reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiele płodu pomocy!

Tylko ze wlasnie z tego co czytalam to tez nie jest tak latwo o te badania. Bo do tych inwazyjnych badan genetycznych musza byc odpowiednie wskazania zeby je wykonali. Nie wiem czy same torbiele wystarcza jesli wszystkie inne parametry na usg sa w normie. A czy rozmawialas juz z lekarzrn genetykiem? Pokazywalas usg? Jesli tak to co powiedzial?
 
reklama
Ja narazie zrobiłam samo USG i teraz czekam na wizytę u swojego lekarza prowadzącego, zobaczę co on mi powie bo ten co robił mi USG uspakajał i kazał czekać do 30 tygodnia skoro dziecko się rozwija tak jak powinno podobno te torbiele nie stwarzaja zagrożenia...tylko ze łatwo się mówi a mi jakoś ciężko to przetrawic spokojnie usiąść i czekać...ja myślałam na początek żeby zrobić sobie testy prenatalne, badanie na toxoplazmoze i cytomegalie bo tak mi podpowiedziała znajoma która przez to przechodziła...no i USG kontrolne za kilka tygodni, nie będę czekać do 30 tygodnia...żyje nadzieja ze nie będzie potrzeby działać inwazyjnie....a Ty też jesteś tylko po USG???? Miałaś prenatalne robione???????
 
Tzn ja toxoplazmoze mialam juz robiona, jakies 2 miesiace temu lekarz skierowal ale teraz powtorze. A tak to samo usg, wczesniej prenatalne dokladne w 13 tc na ktorym z reszta lekarz nie wykryl zadnych nieprawidlowosci wiec nie robilam nawet testu PAPPa. Teraz ten sam lekarz widzac te torbiele mowi mi ze moga one byc samoistne a moga oznaczac chorobe gentyczna np Zespol Downa. Nawet nie wspomnial o tym ze moga sie wchlonac przez co juz nie wiem co myslec. Mysle o tescie Nifty z tym ze to kosztuje ok 2500zl. To mnie tylko powstrzymuje. Mialam isc na usg po 26 tc ale planuje isc juz w tygodniu z tym ze do doktora ktory jest ginekologiem i genetykiem, mam nadzieje ze on rozwieje moje watpliwosci. Ale pewnie jesli potwierdzi zdanie lekarza robiacego poprzednie usg to zrobie ten test dla swojego spokoju no ja ciagle mysle o mozliwej chorobie malenstwa.
 
Ja na poczatku ciąży toxoplazmoze tez miałam robiona i było ok dlatego teraz myślę żeby powtórzyć...do tej pory wszystkie badania i USG wychodziły mi książkowo...mi natomiast lekarz który robił USG kazał się uspokoic i czekać bo według niego jeżeli dziecko rozwija sie prawidłowo i pozostałe makery są w normie to te torbiele są samoistnym tworem i za kilka tygodni się wchlonał....no i cóż staram się myśleć pozytywnie ale niepokój towarzyszy mi na każdym kroku....czekam do czwartku na wizytę u lekarza prowadzącego, szef męża ma w rodzinie ginekologa wiec ma też to skonsultować z nim i jeżeli będę chciała a mój lekarz prowadzący nie zleci mi dodatkowych badań to on mi pomoże...na kolejne USG zapisałam się też do ginekologa który jest też genetykiem ale on mi polecił spotkanie dopiero za 3-4 tygodnie....wiec tak naprawdę musze czekać i wierzyć że wszystko będzie dobrze....a Ty już teraz idziesz do lekarza?????? Daj znać co Ci powiedział i czy zmniejszyły się trochę a może wchlonely się już całkiem?????? A duzo tych torbieli ma Twoje Maleństwo???? Mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze, musisz myśleć pozytywnie, wiem ze jest ciężko ale dla tych naszych malenstw nie możemy się teraz załamywać....
 
Widzisz u mnie wszystkie pozostale parametry na usg wyszly tez dobrze, z tym ze z pierwszego brakuje mi np pomiaru przyziernosci faldu karkowego. Na drugim lekarz widzac 2 torbiele splotu i 1 z prawej strony brzuszka skupil sie na serduszku, ktore na szczescie jest zdrowe. Ale dr genetyk powiedziala ze brakuje jej np obrazu nerek, ktore gdyby byly wieksze to mogloby oznaczac jakas chorobe. Ogolnie nie widzialam teraz tez np dloni, stop i to dlatego chce isc na kolejne usg zeby lekarz mogl zwrocic uwage na inne rzeczy niz serce ktore prawdopodobnie jest zdrowe. Nie sadze ze zdazyly sie wchlonac bo poprzednie usg mialam robione w ten czwartek a w tyg mam nadzieje ze uda mi sie zrobic kolejne. Chce tylko zobaczyc jak moje dziecko widzi inny lekarz, dla mojego przez jego podejscie do calej sytuacji jakos przestaje niestety ufac..
 
Nie no to u mnie na poprzednim USG lekarz zbadał naszego Maluszka dokładnie, to było w 13 tygodniu, zaczął od przeziernosci i wszystkie narządy które na tym etapie były mozliwe do zbadania...teraz też zbadał i zrobił wszystkie wymiary...ale mimo tego że zrobił to dość precyzyjnie ja nadal się boje ze mógł coś przeoczyć, gdyby nie mój mąż to już pewnie bym latala wszędzie gdzie sie tylko da.....nasz Maluszek ma torbiele w główce ale aż trzy i to mnie najbardziej przeraża....
 
Ja tez robilam w 13 tygodniu. Zmierzyl kosc nosowa, udowa, przyziernosci nie. Przez co mam teraz watpliwosci, wtedy jeszcze sie nie orientowalam co dokladnie powinno byc zmierzone. Byc moze i tym razem cos ominal lub zle zobaczyl, nie wiem. Dziwi mnie to wgl bo lekarz ma same dobre opinie i dobry sprzet. No ale coz, czekam na razie na kolejne usg.
 
Może konsultacja u innego lekarza rozwieje Twoje wątpliwości...ja mimo dobrego lekarza i sprzętu tez musze iść na konsultacje do innego, tym razem do lekarza który ma specjalizacje z genetyki, tak dla uspokojenia myśli, bo mimo że wszystko dokładnie mi pokazał i zmierzył to ciągle krąży mi po głowie ze mógł zagospodarowania nie zauważyć, ale on właśnie dopiero za 4-5 tygodni polecił mi wizytę...wiec pozostaje mi czekać i wierzyć że będzie dobrze....odezwij się jak będziesz po wizycie u lekarza, daj znać co Ci powiedział.....
 
Jestem po wizycie, bardzo uspokojona :) rysy twarzy, kregoslup, nerki, serduszko, wszystko sprawdzone i lekarz nie zauwazyl nic niepokojacego :) jesli chodzi o torbiele to oczywiscie kontrol po 26tc ale mam byc dobrej mysli bo nawet jesli sie nie wchlonal do konca ciazy to nie powinne byc czyms groznym ;)
 
reklama
To bardzo fajnie odrazu pewnie kamień z serca spadl no właśnie mi to samo lekarz powiedział bo podobno jeżeli występują same torbiele a pozostale makery są w normie i dzidziuś rozwija się prawidłowo to nie ma powodów do obaw dlatego nie chciał żebym wcześniej przychodziła na USG niż za ok 4-5 tygodni....
 
Do góry