reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tętno płodu średnio 120 by w pewnym momencie 250 a po chwili 60... co robić :(

Dołączył(a)
22 Kwiecień 2012
Postów
2
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Nie wiem czy na dobre forum trafiłem ale jestem tak zdołowany że szukam pomocy dosłownie wszędzie. Parę dni temu moją żonę bolał brzuch zawiozłem ją do szpitala powiedzieli że muszą ją zostawić do obserwacji. Okazało się że ma jakiś zastuj na nerkach czy coś takiego. Przy okazji zrobili KTG i coś ich zaniepokoiło. Tętno płodu średnio było 120 by w pewnym momencie podskoczyć do 250 a po chwili 60... po czym znów wraca do 120 uderzeń na minutę. Nie wiedzą dlaczego tak się dzieje a ja bardzo sie niepokoję. Zona jest w 37 tyg powiedzcie mi drogie panie czy też miałyście coś takiego.
 
reklama
Tak ale lekarze nie widzieli tam nic niepokojącego... a my bardzo się martwimy :(

dodam jeszcze że strasznie dziwnie bije to serce. Chodzi mi o dzwięk... Zwykle serce pracuje ładnie i równo a u Naszego dziecka tak strasznie dziwnie :(
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Ja w 38 t.c. byłam na kontrolnym KTG w szpitalu i tetno mojego maluszka bylo wysokie ok. 200. Lekarz powiedział że z takim tętnem dziecka nie może mnie wypuścić do domu. Zostałam w szpitalu i po 15 godz. urodziłam zdrowego synka :) Podobno podwyższone tętno to może byc oznaka zbliżającego sie porodu... wiadomo że mogą byc tez inne przyczyny ale trzeba byc dobrej myśli.
A może dziecko na chwilę gdzieś ucisnęlo pępowinę?
 
Dzidzia moze miec owinieta pepowine wokół szyi albo innej czesci ciała. Szkoda, ze zony nie zatrzymali w szpitalu, bo miałaby robione ktg co jakis czas. mam nadzije, ze wszystko dobrze sie ułozy i bedziecie cieszyc sie swoim maleństwem.
 
Myślę że wszystko będzie dobrze jesteście już w 37 tyg jeśli lekarze uznają że czas rozwiązać ciążę jest to juz idealny czas i uznawany za poród o czasie jesteście pod opieką lekarzy więc myślę że niejednokrotnie oni spotykają sie z takimi zachowaniami i wiedzą co robic z tym że pacjentom to raczej nie chcą udzielac szczegółowych opini
 
jak ktoś zasugerował może być gdzieś nacisk na pępowinę. Kiedy planują rozwiązać ciażę? Może powinni jak najszybciej dziecko już 37 tc i szkoda obciążać matkę dalej jeśli coś się dzieje z nerkami...
 
reklama
Witam . Nie chce nikogo straszyc ale ja lezalam 2 dni na patologi ciazy bylam w 38tyg ciazy a tetno mojego synka przez te 2 dni bylo wlasnie 120 i dziwilam sie bo wszystkie dziewczyny mialy wieksze tetno tzn ich dzieci. Gdy zaczal sie porod po 2 godz wykonano cc ze wgl na ostre zagrozenie zycia plodu. Na szczescie maly przezyl i dzisaij ma 7 lat :-) Ale bylo ciezko.
 
Do góry