reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPP-A przerażenie

Otwórzcie stronę w Google Chrome i włączcie tłumaczenie. Tam są do wpisania podstawowe dane z USG i krwi i daty.
Zrobiliśmy jak kazałaś no i potwierdziło się nasze przeczucie wyszło fatalnie dodaje w załączniku wynik
 

Załączniki

  • inbound6256276697350560012.jpg
    inbound6256276697350560012.jpg
    286 KB · Wyświetleń: 116
reklama
Zrobiliśmy jak kazałaś no i potwierdziło się nasze przeczucie wyszło fatalnie dodaje w załączniku wynik
Nuchal translucency to przezierność karkowa. Wyszła 15,5 mm? Coś nie chce mi się wierzyć :D A nie 1,5 mm? 😉 Jak coś to to popraw i zobacz wynik, ja w tym patrzyłam tylko na MoM pappy i beta w porównaniu do przezierności (czy pappa nie jest obniżona albo zawyżona albo beta powyżej 2,5), na ryzyka czekałam od lekarza.

Poproście lekarza o szybszy wynik mailowo, a nie za 4 tygodnie, bo to strasznie długo. Lekarz powie czy teraz test NIPT czy amnio. Pappa to tylko statystyka! Jest podstawą do dalszej diagnostyki, nie stwierdza choroby, nie bada DNA płodu. Bądźcie dobrej myśli.
 
Nuchal translucency to przezierność karkowa. Wyszła 15,5 mm? Coś nie chce mi się wierzyć :D A nie 1,5 mm? 😉 Jak coś to to popraw i zobacz wynik, ja w tym patrzyłam tylko na MoM pappy i beta w porównaniu do przezierności (czy pappa nie jest obniżona albo zawyżona albo beta powyżej 2,5), na ryzyka czekałam od lekarza.

Poproście lekarza o szybszy wynik mailowo, a nie za 4 tygodnie, bo to strasznie długo. Lekarz powie czy teraz test NIPT czy amnio. Pappa to tylko statystyka! Jest podstawą do dalszej diagnostyki, nie stwierdza choroby, nie bada DNA płodu. Bądźcie dobrej myśli.
Ale jakie nipt, jakie amnio? :D gdyby NT faktycznie wynosiło 15mm, to juz na USG by wiedzieli, że jest słabo.
 
Proszę absolutnie samemu nie przeliczać nic na tej stronie! Miałam ryzyko ZD 1:17, owszem, ale na stronie wyszedł mi wynik 1:1. Całe szczęście, że z ciekawości wpisałam dane po wynikach amniopunkcji. Mam zdrowego syna, będziemy obchodzić nasze drugie święta razem.
Autorko, przyspiesz wizytę u lekarza. Nie rób sobie tej krzywdy!
 
Ale jakie nipt, jakie amnio? :D gdyby NT faktycznie wynosiło 15mm, to juz na USG by wiedzieli, że jest słabo.
Test NIPT albo amnio, jeśli lekarz obliczy ryzyka, które są podstawą do dalszej diagnostyki. Przecież dokumentu od lekarza jeszcze nie dostali po wynikach pappy. Co do NT to nie jestem pewna, czy tu nie ma błędu, dlatego napisałam żeby sprawdzić. Ja z tego kalkulatora skorzystałam wyłącznie dla przeliczenia na MoM, żeby trochę się uspokoić przed wizytą i poczytałam tu na forum jakie są takie ogólne „zasady” dla trisomii dla tych MoM. Te MoM ta strona wyliczyła mi prawidłowo.
 
Nuchal translucency to przezierność karkowa. Wyszła 15,5 mm? Coś nie chce mi się wierzyć :D A nie 1,5 mm? 😉 Jak coś to to popraw i zobacz wynik, ja w tym patrzyłam tylko na MoM pappy i beta w porównaniu do przezierności (czy pappa nie jest obniżona albo zawyżona albo beta powyżej 2,5), na ryzyka czekałam od lekarza.

Poproście lekarza o szybszy wynik mailowo, a nie za 4 tygodnie, bo to strasznie długo. Lekarz powie czy teraz test NIPT czy amnio. Pappa to tylko statystyka! Jest podstawą do dalszej diagnostyki, nie stwierdza choroby, nie bada DNA płodu. Bądźcie dobrej myśli.
Ojej faktycznie pomyliłem wziąłem nie te dane miało być 1.25 i wynik całkowicie inny wyszedł teraz niby wygląda to tak
 

Załączniki

  • inbound5806107006644379451.jpg
    inbound5806107006644379451.jpg
    254,9 KB · Wyświetleń: 98
No i proszę! :) Czy teraz będziecie spokojniejsi i poczekacie na wynik lekarza? Myślę, że teraz tak :) Nie ma czym się martwić :)
Tak tak teraz spokojnie przeczekamy :) po prostu poroniłam za pierwszym razem ciąża mnoga stąd te obawy teraz i ta panika ... Nigdy nie sądziłam że coś takiego mnie spotka a tu proszę ... Wtedy się odchudzałam wiecznie ćwiczyłam może to było powodem no nic dziękuję bardzo za tak przejęcie się sprawy :) fajnie mieć tu jakiekolwiek wsparcie 😘😘
 
reklama
Tak tak teraz spokojnie przeczekamy :) po prostu poroniłam za pierwszym razem ciąża mnoga stąd te obawy teraz i ta panika ... Nigdy nie sądziłam że coś takiego mnie spotka a tu proszę ... Wtedy się odchudzałam wiecznie ćwiczyłam może to było powodem no nic dziękuję bardzo za tak przejęcie się sprawy :) fajnie mieć tu jakiekolwiek wsparcie 😘😘
Ja nie miałam takich doświadczeń, a za każdym razem denerwowałam się przed badaniami i pisałam czarne scenariusze, to normalne :) Jeśli jeszcze nie jesteś na grupie dla mam, to są grupy dedykowane wg terminu porodu i tam też na co dzień dziewczyny się wspierają. Ja jestem 13+ i koniec czerwca, więc zakładam, że jesteś lipcową mamą, wpisz sobie Lipcowe mamy 2024 na forum :)
 

Podobne tematy

Do góry