reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży I trymestr

W

Wercia999

Gość
Dzień dobry, dziś 29.05 się dowiedziałam, że przeszlam toksoplazmozę. Jestem w 9 tygodniu ciąży badanie robiłam 6dni temu, a 16.05 robiłam USG dziecko się ruszało, biło serduszko. Czy to coś poważnego? Czy ciąża mogła jeszcze obumrzeć? Czy możliwe że będzie miało wady wrodzone?
 
reklama
Dzień dobry, dziś 29.05 się dowiedziałam, że przeszlam toksoplazmozę. Jestem w 9 tygodniu ciąży badanie robiłam 6dni temu, a 16.05 robiłam USG dziecko się ruszało, biło serduszko. Czy to coś poważnego? Czy ciąża mogła jeszcze obumrzeć? Czy możliwe że będzie miało wady wrodzone?
Ale kiedy przeszłaś tą toksoplazmozę? Jakie masz wyniki przeciwciał?
 
Ważne czy teraz jest choroba aktywna. Jak przeszłaś poprostu i masz przeciwciała to nic się nie dzieje . Ja tez przechodziłam ( nawet nie wiedziałam) ale w poprzedniej ciąży i w tej jest nie aktywna
 
Masz IgM podwyższone to oznacza , że właśnie ją przechodzisz a nie przechodziłaś. Zadzwoń do lekarza i będziesz brała antybiotyk do końca ciąży. Im szybciej tym lepiej dla dziecka.
 
Przechodzisz ją właśnie teraz. Zrób jeszcze awidność i wtedy będziesz wiedziała czy to świeże zakażenie czy jeszcze sprzed ciąży.
To i tak nic nie da bo świeże zakażenie jest, musi iść po antybiotyki do ginekologa i to jak najszybciej. Wiem bo sama to przechodzę, na całe szczęście mały ma się dobrze i 26 czerwca rodzę :)
 
reklama
To i tak nic nie da bo świeże zakażenie jest, musi iść po antybiotyki do ginekologa i to jak najszybciej. Wiem bo sama to przechodzę, na całe szczęście mały ma się dobrze i 26 czerwca rodzę :)
Ale chodziło mi o to,że sama autorka będzie miała pewność,że to świeże zakażenie. I może wtedy zmieni lekarza.
 
Do góry