reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy czy temperatura?

Ania1602

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2020
Postów
41
Cześć,
dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i rozpoczęliśmy starania. Od tego cyklu rozpoczęłam mierzenie temperatury i mam obecnie taki dylemat - należy wierzyć testom owulacyjny czy terminowi owulacji wyznaczonemu przez ovu na podstawie temperatur? Wykonałam testy Clearblue - fioletowy i różowy dały wynik pozytywny 12 sierpnia, od 14 wyniki negatywne, więc wg ich wskazań owulacja powinna być 13 lub 14 sierpnia, a ovu wskazuje na 15... W tym miesiącu ostatnie przytulanie było w nocy z 12 na 13 sierpnia i nie wiem czy spisać miesiąc na straty 🙁
 
reklama
Nie stresuje się zbyt mocno, gdyż to dopiero początek starań, ale ze względu na częste wyjazdy w pracy wolałabym wiedzieć, która z metod jest pewniejsza 😉
 
Nie stresuje się zbyt mocno, gdyż to dopiero początek starań, ale ze względu na częste wyjazdy w pracy wolałabym wiedzieć, która z metod jest pewniejsza 😉
Nasienie dobrej jakości, w sprzyjających okolicznościach żyje 5-7 dni. Jajeczko tylko 24 godziny. Lepiej, pewniej zacząć szybciej i niech wojownicy poczekają w sprzyjających warunkach niż się spóźnić. ;)
Ja na twoim miejscu JUŻ bym mierzyła temperaturę, bo na moje oko właśnie teraz najlepiej się wstrzeliliście. 16 dni temp. Ok. 37 to ciąża. Plus gęsty, białawy, rwący się śluz. Powodzenia i dawaj znać za dwa tygodnie, bo nie wiem kiedy gratulować. :)
 
Nasienie dobrej jakości, w sprzyjających okolicznościach żyje 5-7 dni. Jajeczko tylko 24 godziny. Lepiej, pewniej zacząć szybciej i niech wojownicy poczekają w sprzyjających warunkach niż się spóźnić. ;)
Ja na twoim miejscu JUŻ bym mierzyła temperaturę, bo na moje oko właśnie teraz najlepiej się wstrzeliliście. 16 dni temp. Ok. 37 to ciąża. Plus gęsty, białawy, rwący się śluz. Powodzenia i dawaj znać za dwa tygodnie, bo nie wiem kiedy gratulować. :)
Dziękuję za miłe słowa 🙂 Temperatura dzisiaj wynosiła rano 36,91, śluz też jest, ale kremowy i nie ma go zbyt dużo, więc pozostaje spokojne czekanie 🙂 Oczywiście dam znać co i jak 🙂
 
Dziękuję za miłe słowa 🙂 Temperatura dzisiaj wynosiła rano 36,91, śluz też jest, ale kremowy i nie ma go zbyt dużo, więc pozostaje spokojne czekanie 🙂 Oczywiście dam znać co i jak 🙂
Ten ciąg wysokich temperatur to dopiero przed nami. Tak jak specyficzny śluz pojawiajacy się w okolichach @. 😊 Powodzenia.
Ja mialam pozytywny test 13 sierpnia i owulacje wyliczylo mi na 15. Takze jedziemy na tym samym wózku. Powodzenia :)
Trzymam kciuki za obie dziewczynki. 💪
Niech forum zafasolkuje. Powodzenia!
 
reklama
Do góry