reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy - jaśniejsza kreska

patkaaa98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2021
Postów
33
Hej, zrobiłam dwa dni temu (trzy dni przed okresem) test ciążowy. Wynik był pozytywny chodź kreska była blada. Wczoraj ponownie zrobiłam rano test i kreska była odrobinę ciemniejsza, ale wciąż blada. Dzisiaj po zrobieniu testu mam wrażenie że druga kreska jest bardziej blada niż była poprzednio.. Martwię się, że to oznaka poronienia. Co o tym myślicie?
 
reklama
Hej, zrobiłam dwa dni temu (trzy dni przed okresem) test ciążowy. Wynik był pozytywny chodź kreska była blada. Wczoraj ponownie zrobiłam rano test i kreska była odrobinę ciemniejsza, ale wciąż blada. Dzisiaj po zrobieniu testu mam wrażenie że druga kreska jest bardziej blada niż była poprzednio.. Martwię się, że to oznaka poronienia. Co o tym myślicie?
Intensywność kreski nie powie Ci czy ciaza się rozwija prawidłowo czy tez nie .Być może wyłapałas ciąże biochemiczna , ale najlepiej będzie jak pójdziesz na bete i sprawdzisz :)
 
Hej, zrobiłam dwa dni temu (trzy dni przed okresem) test ciążowy. Wynik był pozytywny chodź kreska była blada. Wczoraj ponownie zrobiłam rano test i kreska była odrobinę ciemniejsza, ale wciąż blada. Dzisiaj po zrobieniu testu mam wrażenie że druga kreska jest bardziej blada niż była poprzednio.. Martwię się, że to oznaka poronienia. Co o tym myślicie?
Zrób badanie z krwi i będziesz mieć odpowiedź. Każdy test może wybarwiać się inaczej, więc najbardziej wiarygodne jest zrobienie badania beta hcg w laboratorium.
 
Ale może być tak że zrobię teraz test z krwi, który da mi nadzieję a potem dostanę okresu? Bo skoro teraz dochodzi do poronienia to test z krwi też będzie chyba fałszywie pozytywny?
 
Ale może być tak że zrobię teraz test z krwi, który da mi nadzieję a potem dostanę okresu? Bo skoro teraz dochodzi do poronienia to test z krwi też będzie chyba fałszywie pozytywny?
Jak zrobisz badanie i wyjdzie Ci pozytywna to później po 48h musisz oznaczyć przyrost jeśli będzie prawidłowy to znaczy ze wszystko jest okej , jeśli wynik zacznie spadać to znaczy ze będzie poronienie .
 
Ale może być tak że zrobię teraz test z krwi, który da mi nadzieję a potem dostanę okresu? Bo skoro teraz dochodzi do poronienia to test z krwi też będzie chyba fałszywie pozytywny?
Może tak być, że beta wyjdzie pozytywna, ale jeśli jej nie powtórzysz, to nie będziesz wiedziała, w którym kierunku zmierza. Tak jak dziewczyny pisały, nie ma sensu kierować się wybarwieniem kreski, bo to o niczym nie musi świadczyć. Albo zaczekaj na rozwój wydarzeń, albo zrób betę i powtórz za 48h, jeśli to ma Cię uspokoić.
 
Ale może być tak że zrobię teraz test z krwi, który da mi nadzieję a potem dostanę okresu? Bo skoro teraz dochodzi do poronienia to test z krwi też będzie chyba fałszywie pozytywny?
Ryzyko zawsze jest, do 12 tygodnia ryzyko poronienia ogólnie jest duże więc równie dobrze możesz zrobić betę a np za 2 tygodnie coś może być nie tak 🤷‍♀️ Dla mnie to takie bezsensowne gdybanie i zakładanie od razu czarnych scenariuszy. Nie masz wpływu na to co się stanie, ale też nie możesz od razu zakładać najgorszego bo testy MOGĄ wybarwiać się różnie. Możesz nie iść na betę i czekać na rozwój wydarzeń, ale wtedy tym bardziej powinnaś odpuścić robienie testów - szkoda kasy i nerwów.
 
Ryzyko zawsze jest, do 12 tygodnia ryzyko poronienia ogólnie jest duże więc równie dobrze możesz zrobić betę a np za 2 tygodnie coś może być nie tak 🤷‍♀️ Dla mnie to takie bezsensowne gdybanie i zakładanie od razu czarnych scenariuszy. Nie masz wpływu na to co się stanie, ale też nie możesz od razu zakładać najgorszego bo testy MOGĄ wybarwiać się różnie. Możesz nie iść na betę i czekać na rozwój wydarzeń, ale wtedy tym bardziej powinnaś odpuścić robienie testów - szkoda kasy i nerwów.
Dzięki, masz rację, za bardzo się przejmuję.. 😕
 
reklama
Hej, zrobiłam dwa dni temu (trzy dni przed okresem) test ciążowy. Wynik był pozytywny chodź kreska była blada. Wczoraj ponownie zrobiłam rano test i kreska była odrobinę ciemniejsza, ale wciąż blada. Dzisiaj po zrobieniu testu mam wrażenie że druga kreska jest bardziej blada niż była poprzednio.. Martwię się, że to oznaka poronienia. Co o tym myślicie?
Ja osobiście miałam tak ze zrobiłam test przed okresem i wyszła blada kreska , na następny dzień tez blada , kolejny tez blada.. i poszłam na bete wyszła 30 ale po 48h już było tylko 10 no i się okazało ze biochemiczna . Natomiast mam nauczkę bo teraz jak robię test to dopiero jak się spóźni ! Ale trzymam kciuki , żeby u Ciebie okazały sie te kreseczki ciaza ! ✊😉
 
Do góry