reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Pimpusia99

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Grudzień 2020
Postów
15
Dzień dobry ,czy ktoś podpowie, czy wynik na toksoplazmozę jest pozytywny ,bo nie mogę nic znaleźć w internecie. Jeśli tak ,czy coś grozi dziecku jestem w 13 tygodniu ciąży?
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-07-12-15-22-35-155_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-07-12-15-22-35-155_com.android.chrome.jpg
    141,4 KB · Wyświetleń: 388
reklama
Chyba powinnam zrobić jeszcze tgm badanie którego mi nie zlecił mój lekarz z tego co wyczytałam w internecie. Jak to z tym jest ?
 
Chyba powinnam zrobić jeszcze tgm badanie którego mi nie zlecił mój lekarz z tego co wyczytałam w internecie. Jak to z tym jest ?
Tgm? W każdym razie co by to nie było za badanie to myślę, że twój lekarz wie co robi i nie ma sensu na siłę robić badań na własną rękę. Jeśli masz wątpliwości to zapytaj go o to na najbliższej wizycie 😉
 
Igm literkę pomyliłam jedna. Nie ufam już lekarza po tym jak byłam w ciazy pozamacicznej, a lekarz mi mówił ,że to poronienie i po co ja taka uparta robię badania beta szkoda pieniędzy i wgl, a z tego badania wyszło ,że dalej rośnie dziecko i szybko na szpital. Gdybym to olala tak jak mi kazał to nie wiem jakby się to skończyło gdyby mi rozerwało jajowód.
 
Igm literkę pomyliłam jedna. Nie ufam już lekarza po tym jak byłam w ciazy pozamacicznej, a lekarz mi mówił ,że to poronienie i po co ja taka uparta robię badania beta szkoda pieniędzy i wgl, a z tego badania wyszło ,że dalej rośnie dziecko i szybko na szpital. Gdybym to olala tak jak mi kazał to nie wiem jakby się to skończyło gdyby mi rozerwało jajowód.
To zmień lekarza na innego. Nie warto wsadzać wszystkich do jednego worka. A skoro już masz postanowione to po co pytasz na grupie? Idź i zrób 😊
 
Niestety, nie wiedziałam tego, ten lekarz w ogóle chce jakoś żebym zaoszczędziła mówi, że co drugi miesiąc robić morfologię i mocz na to igm też mnie nie pokierował. Na prenatalne mówił ,że nie mam iść, bo po co.
 
reklama
Czym prędzej uciekaj od tego lekarza poki ciaza jeszcze na wczesnym etapie i znajdz kompetentnego! Badanie moczu i morfologia w ciazy co miesiac to podstawa i sa to bardzo wazne badania do wykrywania nieprawidlowosci. W szczegolnych przypadkach wykonuje sie je czesciej, np.u mnie i gdyby nie trzezwa glowa mojej ginekolog, to nie chce myslec co mogloby sie stac. Co do oszczedzania to rozumiem na ciuchach, ale na ciazy? Na zdrowiu swoim i dziecka? Trzeba byc niepowaznym...
O istocie badan prenatalnych nie bede sie rozpisywac, bo w necie mozesz duzo przeczytac. Pozwalaja wykryc wiele wad genetycznych, nie tylko tych nieuleczalnych jak Zespol Downa, ale takze np.problemy z serduszkiem, ktore w dzisiejszych czasach czesto sa operacyjne - czy to jeszcze w lonie matki czy zaraz po urodzeniu. Ale zeby taka operacja mogla sie odbyc to trzeba miec wiedze o tym, a nie ignorowac temat jak Twoj obecny lekarz i udawac potem "aaa nic sie nie dalo zrobic". Co za konowal, rece opadaja. Jesli masz gdzie to wystaw mu stosowna opinie
 
Do góry