reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

zlotadziewczyna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Maj 2022
Postów
354
Cześć, robię testy owulacyjne już trzeci cykl. I nadal nie ogarniam tego mojego cyklu. Raz mam 29 dni cykl raz 30 a ostatnio miałam 32. Nie mogę dojść do tego kiedy jest ten idealny moment. Testy robiłam i miesiąc temu tez jak teraz nie miałam mocnej drugiej kreski, tak jak i tym razem. Kalendarzyk pokazuje na 16dc, a z tego co wychodzi po testach (maksymalnie ciemna kreska 13dc) jak to rozpracować? Raz jak byłam u gin w 10dc miałam pęcherzyk 14mm. Staramy się już 5cykl i nic… robiłam badania wszystko Ok jedynie prolaktyna podwyższona miałam 28, potem zrobilam jeszcze raz i miałam 17. Co doradzacie?
 

Załączniki

  • FDA4364B-2FBC-4037-82C5-47C82CE8CF4B.jpeg
    FDA4364B-2FBC-4037-82C5-47C82CE8CF4B.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 484
reklama
Mi zdecydowanie pomogło mierzenie temperatury żeby ogarniać kiedy była owulacja. W okresie płodnym stosunki co drugi dzień. Dla mnie te testy owulacyjne to strata kasy 🙈
 
Cześć, robię testy owulacyjne już trzeci cykl. I nadal nie ogarniam tego mojego cyklu. Raz mam 29 dni cykl raz 30 a ostatnio miałam 32. Nie mogę dojść do tego kiedy jest ten idealny moment. Testy robiłam i miesiąc temu tez jak teraz nie miałam mocnej drugiej kreski, tak jak i tym razem. Kalendarzyk pokazuje na 16dc, a z tego co wychodzi po testach (maksymalnie ciemna kreska 13dc) jak to rozpracować? Raz jak byłam u gin w 10dc miałam pęcherzyk 14mm. Staramy się już 5cykl i nic… robiłam badania wszystko Ok jedynie prolaktyna podwyższona miałam 28, potem zrobilam jeszcze raz i miałam 17. Co doradzacie?
Edit : poprawiam, bo wcześniej wydawało mi się, że widzę pik...

testów owu nie robi się z pierwszego moczu. Teoretycznie wystarczy sikać na niego raz dziennie. Testy u mnie zadziałały w 3 cyklu.
A Twój partner badania nasienia robił? Bo jeśli u Ciebie ok, to jeszcze tu może być problem. Ale nic się nie martw ja za pierwszym razem tak bardzo chciałam, że udało się dopiero 11 miesiącach i też już traciłam nadzieję, a potem jak zaskoczyło to się doczekałam malej gromadki ;)
 
Ostatnia edycja:
Twoje cykle i tak są ogólnie rzecz biorąc regularne ponieważ odstępstwo 2-3dni w jednym i drugim jest zupełnie normalne.
Testy zacznij robić sobie od 13dc najlepiej i to RAZ dziennie, najlepiej popołudniu.
Nie ma sensu robienia dwa razy dziennie. Testuj się popołudniu.
Wiele zależy tez od samych testów. Często dziewczyny tutaj nie potrafią odczytać ich prawidłowo bo wybarwiają się słabo lub równie mocno.
Czasami lepiej zainwestować kilka złotych więcej żeby kupić coś dobrego niż brać takie w hurtowych ilościach za niską cenę ;)


Powodzenia!
 
I to co napisała koleżanka powyżej- dobry termometr owulacyjny i regularne odpowiednie mierzenie temp w pochwie powie Ci najwiecej o Twoim cyklu :)
 
Dokładnie, nie wiem jakie masz testy, ale mnie nie wybarwialy się te najtańsze.

Warto pójść do ginekologa i zobaczyć, czy w ogóle jest owulacja...
 
A ja zawsze zamawiam te najtańsze z allegro i dobrze się wybarwiają.

Żaden test z twojego zdjęcia nie jest pozytywny. Pokaże ci na zdjęciu jak wygląda pozytyw.
Ja przy cyklach 30-32 dniowych owu mam zazwyczaj ok 19-20 dnia cyklu, także wg mnie sikaj dalej😄

I ja uważam, że warto robić dwa razy dziennie, zwłaszcza w czasie jak już wiesz ze owu może nastąpić bo niektóre dziewczyny mają bardzo, krótki peak hormonu lh i robiąc raz na dobę mogą go nie wyhaczyc. Poza tym jak z rana nie będzie peaku a wieczorem tak to łatwiej będzie wyliczyć 24-36h od peaku bo właśnie wtedy nastąpi owulacja
 

Załączniki

  • Screenshot_20220526_172724_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220526_172724_com.android.gallery3d.jpg
    217,4 KB · Wyświetleń: 155
Ze zdjęć pik wychodzi na 13dc... aletestów owu nie robi się z pierwszego moczu. Teoretycznie wystarczy sikać na niego raz dziennie. Testy u mnie zadziałały w 3 cyklu.
A Twój partner badania nasienia robił? Bo jeśli u Ciebie ok, to jeszcze tu może być problem. Ale nic się nie martw ja za pierwszym razem tak bardzo chciałam, że udało się dopiero 11 miesiącach i też już traciłam nadzieję, a potem jak zaskoczyło to się doczekałam malej gromadki ;)
Nie wiem gdzie ty widzisz pozytywny test w 13 dc 😄😄 przecież jest identyczny jak w 12. Test pozytywny jest wtedy jak kreska jest tak samo ciemna albo i ciemniejsza niż testowa
 
O tutaj w poprzednim cyklu jeszcze lepiej widać u mnie. Pozytywny jest tylko jeden, ten odsuniety na dole, wszystkie pozostałe negatywne, choć też ciemne😊
 

Załączniki

  • Screenshot_20220428_085135_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220428_085135_com.android.gallery3d.jpg
    244,3 KB · Wyświetleń: 122
reklama
Nie wiem gdzie ty widzisz pozytywny test w 13 dc 😄😄 przecież jest identyczny jak w 12. Test pozytywny jest wtedy jak kreska jest tak samo ciemna albo i ciemniejsza niż testowa
No faktycznie nic nie widzę teraz... chyba cuś mi się w ustawieniach ekranu pomerdało 🙈🙉🙊. ... no ale też nie pisałam o pozytywnym ;), a o piku ... mój błąd
 
Do góry