reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel w ciąży - operacja

dagittka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2021
Postów
2 001
Hej. Chciałabym zapytać o operację torbieli w ciąży. Jestem aktualnie w 13 tygodniu ciąży, a od 6 tygodnia niestety mam zdiagnozowana torbiel za macicą z prawej strony. Torbiel jest spora ma 7x8 cm, nie zmniejsza się mimo rozwoju ciąży. Lekarz na początku ciąży, poinformował mnie o tym, że jeśli nie zmniejszy się do drugiego trymestru to trzeba będzie przeprowadzić operację. Byłam kilka dni temu na daniach prenatalnych i nadal torbiel jest duża, więc myślę, że jest to nieuniknione (za dwa tygodnie mam wizytę u ginekologa prowadzącego). Chciałabym uzyskać jakieś informacje na temat tej operacji? Czy któraś z Was ja miała? W którym tygodniu? Jak to wyglądało? Czy wpłynęło to na dziecko?
Pozdrawiam.
 
reklama
Operacji nie miałam, ale miałam w ciąży torbiel jajnika, mniejszą niż twoja, długo nie chciała reagować na leki, jeszcze na prenatalnych była tej wielkości co na początku ciąży, ale do 16tc już niemal o połowę mniejsza, potem wchłonęła się całkowicie, w połowie ciąży już jej nie było.
Myślę, że musisz zaufać lekarzom, mój uprzedzał mnie, że jeśli torbiel będzie rosła lub w jakiś sposób "przeszkadzała" ciąży to usuwa się w 2 trymestrze bo wtedy jest najbezpieczniej dla mamy i dziecka. Myśle, że lepiej "zaryzykować" usunięcie niż to, że torbiel np. pęknie.
Życzę żeby jednak się wchłonęła, ale jeśli nie to słuchaj prowadzącego, ewentualnie zasięgnij drugiej opinii :)
 
Operacji nie miałam, ale miałam w ciąży torbiel jajnika, mniejszą niż twoja, długo nie chciała reagować na leki, jeszcze na prenatalnych była tej wielkości co na początku ciąży, ale do 16tc już niemal o połowę mniejsza, potem wchłonęła się całkowicie, w połowie ciąży już jej nie było.
Myślę, że musisz zaufać lekarzom, mój uprzedzał mnie, że jeśli torbiel będzie rosła lub w jakiś sposób "przeszkadzała" ciąży to usuwa się w 2 trymestrze bo wtedy jest najbezpieczniej dla mamy i dziecka. Myśle, że lepiej "zaryzykować" usunięcie niż to, że torbiel np. pęknie.
Życzę żeby jednak się wchłonęła, ale jeśli nie to słuchaj prowadzącego, ewentualnie zasięgnij drugiej opinii :)
Dziękuję za Twoją wypowiedź ☺️
 
Ja tez miałam 8cm dosyć długo. Operacji się nie doczekałam, bo faktycznie zniknęła w drugim trymestrze
 
reklama
Do góry