reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza 19 tydzień

Dołączył(a)
15 Luty 2023
Postów
8
Witam wszystkie mamy. Piszę do Was ponieważ mam zły wynik toksoplazmy . Jestem przerażona. Wiem czytając wpisy innych mam że po mimo wykrytej choroby w miarę wcześniej po antybiotykoterapii dzieci urodziły się zdrowe. A czy któraś z mam może miała wykrytą tak jak ja w 19 tygodniu ciąży? Jutro mam wizytę w poradni zakaźnej. Strasznie się boję 😔😢 Dodam zdjęcie ze swoimi wynikami. Będę bardzo wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG_20230215_165126.jpg
    IMG_20230215_165126.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 381
reklama
Jak po wizycie w poradni zakaźnej? Daj proszę znać czego się dowiedziałaś
Witaj 😘 A więc do końca ciąży biorę Rovamycine 3 x dziennie. Jeżeli lek dobrze się przyswoi to będzie dobrze. Za dwa tygodnie następne badania i wizyta. Lekarz opowiedziała na czym polega ta choroba i uspokoiła mnie, że nie mam czym za wczasu się denerwować. Że dzieci rodzą się zdrowe .
 
reklama
Witaj 😘 A więc do końca ciąży biorę Rovamycine 3 x dziennie. Jeżeli lek dobrze się przyswoi to będzie dobrze. Za dwa tygodnie następne badania i wizyta. Lekarz opowiedziała na czym polega ta choroba i uspokoiła mnie, że nie mam czym za wczasu się denerwować. Że dzieci rodzą się zdrowe .
A czy dobrze zrozumiałam że dopiero w 19 tc wyszła tokso i zaczęłaś leczenie? Co mówił lekarz o możliwości przejścia przez łożysko na tym etapie? Czytałam że to ok 50% szans ale nie znalazłam ile chorobą musi się toczyć e organizmie matki żeby dziecko zdążyło się zarazić.
Lekarka mówiła że to raczej świeże zakażenie czy sprzed ciąży?
 
Do góry