarz nie wykrywa ciąży, jeszcze ja wtedy nic nie wiedziałam, musiało być za wcześnie. Powiedział mi ze owulacja była z prawego jajnika (czyli z tej strony z której była CP).
We wtorek zrobiłam pierwsza betę wynik 529, po 2 dniach 1318. Jutro idę na jeszcze jedno badanie.

Trochę się boje, ze względu na owulacje z prawej strony. Proszę powiedzcie kiedy najszybciej mogę udać się na usg żeby sprawdzić czy zarodek jest w macicy?
Po ostatnich przeżyciach nawet przy takich wynikach martwię się….
Pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich,
W marcu tego roku zaszłam w ciąże, o czym pisałam na tym forum. Niestety była to ciąża pozamaciczna umiejscowiona w prawym jajowodzie. Beta kształtowała się wtedy na bardzo niskim poziomie w 8 tyg. były to wartości w granicach około 130-300. Wykonano laparoskopię, jajowód zachowano.
Kolejne starania zaczęliśmy po około 3 miesiącach. Tydzień temu wykonałam test ciążowy (a nawet 3) które wyszły pozytywnie, teraz bylby to 5 tydzień ciąży. Jeszcze w tym samym tygodniu w którym zrobiłam test byłam na usg, lekarz nie wykrywa ciąży, jeszcze ja wtedy nic nie wiedziałam, musiało być za wcześnie. Powiedział mi ze owulacja była z prawego jajnika (czyli z tej strony z której była CP).
We wtorek zrobiłam pierwsza betę wynik 529, po 2 dniach 1318. Jutro idę na jeszcze jedno badanie.

Trochę się boje, ze względu na owulacje z prawej strony. Proszę powiedzcie kiedy najszybciej mogę udać się na usg żeby sprawdzić czy zarodek jest w macicy?
Po ostatnich przeżyciach nawet przy takich wynikach martwię się….
Pozdrawiam
Hej
Powinno być już widać pęcherzyk gdy beta wynosi około 1000 (zazwyczaj ponad).
Ja w swojej ostatniej ciąży byłam u ginekologa kilka dni przed planową miesiączką. Nie wiedziałam, że doszło do zapłodnienia. Ginekolog też nic nie zauważyła (bo i było oczywiście za wcześnie). Tylko mówiła, że piękne grube endometrium i że w takim to komórka mogłaby się zagnieździć 😉
 
Tak jak wyżej autorka postu napisała, beta na poziomie tysiąc wykaże umiejscowienie pęcherzyka, na zarodek trzeba będzie "chwilkę " poczekać. Dużo zalezy na sprzętu lekarza. Ja byłam w 5 tygodniu i 5 dniu i był już zarodek z akcją serca, nie wiem jaki był poziom bety. Badałam na początku tylko sam przyrost.
 
Hej
Powinno być już widać pęcherzyk gdy beta wynosi około 1000 (zazwyczaj ponad).
Ja w swojej ostatniej ciąży byłam u ginekologa kilka dni przed planową miesiączką. Nie wiedziałam, że doszło do zapłodnienia. Ginekolog też nic nie zauważyła (bo i było oczywiście za wcześnie). Tylko mówiła, że piękne grube endometrium i że w takim to komórka mogłaby się zagnieździć 😉
Ja również usłyszałam to samo odnośnie endometrium.:)
Chciałbym być pewna, aż ciężko mi uwierzyc w to co się dzieje.
 
Tak jak wyżej autorka postu napisała, beta na poziomie tysiąc wykaże umiejscowienie pęcherzyka, na zarodek trzeba będzie "chwilkę " poczekać. Dużo zalezy na sprzętu lekarza. Ja byłam w 5 tygodniu i 5 dniu i był już zarodek z akcją serca, nie wiem jaki był poziom bety. Badałam na początku tylko sam przyrost.
Czyli mogłabym pod koniec przyszłego tygodnia iść na badanie i być spokojna o prawidłowy przebieg. Jeszcze jutro 3 raz beta.
 
Czyli mogłabym pod koniec przyszłego tygodnia iść na badanie i być spokojna o prawidłowy przebieg. Jeszcze jutro 3 raz beta.
Jeśli Twoja beta przyrasta prawidłowo, nie masz żadnych niepokojących objawów, nie plamisz, nie przyjmujesz leków to ja bym poczekała parę dni na te wizytę i być moze usłyszysz serduszko. Zależy od sprzętu, jedna w tym tygodniu dopiero ujrzy pęcherzyk, druga usłyszy echo serducha. Nie mniej jednak 3mam kciuki
 
Póki co wszystko jest dobrze, nie mam plamień, czuje jedynie delikatne pobolewanie w podbrzuszu, kłócia jajników, ale to chyba normalne.
Jest zupełnie inaczej jak przy cp kiedy miałam plamienia, pozniej obfite krwawienia i przyrost bety byl za mały.
 
reklama
Do góry