reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPP-A jak obliczyc Mom

Dołączył(a)
15 Listopad 2023
Postów
6
Czesc dziewczyny, dzisiaj dostalam wynik Pappa 3,14 IU/l i wolnej bety 97,10 IU/l, czy ktos pomoze jak przeliczyc te dane na MOM lub podpowie czy poprawnie wpisuje dane do kalkulatora na stronie FMF? W poniedzialek robilam usg genetyczne I wynikwyszedl dobry:

zarodek CRL - 68 mm co odpowiada 13 i 1 przeziernosc NT 1,4 mm
kosc nosowa NB +
DV prawidlowy przeplyw, Pl=1,2
FHR ok 164 ud./min
AFI w normie

Kolejna wizyte mam w poniedzialek, pewnie zostawilabym ten temat ale moja ciaza od poczatku byla zagrozona,w pierwszym etapie podejrzenie ciazy ektopowej, pozniej jakies zapalenie potwierdzone wymazem, a jak pojawil sie zarodek, zaczelam krwawic co przelozylo sie na pobyt przez caly miesiac z przerwami w szpitalu wiec stresuje sie podwojnie :(

szukalam w watkach ale nadal nie potrafie tego obliczyc, przepraszam za brak polskich znakow :)
 
reklama
Musisz poczekac do poniedzialku. Lekarz dysponuje specjalnym programem, ktory wylicza ryzyka na podstawie i usg, i wynikow krwi. Tylko specjalista, ktory sie na tym zna, moze to interpretowac.
 
Dzieki za odpowiedz, obliczylam na stronie FMF z danych ktore posiadam i ryzyko trisomii wyszlo 1:102 :( Pappa MoM 0.697 I wolna beta 2.618. Zaanawiam sie co w tym wypadku zrobic Sanco, Nifty?
Screenshot_20231115-185028.png
Screenshot_20231115-185021.png
 
Jeszcze nie znam osoby, której wyniki pokryły się z wyliczeniami z tej strony.
Nie martw się na zapas i poczekaj na lekarza.

Moim zdaniem z tymi wynikami będziesz miała zdecydowanie niższe ryzyko.
 
Dziewczyny, odpowiedzi mi pomogly, dzieki.

Ja tak juz mam, jestem w goracej wodzie kapana, ale niestety historia tej ciazy mnie wykonczyla nerwowo.

W ciagu 4 tygodniu bylam hospitalizowana 4 razy, bardzo krwawilam (mialam krwiaka okolo 5 cm), maluszek na poczatku byl mikroskopijny. Po jakiejs kolejnej wizycie w szpitalu uslyszalam, ze jest zle ale bajki w sumie sie czasami zdarzaja, masakra jakas...
Sam poczatek tez byl nieszczegolny beta 4000, brak pecherzyka ciazowego, podejrzenie ciazy ektopowej.
Poza tym mam siodelkowata lub dwurozna macice. W zwiazku z tym stresuje sie podwojnie, bo ciagle cos nie tak :( bardzo zalezy mi na maluszku, bo to moje pierwsze dziecko, a mam 39 lat (partner ma juz dwojke dzieci z poprzedniego malzenstwa).
.
 
reklama
Dziewczyny, odpowiedzi mi pomogly, dzieki.

Ja tak juz mam, jestem w goracej wodzie kapana, ale niestety historia tej ciazy mnie wykonczyla nerwowo.

W ciagu 4 tygodniu bylam hospitalizowana 4 razy, bardzo krwawilam (mialam krwiaka okolo 5 cm), maluszek na poczatku byl mikroskopijny. Po jakiejs kolejnej wizycie w szpitalu uslyszalam, ze jest zle ale bajki w sumie sie czasami zdarzaja, masakra jakas...
Sam poczatek tez byl nieszczegolny beta 4000, brak pecherzyka ciazowego, podejrzenie ciazy ektopowej.
Poza tym mam siodelkowata lub dwurozna macice. W zwiazku z tym stresuje sie podwojnie, bo ciagle cos nie tak :( bardzo zalezy mi na maluszku, bo to moje pierwsze dziecko, a mam 39 lat (partner ma juz dwojke dzieci z poprzedniego malzenstwa).

Mam podobne wyniki, i tez czekam na usg. Daj znac, prosze, jak sie u Ciebie sytuacja rozwinela. Mam nadzieje, ze wszystko ok.
 
Do góry