reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tetno płodu

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Cześć, jestem w 9 tygodniu i 5 dniu ciąży, na przedwczorajszej wizycie serduszko mojego maleństwa bilo 176 uderzeń na minutę, lekarz powiedział że to dobrze, czytalam że teraz tętno płodu powinno powoli spadać i w kolejnych tygodniach nie powinno być większe niż 155. Powiedzcie jakie mieliście tętno maluszka w 9tygodniu? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Ja stresuje się bardzo przed każdym badaniem, czytałam że przed prenatalnym nie wolno się stresować bo wyniki mogą wyjść niezgodne, gorsze, nie wiem jak sobie z tym poradzić przed badaniem prenatalnym
Myślę, że zdążysz się uspokoić. To badanie chwilę trwa. Twój stres może głównie wpłynąć na tętno dziecka i jego zachowanie (np. będzie się bardziej ruszać), ale lekarz będzie pewnie robił pomiary do skutku. Połóż się i oglądaj swojego dzidziusia na ekranie. Po chwili powinnaś się zrelaksować :)
U mnie w 12+3 było ponad 160. Lekarz nie wiedział w tym nic złego.
Pamiętajcie, że dziecko też reaguje na stres pochodzący od Was lub np. z zewnątrz (nacisk głowicy usg, gwałtowne ruchy itp).
Ja stresuje się bardzo przed każdym badaniem, czytałam że przed prenatalnym nie wolno się stresować bo wyniki mogą wyjść niezgodne, gorsze, nie wiem jak sobie z tym poradzić przed badaniem prenatalnym
 
reklama
Ja stresuje się bardzo przed każdym badaniem, czytałam że przed prenatalnym nie wolno się stresować bo wyniki mogą wyjść niezgodne, gorsze, nie wiem jak sobie z tym poradzić przed badaniem prenatalnym
Ostatnio przed wejściem do lekarza miałam ciśnienie 150 na 90 A po badaniu lekarz zmierzył mi jeszcze raz (byłam wtedy już spokojna) i ciśnienie było 119 na 80
 
Ja stresuje się bardzo przed każdym badaniem, czytałam że przed prenatalnym nie wolno się stresować bo wyniki mogą wyjść niezgodne, gorsze, nie wiem jak sobie z tym poradzić przed badaniem prenatalnym
Myślę, że zdążysz się uspokoić. To badanie chwilę trwa. Twój stres może głównie wpłynąć na tętno dziecka i jego zachowanie (np. będzie się bardziej ruszać), ale lekarz będzie pewnie robił pomiary do skutku. Połóż się i oglądaj swojego dzidziusia na ekranie. Po chwili powinnaś się zrelaksować :)
 
Rozwiązanie
Jestem w 13 tygodniu ciazy, ostatnio bylam na wizycie u mojego ginekologa, pomierzył pooglądal puścił tetno powiedzial ze wszystko jest ok. Ale po wizycie oberzalam wydruk z usg i tetno mialam w dwoch pomiarach fhr m1 83ud/min m2 145ud/min. Któraś tak miala? Bo to 83 to mi sie za malo wydaje ale moze to jakies chwilowe bylo i nie chcial mnie denewowac?
 
Jestem w 13 tygodniu ciazy, ostatnio bylam na wizycie u mojego ginekologa, pomierzył pooglądal puścił tetno powiedzial ze wszystko jest ok. Ale po wizycie oberzalam wydruk z usg i tetno mialam w dwoch pomiarach fhr m1 83ud/min m2 145ud/min. Któraś tak miala? Bo to 83 to mi sie za malo wydaje ale moze to jakies chwilowe bylo i nie chcial mnie denewowac?
Nam jakoś w 35tc podczas rutynowego badania usg wyszły pojedyncze spadki tętna ( raz lekko ponad 90 i raz lekko ponad 100). Od razu nas skierował na oddział, przeleżałam 4 dni na obserwacji. Jeżeli Twój gin zadecydował Tobie nie wspominać o tym to znaczy, ze uznał, ze nie sa one warte zamartwiania się.
 
Do góry