reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Borowka695840

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Maj 2023
Postów
54
hej dziewczyny mam pytanko czy któraś z was śledziła swój cykl testami owulacyjnymi i testowała do końca a np dostała okres bądź nie . Ja śledzę już drugi cykl i przed miesiączka kreska robiła się coraz bledsza w poprzednim cyklu a w tym zrobiłam dziś a jestem jeden dzień przed okresem albo 3 dni dwie aplikacje pokazują mi różnie . Chciałam zapytać czy któraś tak miała i np była w ciąży czy coś innego ? Staramy się po poronieniu już 5 miesiąc robiłam ciążowy w sobotę rano i był negatywny bo myślałam że mam dostać okres w pn a chyba we czwartek . Wrzucam zdjęcie
 

Załączniki

  • IMG_2766.jpeg
    IMG_2766.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 325
reklama
Ale po co robisz te testy? Robi się je do pierwszego pozytywnego. Później mogą różnie wychodzić.
 
To rozumiemy, ale czemu służy robienie testu owulacyjnego przed okresem jeśli już miałaś pozytywny test owulacyjny?
Test owulacyjny nie służy diagnozie ciąży żeby robić go przed miesiączką. Od tego jest test ciążowy
 
To rozumiemy, ale czemu służy robienie testu owulacyjnego przed okresem jeśli już miałaś pozytywny test owulacyjny?
Test owulacyjny nie służy diagnozie ciąży żeby robić go przed miesiączką. Od tego jest test ciążowy
Jak się zachodzi w ciążę to testy owulacyjne robią się pozytywne . A jeśli występuje druga owulacja ? Ginekolog koleżance tak powiedział że kończy się jej jedna i zaczyna druga
 
Jak się zachodzi w ciążę to testy owulacyjne robią się pozytywne . A jeśli występuje druga owulacja ? Ginekolog koleżance tak powiedział że kończy się jej jedna i zaczyna druga
Co do diagnostyki ciąży, stosuje się testy ciążowe bądź badanie bety w labie.

Co do koleżanki z drugą owulacją, myślę że to bardzo sporadyczne przypadki i raczej bym celowała w odchylenia i zaburzenia, a nie normy. 😊 No chyba, że koleżanka jest młodą dziewczynką, takie zaburzenia jajeczkowania są typowe dla młodych dziewcząt gdzie ciało jeszcze przechodzi masę procesów i dużo regulacji.
 
Co do diagnostyki ciąży, stosuje się testy ciążowe bądź badanie bety w labie.

Co do koleżanki z drugą owulacją, myślę że to bardzo sporadyczne przypadki i raczej bym celowała w odchylenia i zaburzenia, a nie normy. 😊 No chyba, że koleżanka jest młodą dziewczynką, takie zaburzenia jajeczkowania są typowe dla młodych dziewcząt gdzie ciało jeszcze przechodzi masę procesów i dużo regulacji.
Nie, ma 37 lat 😂 zrobiłam z ciekawości po prostu myślałam że może jest tu ktos kto też sprawdził 🤷‍♀️jutro zrobię test ciążowy .
 
Nie, ma 37 lat 😂 zrobiłam z ciekawości po prostu myślałam że może jest tu ktos kto też sprawdził 🤷‍♀️jutro zrobię test ciążowy .
tak... robiłam to samo, by obserwować cały cykl, albo czy nie mam np drugiej owulacji w cyklu i przede wszystkim, by obserwować jak testy pokazują mi całą owulacje - intensywność wybarwienia na kazdym etapie itp :) tym sposobem dowiedziałam się o ciąży nim testy ciążowe zaczęły wychodzić pozytywne :) Natomiast miałam z tyłu głowy, że to albo ciąża albo właśnie druga owulacja... wiec zrobiłam.od razu bete... by się upewnić, ze ciąża:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pozytywny test owulacyjny przez cały cykl świadczy o stale podwyższonym LH, obecnym np. przy PCOS.

Zatem nawet trzeba się cieszyć, że kreska jednak zbladła.

Powodzenia z testem, tym razem ciążowym. 🤞
 
Do góry