reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To w końcu całe jajko czy tylko żółtko?

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Jestem w trakcie rozszerzania mojemu bobasowi dietki, przyszła pora na jajko i pojawił się problem - jajko całe czy tylko żółtko a idąc dalej za ciosem to na twardo, na miękko czy jajeczniczka na parze. Szukam informacji po necie ale na każdej stronie piszą coś innego. Dodam że synek za chwile będzie miał 7 miesięcy. Drogie Mamy i Taty bardzo proszę o porade, jak to u Was było?
 
reklama
Ja dawałam od razu cale jajo, często w formie jajecznicy na parze, albo rozbełtane żółtko do zupy. Ale tu chyba są przynajmniej 4 szkoły i każda co innego mówi więc tak naprawdę dowolność podania o ile dziecko nie ma alergi na białko. I jeszcze co do jajek na miękko to ja swoim jeszcze nie podaje, jakoś nie mam zaufania do tych sklepowych jajek.
 
Jestem w trakcie rozszerzania mojemu bobasowi dietki, przyszła pora na jajko i pojawił się problem - jajko całe czy tylko żółtko a idąc dalej za ciosem to na twardo, na miękko czy jajeczniczka na parze. Szukam informacji po necie ale na każdej stronie piszą coś innego. Dodam że synek za chwile będzie miał 7 miesięcy. Drogie Mamy i Taty bardzo proszę o porade, jak to u Was było?
Ja najpierw podawałam żółtko.. a później całe jajko.. na masełku i żeby się ścięło i nie było płynne ani za suche :-) córka moja ma rok i 9 miesięcy i uwielbia jajka w tej formie, z tym że ja podałam wcześniej niż pani, gdzieś koło 5 miesiąca :) pozdrawiam
 
Ja dawałam od razu cale jajo, często w formie jajecznicy na parze, albo rozbełtane żółtko do zupy. Ale tu chyba są przynajmniej 4 szkoły i każda co innego mówi więc tak naprawdę dowolność podania o ile dziecko nie ma alergi na białko. I jeszcze co do jajek na miękko to ja swoim jeszcze nie podaje, jakoś nie mam zaufania do tych sklepowych jajek.
Ja dawałam od razu cale jajo, często w formie jajecznicy na parze, albo rozbełtane żółtko do zupy. Ale tu chyba są przynajmniej 4 szkoły i każda co innego mówi więc tak naprawdę dowolność podania o ile dziecko nie ma alergi na białko. I jeszcze co do jajek na miękko to ja swoim jeszcze nie podaje, jakoś nie mam zaufania do tych sklepowych jajek.
Dzięki, chyba zacznę tak jak Ty od żółteczka do zupki lub jajecznicy na parze. Nie wiem czy mój synek nie ma alergii na białko, do tej pory żadnych problemów nie było i nie pojawiły się żadne uczulenia więc mam nadzieję że tak zostanie. Co do jajek i w ogóle żywności to teraz jest naprawdę masakra, sama chemia i sterydy.
 
Ja najpierw podawałam żółtko.. a później całe jajko.. na masełku i żeby się ścięło i nie było płynne ani za suche :-) córka moja ma rok i 9 miesięcy i uwielbia jajka w tej formie, z tym że ja podałam wcześniej niż pani, gdzieś koło 5 miesiąca :) pozdrawiam
Dziękuję bardzo za podpowiedź, napewno wypróbuję ten sposób. Pozdrawiam
 
Ja najpierw podawałam żółtko.. a później całe jajko.. na masełku i żeby się ścięło i nie było płynne ani za suche :-) córka moja ma rok i 9 miesięcy i uwielbia jajka w tej formie, z tym że ja podałam wcześniej niż pani, gdzieś koło 5 miesiąca :) pozdrawiam
Dziękuję bardzo za podpowiedź, napewno wypróbuję ten sposób. Pozdrawia
Ja dawałam całe do zupki ale wydaje mi się że ok 8 mc
Hmm...
Ja dawałam całe do zupki ale wydaje mi się że ok 8 mc
Dzięki za podpowiedź
 
reklama
reklama
2 lata temu jak i teraz były zalecenia żeby dawać od razu całe... I jestem przykładem że nie należy ślepo wierzyć w zalecenia. Dałam całe i synka okropnie wysypało,wręcz spuchł, męczył się kilka dni po tym jajku. Jestem pewna że na samo żółtko AŻ TAK by nie zareagował bo jednak jest tam dużo mniej białka niż w samym białku. Więc polecam najpierw żółtko :)
 
Do góry