reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. 29.03 widzimy się o 11:00

  Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieliśmy przełożyć z dzisiaj Dołącz .

  UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

  Na razie z położną, pediatrą i ginekologiem położnikiem Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Toksoplazmoza

reklama

Baby_MD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Maj 2019
Postów
327
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Nie masz przeciwciał przeciw T.gondii w żadnej klasie, co znaczy, że ani jej nie przechodziłaś w przeszłości ani nie masz jej teraz. Jeżeli jesteś w ciąży, warto kontrolować przeciwciała co 4-6 tygodni (ale NFZ refunduje tylko dwa razy) i oznaczyć po porodzie. Oczywiście, żadnego surowego mięsa, starannie myć warzywa i owoce, nie używać tej samej deski i noża do surowego mięsa co do innych rzeczy, myć ręce po kontakcie z surowym mięsem.
 

Fado123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
3 523
Rozwiązania
3
Nie masz i nigdy nie miałaś , musisz bardzo uważać ,żeby się teraz nie zarazić
 

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Dołączył(a)
5 Maj 2010
Postów
18 034
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Też mi na badaniach w ciąży wyszło, że nie chorowałam na toxo, co dla mnie jest szokiem, bo jestem dzieckiem wsi, całe życie ze zwierzętami, całe życie owoce prosto z krzaczka, nigdy na nic nie uważałam, a tu taka niespodzianka. Ale skoro przez tyle lat się nie zaraziłam, to w ciąży też nie panikowałam, wiadomo, stosowałam się do zaleceń, ale nie tworzyłam wokół siebie sterylnej bańki.
 
reklama

ewelina_1989

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2019
Postów
134
Rozwiązania
0
Ja tak samo, przez tyle lat aż tak bardzo nie zwracałam uwagi na to jak ugotowane jest mięso, za specjalnie też nie mylam nigdy warzyw i owoców, a jednak wychodzi na to, że nigdy się nie zarazilam. Aż cud
 
U

użytkownik 191

Gość
Ja byłam pewna, ze przeszłam toksoplazmozę. Mój kot jak był mały podrapał mnie do tego stopnia, ze na drugi dzien bardzo dziwnie sie czułam. Wyczytałam, ze to mogą byc objawy toksoplazmozy. Po dwóch latach zaszłam w ciąże i okazało sie, ze nigdy nie zostałam zarażona. Pamiętaj, zeby za każdym razem odparzac deskę po surowym mięsie, ktoś tu jakiś czas temu dał tez pomysł, zeby kupic oddzielna do surowego mięsa ;).
 
Do góry