reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPA

szara16

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2022
Postów
42
Witam. Robiłam wczoraj test papa z polecenia lekarza z badań prenatalnych na ktorych wszystko wyszło idealnie na usg. Test papa miał być dla świętego spokoju no i mi się ten spokój skończył. Czy mógłby ktoś zobaczyć te wyniki i powiedzieć mi czy ja mam rzeczywiście czym się martwić? Test który oni zalecają kosztuje 2200 papa 300. Ja już zaczynam myśleć że po prostu naciągają ciężarne i grają na emocjach. Proszę mi powiedzieć jeśli ktoś się na tym zna jak mam odbierać te wyniki
 

Załączniki

  • IMG_20230622_133918.jpg
    IMG_20230622_133918.jpg
    222,9 KB · Wyświetleń: 645
reklama
To ryzyko pośrednie. To jakieś 2 promile. Martwiącego jest, że ryzyko statystyczne jest niższe od skorygowanego. Ile masz lat?

Podejrzane jest to, że sugerują konkretnie Sanco.

Jeśli masz obawy i wolne środki możesz wykonać badanie. Jednak warto się skupić na nadciśnieniu.
 
To taki wiek, gdzie ryzyka wychodzą zawyżone. Ja w 2 ciąży robiłam NIPT z założenia w 11 tc i później test podwójny. W pierwszej miałam 1/300 ryzyko ZD i córka jest zdrowa. Twoje ryzyko nie jest wysokie tak naprawdę. Z jednej strony im więcej badań tym lepiej. Z drugiej - do potwierdzenia i wykluczenia wady i tak potrzebujesz amniopunkcji.
 
To taki wiek, gdzie ryzyka wychodzą zawyżone. Ja w 2 ciąży robiłam NIPT z założenia w 11 tc i później test podwójny. W pierwszej miałam 1/300 ryzyko ZD i córka jest zdrowa. Twoje ryzyko nie jest wysokie tak naprawdę. Z jednej strony im więcej badań tym lepiej. Z drugiej - do potwierdzenia i wykluczenia wady i tak potrzebujesz amniopunkcji.
To prawda. Teraz to zastanawiam się czy dobrze zrobiłam robiąc papa no ale lekarz nalegał... w wyniku w opisie straszą jak zadzwoniłam to mówią że konsultacja nie jest wymagana i człowiek głupieje. Bo albo jest źle i niech każą się badać albo jest dobrze i proszę się nie martwić tak powinni powiedzieć a tu może Pani ale nie musi ale to od Pani zależy a człowiek w strachu to na nie jedno daje się naciagnac
 
To prawda. Teraz to zastanawiam się czy dobrze zrobiłam robiąc papa no ale lekarz nalegał... w wyniku w opisie straszą jak zadzwoniłam to mówią że konsultacja nie jest wymagana i człowiek głupieje. Bo albo jest źle i niech każą się badać albo jest dobrze i proszę się nie martwić tak powinni powiedzieć a tu może Pani ale nie musi ale to od Pani zależy a człowiek w strachu to na nie jedno daje się naciagnac
bardzo dobrze, ze zrobilas pappa, przeciez to nie tylko ocena ryzyka wad genetycznych, ale też stanu przedrzucawkowego. Lekarz pewnie włączy Ci acard do 36tc.
Jeśli chodzi o testy NIPT to ja robiłam, mając dużo niższe ryzyko zd (1:2500) i nie żałuję tych wydanych pieniędzy. Mi lekarz polecił panoramę albo nifty pro
 
Jakie miałaś wyniki ciśnienia?
Ja czekam jeszcze na wynik ale bardzo się stresowałam przed USG ( spieszyło im się więc zrobili najpierw krew i pomiar, potem USG 😔 ) i miałam dość wysokie...
 
Ciśnienie miałam 140/90 ale to tylko dlatego że mnie ten lekarz po prostu wkurzył swoim gadaniem nie dał do slowa dojść w domu już mam normalne więc temat ciśnienia to jest akurat nieaktualny
 
reklama
Jeśli masz się martwić i masz na to środki możesz zrobić np. Sanco, ja mam 36 lat i nie robiłam (choc pappa ostatecznie wyszło niskie ryzyko).
Jest tu wiele tematów odnośnie Pappy, ja osobiście prawdopodobnie zrobiłabym dodatkowe testy, gdyby ryzyko wyszło mi wysokie (czyli w mojej głowie gorzej niż 1:100).

Dla mnie jednak Twoje wyniki są dobre, ryzyko t21 tylko nieznacznie się pogorszyło przy korekcie.
Parametry z usg idealne?
 
Do góry